avukat arkadaşlardan yardım

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve dizboyumavi tarafından 24 Şubat 2009 başlatılmıştır.

24 Şubat 2009
    Konu Sahibi : dizboyumavi
  1. dizboyumavi

dizboyumavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba evimi yaklaşık 3 yıl önce kiraya verdim kiraya verdiğim günden itibaren kiracımdan 3 ay kira ücretini alabildim. 3 yıldır kiracımdan para alamıyorum. şimdi avukata vermek istiyorum fakat ben bi hataya düşerek kira kontratı yapmadım. şimdi avukata versem bi hak talep edebilirmiyim bi avukata danıştım tahliye devası açılabilir dedi fakat kiracının bu davaya itiraz etme durumu olabilir mi ederse ben nasıl bir yol izlerim kiracıyı evden nasıl çıkarabilirim ve bu zamana kadar alamadığım kiralarımı alabilirmiyim yardımlarınızı bekliyorum avukat arkadaşlar ilgilenirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler.

2. 24 Şubat 2009
  3. canangezer

canangezer Guest

canım benim eşim avukat bi göz gezdireyim dedim senin sorununu gördüm eşime sordum ama işinin çok zor olduğunu söledi benim anladığım kadarıyyla sana anlatayım icra takibi yaparsan ve 7 gün içinde itraz etmesse kira sözleşmesini ve borcu kabul etmiş sayılıyomuş o zaman çıkarta bilirsin allah yardımcın olsun..

4. 25 Şubat 2009
  5. dizboyumavi

dizboyumavi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkür ederim ilginden canım ama bir yolu olmalı muhakkak yaaa çok üzülüyorum kiracıyı çıkaramıyorumda ne olcak bilmiyorum:KK43:(

6. 25 Mart 2009
  7. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    biz de 2 yılda 2 aylık kira alabilmiştik ancak, karı*koca çalışıyorlardı bir de. babam evi satmakta buldu çareyi, o sinirle yok fiyatına. dilerim siz daha planlı hareket eder, biraz zararınızı kurtarırsınız.:Saruboceq:

8. 25 Mart 2009
  9. glsh85

glsh85 Guest

kıra kontratı yokmus kı ... yasakkelime

10. 26 Mart 2009
  11. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    kira kontratı yoksa o zaman onlar başkasının evini işgal etmiş ve kanuna aykırı iş yapmış olmazlarmı?evimi işgal ediyorlar densedemi çıkartamaz?

12. 30 Mart 2009
  13. midia

midia Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    169
    Ödül Puanları:
    113

merhaba cnm,

uzun bir süredir bu tür konulardan uzağım ama hatırladığım kadarıyla yardımcı olmaya çalışayım.

birincisi kira kontratı imzalamamakla büyük hata etmişsin ama çok da karamsarlığa kapılmana gerek yok. neticede bu adamların senin evinde oturduğunu ören,bilen şahitlerin vardır sanırım. ama parayı bugüne kadar almadığını ispatlaman hayli zor olacak, zira büyük ihtimalle ben kiracısı değildim diyecek önce, sonra da kiramı elden veriyordum diyecek...bu aşamada, hangisini tercih edip söylediği önemli. 1 sini derse, şanslısın, 2. sinde daha zor olacak ispatlaman. eğer önce 1. itirazı yaparsa ve sen de aksini ispatlayabilirsen aynı davada 2. yi öne süremez. eğer kötü bi avukata denk gelirse de, kazanmış olursun hihoyyyt

ilk önce icra takibi başlatacaksın cnm alacakların için. 7 günde borca itiraz etmezse, kesinleşir ve hacze gidersin vs. itiraz ederse itirazın iptali davası açarsın, paranı %40 icra inkar tazminatıyla beraber alırsın.

bu süreç devam ederken tahliye davası açar, tahliyesini istersin kaydirigubbakcemile2

hmm yok ben icrayla uğraşamam dersen de, alacak davasıyla birlikte tahliye davası açabilirsin kaydirigubbakcemile3

benim tavsiyem icra takibi ile başlaman, korkutup paranı tahsil etmen daha yüksek ihtimal.

umarım yardımcı olabilmişimdir...