avukat garanti olur dedi ama olmadı

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve 27Ocak tarafından 12 Mart 2007 başlatılmıştır.

12 Mart 2007
    Konu Sahibi : 27Ocak
  1. 27Ocak

27Ocak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim kaynımın askerlikle ilgili bir sorunu var kendisi yurt dışında yaşıyo askerliğini bedelli yapmak için başvurmuş fakat zamanı dolduğu için tekrar tecil ettirip uzatmak istiyo bu arada çifte vatandaşlık hakkına sahip fakat türk kimliğinde yaşı 5 yaş küçük yazılmış bunun düzeltilmesi için bi avukatla anlaştıve gerekli prosedür ne ise halledip savcının karşısına çıktı uzun bi süre hastanelerde heyetlerle uğraştı ve raporunu şahitlerini tüm gerekenleri avukatın istediği şekilde yerine getirdi fakat hiç bir olumlu sonuç alınamadığı gibi avukata ödenen 750 ytl de boşa gitti işlerinden olması ve türküye ye gelip gitme masraflarıda cabası tabii şimdi biz hiç bir sonuç alamadığımız için avukata nedenini sorduk avukat tekrar dr. raporundan başlamak üzre tüm işlemleri tekrarlamamızı davayı tekrar açmamızı söylüyor sizce biz ne yapmalıyız önerileriniz için şimdiden teşekkür ederim

2. 14 Mart 2007
  3. nidadeniz

nidadeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yaş tashihi davaları tekrar açılamaz canım.Daha doğrusu tüm nüfus davaları böyle.Birdefaya mahsus açılabilir.

4. 20 Mart 2007
  5. 27Ocak

27Ocak Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkürler nida

6. 21 Mart 2007
  7. ebrugen

ebrugen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    avukatlara cook guvenmeyin...davaya başlamadan önce anlaşma yapın..paranın bir kısmını-cok cüzzi bir kısmını-verin.kalanını davayı kazanırsan vereceğiz deyin..bu dava için geç artık ama yine bilginiz olsun...bir çok iyi avukat bu şekilde çalışıyor...bu kadar basit bir davayı kazanamayan avukata ben hukukçu demem...

8. 21 Mart 2007
  9. nidadeniz

nidadeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evet arkadaşım ben de avukatım.Öyle avukatlar gördümki mesleğimden iğrendim.Hele de cahil ve paralı ya da zavallı insanlara karşı ne hileler duydum.Ama genellememek lazım yine de.Hermeslekte iyiler de vardır.Kendim avukat olduğum halde beni bile dolandırmaya kalkan meslektaşlar gördüm ben.İnsanlara Allah korkusu versin Rabbim.

10. 22 Mart 2007
  11. ebrugen

ebrugen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    yanlış anlaşılmak istemem...tüm avukatları kastetmedim..üstününüze alınmayın..eşimde hukukçu olduğu için bu konuda her türlü alvereyi biliyorum..o yüzden yazdım...

12. 29 Mart 2007
  13. jurista

jurista Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Yaş tashihi davaları okadar basit davalar değildir, doğum hastanede gerçekleşmişse ve adli tıpta gerçek yaşı istenilen yaştan farklı çıkarmıssa avukata yapacak pek birşey kalmaz, avukatın baştan sizi uyarması gerekirdi ancak sadece verdiğiniz bilgilerle davanın neden kaybedildiğini bilmemizde mümkün değildir ve aynı şartlarla aynı davayı tekrar açamazsınız...
    bir avukat olarak ebrugen hanımada bazı husuları belirtmek isterim ki;
    öncelikle avukat tabiki davayı kazanmayı amaç edinir ancak aldığı para yaptığı işin karşılığıdır kazansada kazanmasa da... doktorun muayenehanesine gidince beni iyileştirdikten sonra paranın kalanını öderim şimdilik bu kadarını al diyemessiniz değilmi?
    ikinci olarak avukat olarak ilk öğrendiğim seylerden biride müvekkile güvenmemek olmuştur çünkü çoğu kez avukatındanda bilgi saklayan müvekkil davasını kazandıktan sonra parayı ödememek için bi daha büroya uğramaz sizinde dediğiniz gibi gerçekten baştan bir sözleşme yapmak şart...

14. 30 Mart 2007
  15. ebrugen

ebrugen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bi önceki mesajımda belirttiğim gibi tüm avukatları kastetmiyorum...ankarada istanbulda ve yurtdışındaki bir çok metropolde avukat müvekkil ilişkileri benim dediğim gibidir..baştan sözleşme yapılır...davanın boyutunu bilmiyorum ama davayı kazanamayacak olan bir avukatın kesin kazanırım demeside yanlış değilmidir..cevremde iyi avukatlar olduğu kadar meslsğinde kendini yetiştiremeyen avukatta cok var..sizde bunu iyi bilirsiniz..amaç vatandaşın mağdur olmamasıdır...amacım bunu tartışma boyutuna getirmek değil...tabikide yaptığınız işin maddi getirisi olacak ama en azından tamam bu davayı alıyorum ama size garanti veremem olay böyle böyledir demek daha doğru olmazmı?

16. 30 Mart 2007
  17. nidadeniz

nidadeniz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ebrugen canım sen de eşin hukukçu diye avukatlara taktın.Tamam hermeslekte olduğu gibi yanlışlar var.Ama parayı sonra verin falan lütfen yani paranın nasıl alınacağını yasa düzenlemiştir zaten.Sözkonusu olan fikir işçiliği burada avukatlar kadar vatandaşın 24 saat peşinde koşturan başka bir meslek söyleyebilir misin?Emin ol hukukla alakasız işleri bile çoğu zaman bize yaptırırlar.Ama birebir mesleği icra etmeden sırf eşinden duyduklarınla eleştirmen yanlış canım.

18. 30 Mart 2007
  19. ebrugen

ebrugen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    asla bi takıntım olmadığı gibi çokta saygı duyduğum bir meslek...kolay bir meslekte değil biliyorum..hep dediğim gibi işini iyi yapana değil sözüm..ne dmdk istediğimi sizde cevrenizde görüyorsunuzdur...bir vatandaş olarak herşeyi eleştirme hakkımız olduğunu düşünüyorum...