Avukat olanlar yardım =(

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve redlowe tarafından 25 Şubat 2009 başlatılmıştır.

25 Şubat 2009
    Konu Sahibi : redlowe
  1. redlowe

redlowe Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    mrb arkdaşlar 5 6 ay önce annem kapıda pazarlayanlardan bi tane bel kemeri almış 325 ytlye taksitle ödüyordu babam sonra 200 ytle kalmıştı annem demiş para warken hepsini verelim taksit taksit ödemeyelim babamda adamı aramış o adamda babama pttye yatırasını sölemiş babamda gitmiş yatırmış elimizde dekontlar war dün istanbuldan bi avukat aradı ödememişsiniz 200 ytl borcunuz war eğer cumaya kadar ödemezseniz icra gelecek evinize demiş adamı aradık öle şey olmaz yalnışlık olmuştur dedi anemde bağırıp çağırınca telefonu yüzümüze kapadı sonra babam konuşmuş düzelticez demişler şimdi ne yapabilirizz ?? şimddiden tşk ediyorum

2. 25 Şubat 2009
  3. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
  4. 8 Nisan 2010
  5. essandes

essandes Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Ben 16 aylık evliyim eşimle anlaşamıyoruz ve geçen gün beni dövdü bende emliyete gidip rapor aldım ve ondan şikayetçi oldum ailemin yanına geldim savcıya beni durmadan tehdit ettiğini evde bulunan ruhsatlı av tüfeğiyle beni korkuttuğunu ifademe ekledim ( daha öncede başka birisini vurmaya kalkmakla ilgili bi suç duyurusu savcılığa[verilmiş ama ceza almamiş.) savcı silahına el koymus ve benim yaşadığım ailemin evine uzaklaştırma cezası vermiş BENİM SORum ŞU; SİLAH OLAYINDAN BU KİŞİ HERHANGİ Bİ HAPİSLİK CEZA ALIRMI VE O BOŞANMAK İSTEMESSE NE KADAR SÜREDE BOŞANIRIZ

AVUKAT ARKADASLAR SORULARIMIZA CEVAP VERIRSENIZ VE BIZLERI AYDINLATIRSANIZ MADUR KADINLARIMIZA COK YARDIM ETMIS OLACAKSINIZ.MÜKAFATINIZ ISE SADECE ICTEN YÜREKTEN YAPILAN DUALARDIR:NEDEMISLER KIMININ PARASI KIMININ DUASI[/QUOTE]

6. 8 Nisan 2010
  7. kahvekokusu

kahvekokusu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    .........................................

Son düzenleme: 8 Nisan 2010
  8. 8 Nisan 2010
  9. kahvekokusu

kahvekokusu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    [/quote]

[sıze="2"]..............................
    ....
    [/sıze]

Son düzenleme: 8 Nisan 2010
  10. 15 Nisan 2010
  11. mglove

mglove Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    selam
    sizi arayan avukata ulaşıyorsunuz kendisine bu borcu ödemiş olduğunuzu bildiriyor elinizde dekontlar olduğunu bu ödemelerin sisteme işlenmemiş olabileceğini belirtiyorsunuz. avukatınızın size yardımcı olcağını tahmin ediyorum. kapıya gelip size satış yapan bir şahıstır o şahsın arkasında muhakkak bir firma vardır firma ismi faturada filan görünür yada satış sözleşmesinde o firmaya da ulaşabilirsiniz. icra işi öyle üç beş günlük bir süreç değildir panik olmayınız.

12. 15 Nisan 2010
  13. mglove

mglove Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    siz kendiniz sorunu tespit etmişsiniz boşanmadan önceki evreye dayanan borçlarla ,ilgili eşler müteselsilen sorumludurlar bu sebeple yapacak birşey göremiyorum açıkçası.

14. 22 Nisan 2010
  15. ferihann

ferihann Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    61
    merhaba avukat arkadaşlara danışmak istediğim bir konu var yardımcı olursanız çokmemnun olurum . Annem kamudan emekli eşinin yürüttüğü bir nakliye şirketimiz var 3 yıl önce annem kendisine ait şahsi çekten 1500 ytl meblası olan bir çek yazmış ve eşinin ilgilendiği şirketin araçlarıyla ilgili bir şahsa vermiş bu çeki sonrasın emeklili oldu diye annem elindeki çek koçanlarını bankaya teslim etti ticaret kanuınunun 711 / 3 maddesine göre bankaya teslim etti fakat elinde 1500 ytl olarak yazılı çek bulunan şahıs şimdi annemi tehdit ediyor ve bu çeki tahsil etmek istiyor bankayla konuştuğumuzda 711 / 3 ün iptal olduğunu bunun için ticaret mahkemesine başvurmamızı söylediler şimdi ticaret mahkemesine nasıl bir dilekçeyle başvurabiliriz bu konuda yardımcı olursanız sevinirim . Birde bu çekte ytl ibaresi yazılı nasıl bir faydası olur bilmiyorum ama çekin yazıldı zaman ytl kullanılıyordu bir faydası olurmu ne yapmalıyız bilemiyorum yardımlarınıızı ve bilgilendirmenizi rica ediyorum teşekkür ederim .

16. 14 Mayıs 2010
  17. gunesbulut

gunesbulut ALLAHIM sana şükürler olsun. Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    108
    Avukat arkadaşlar lütfen yol gösterirmisiniz?
    Eşim benden önce 3 yıllık bir evlilik yaşayıp, karısının isteğiyle boşanmışlar. Çocuk yok. Karısı giderken birikimi olan 7 milyarlık altınıda götürmüş ve avukat tutup nafakada bağlatmış ayda 300-TL- bu para 2008 mayısta bağlandı. Eşi evi terk etmiş 12 ay ayrı olan günlere bile toplam nafaka bağlanmış arabasını satmış eşim haciz gelmesin diye ve ödemiş nafakayı. Eşim dünya iyisi bir insan. Mahkemede karısının yaptığı hiç bir kötü hareketi anlatmamış bile. Dava dosyasını okudum çünkü. Ben birçok şeyi kayınvalidemden öğrendim. Eşim devlet memuru 1300 maaş alıyor bunun 300 ü nafaka için kesiliyor maaştan ve 11-TL de avukata heray dosya parası kesiliyor. Yeni evliyiz dünya kadar borcumuz var. Geçmişteki eş hak etmediği nafakayı heray alıyor. Kendisi 1985 doğumlu. 25 yaşında sağlıklı bir birey yani çalışabilir elini ayağını bağlayan peşinden ağlayan bir çocuk yok sonuçta. Annesi babası sağ. ıç Anadolu Bölgesinde bir şehirde yaşıyorlar. Bizden oldukça uzaktalar. Çalışabilecek güçte sağlıklı birine bu kadar nafaka bağlanmasını yanlış buldum. Ayrıca çocukta yok. Ayrıca kadının birçok hataları var ama eşim mahkemede kadın annesin babasının kardeşlerinin yanında utanmasın diye anlatmamış bunları. Ayrıca eşime denmişki aileden kişiler şahitlik yapamaz denmiş. Ama eski karısı kendi annesi babası kardeşlerine dört kişiye şahitlik yaptırmış bu nasıl oluyor? Eşim doğu hizmetinde iken onu dövdüğünü söylemişler sanki yanında imiş görmüş gibi oysa ki onlar 20 saat uzakta ıç Anadolu Bölgisinde idiler hiç bir olumsuzluk görmedikleri halde görmüş gibi yalancı şahitlik yapmış eski karısının ailesi ve bu nafaka eşime bağlanmış. Sorum şu ben bu nafakayı iptal ettirmek istiyorm. Yada 100-TL ye filan insin . Bu ne? Memur maaşına ? Haram olsun. Yedi milyar altını çalıp götürmüş yetmez gibi toplu nafaka için arabayı sattırmış ve heray 300-TL , artı avukata dosya parası ile 311-TL veriyor eşim. Yılda - 3732,00-TL- ediyor . Arkadaşlar bu nafakayı nasıl iptal ettirebilirim yada indirebilirim? Bildiginiz çok güçlü bir avukat tavsiye edermisiniz bu konularda başarılı olan? Teşekkürler.

18. 25 Mayıs 2010
  19. melikce

melikce Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba ;
    avukat arkadaşlardan yardım rica ediyorum.
    eşimle ben ekim 2009 da anlaşmalı olarak boşandık.davadan sonra ben mahkemeden gerekçeli kararı aldım.fakat karar eşimin eline ulaşmamış kendiside gidip almamış.eşimede adliyeden karar kendisine ulaşmadığı için temyiz hakkının saklı olduğu ve boşanma kararına itiraz edebileceği söylenmiş .Bunun ne kadar doğru olduğu ve temyiz prosedürü hakkında yardımcı olursanız çok memnun olurum.hepinize cevaplarınız için şimdiden teşekkürler