avukatlardan yardım bekliyorum

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve yumy tarafından 26 Nisan 2009 başlatılmıştır.

26 Nisan 2009
    Konu Sahibi : yumy
  1. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    annenimn ölümünden sonra kalan malvarlığımız için kardeşim benden vekalet aldı güya beni kocama karşı korucaktı fakat beni kandırdı şu an hiçbirşeyden faydalanmıyorum vekaleti iptal ettirebilirmiyim yada neyapmam gerek eski haklarımı elde etmem için örneğin kiradaki evin yar parasını alabilirmiyim yardım bekliyorum:1shok::sm_confused::sm_confused::sm_confused::uhm::uhm::uhm::kızgın::kızgın:

2. 1 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : yumy
  3. avukat1988

avukat1988 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Canım sen kardesine vekalet vererek onu kendine temsilci olarak tayin etmissin buraya kadar dogru ancak yetki verdigimiz her kisinin yaptıklarıyla baglı olsaydık isimiz cok zor olurdu bu yüzden de hukuk düzenimiz bu konuya acıklık getirerek temsilcinin yalnızca kendisine verilen belgede sözü edilen konu ve sınırlar icerisinde temsil yetkisini kullanması gerektigini söylüyor eger kardesin verdigin vekaletnamede belirtilen hususlar dısında hareket ediyorsa temsil yetkisini kötüye kullandıgı icin yetki belgesini elinden alabilirsin ki bunu zaten kötü niyetli davranmasa bile yapabilirdin verdigin belgeyi alacaksın ancak bu belgeyi aldıktan sonra olayla ilgili 3. kisileri haberdar etmelisin ben höyle böyle vekaletnamemi aldım artık benimle ilgili yapılacak islemlerde kardesimi muhattap almayın seklinde bu uyarıyı sadece senin kardesine vekalet verdigini bilenlere yapacaksın canım eger kardesin bu kisiler dısında kisilerle senin adına hukuki islemler yaparsa sen sorumlu olmayacaksın cünkü elinde herhangi bir temsil belgesi bulunmayacak

Gelelim isin 2. kısmına eger sen ben vekaletname verdim diye mirastan feragat sözlesmesi imzaladıysan noterde bu durumda yapacak birsey yok canım yani eger size annenizden babanızdan vs. kimden düstüyse o miras onu belirtmemissin ben bu miras hakkımdan feragat ediyorum dediysen noterde buna dair bir sözlesme imzaladıysan bu isin geriye dönüsü yok ama sen vekalet verdim diyorsun o yüzden bu ihtimali düsünmüyorum..

Kiraya verdiginiz eve gelince ev ikinize aitse ve dedigim gibi mirastan feragat sözlesmesi imzalamadıysan yani hala evin bir sahibi de sensen kardesine karsı ecrimisil davası acarak kirada olan evinizin sana düsen kirasını alabilirsin canım..

Kardesler arasında böyle seylerin olması üzücü tabi ama mademki is bu noktaya geldi senin de tüm hukuki haklarını kullanmanı tavsiye ederim..Aklına takılan seyler olursa özelime yazabilirsin..Hoscakal..