Avukatlarin Yardimina Ihtiyacim Var

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve NERXIXMAN tarafından 25 Mart 2008 başlatılmıştır.

25 Mart 2008
    Konu Sahibi : NERXIXMAN
  1. NERXIXMAN

NERXIXMAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar ben daha öncede yazmıştım.
    Eşimle 2 aydır ayrıyım sonunda konuştuk ve ortak bir kararla anlaşmalı ayrılmaya karar verdik ve oğlumun velayeti bende kalıcak
    1- sorum ben bunun için barodon avukat ayarlasam çokmu uzun sürer sonuçlanması çünki benim sürekli gelip gidebilecek şansım yok.
    2- sorum Özel avukat tutsam boşanmak ve çocuğum velayeti için ne kadar masraf yaparım
    Bilgisi olan varsa bana yardımcı olursanız çok sevinirim

2. 25 Mart 2008
  3. quantum

quantum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba....birinci sorunuza cevabım avukat tutamayacak durumdaysanız muhtardan alıcağınız fakirlik ilmuhaberi ve ikametgah ilmuhaberi ile bulunduğunuz şehrin baro kalemine müraacat ettiğiniz takdirde hemen sizi bi avukata yönledirirler....
    ikinci sorunuzdaki husus anlaşmalı boşanma olucaksa çok bi ücret talep edileceğini sanmıyorum.çünkü anlaşmalı boşanmalar kısa sürdüğü için tutacağınız avukat ona göre ücret talep edecektir.bikaç avukatla görüşebilirsiniz bunun için...

4. 25 Mart 2008
  5. nazar boncuxgxum

nazar boncuxgxum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım ALLAH YARDIMCIN olsun bende aynı durumdayım boşanma dawam etmekde bizimkisi çekişmeli we 2,5 milyardan başlıo bildiğim kadarı ile anlaşmalılardan 1 ile 2 milyar arası sen muhtardan fakirlik kağıdı al we bulunduğun şehrin barosuna başwur awukat werir dewlet sana kolay gelsin

6. 26 Mart 2008
  7. NERXIXMAN

NERXIXMAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Ama çalışıyorum ben bir avukatla görüştüm yaklaşık 25 gün önce fazla masraflı olmayacağını söyledi 60-70 civarı tutacağını söyledi barodan avukat tutsam çok gel git olurmu acaba bu konuda yardıma ihtiyacım var sürekli gel git yapamam çalıştığım için barodan avukat verirlermi çalışıyorum

8. 26 Mart 2008
  9. NERXIXMAN

NERXIXMAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Peki Arkadaşlar boşanma olmadan oğlumun velayeti ve nafakasını talep etsem gene aynı masrafımı yaparım kafam çok karştı ne yapacağım bilemiyorum
    Avukatla görüştüm 500-600 civarı avukat + masraf parası dedi ben neden bu parayı ödeyeyim

10. 26 Mart 2008
  11. serenn

serenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ödemek istemiyorsanız davanızı kendiniz takip edin, anlaşmalı boşanma olursa tek celsede biter zaten, tabi dilekçe protokol vb evrakları kendinizin hazırlaması lazım. Barodan avukat tutmak diye birşey yok, avukat tutacak paranız yoksa yani fakirseniz bunu kanıtlamanız durumunda baro size bir avukat tayin eder. Ama çalışıyorsanız bu biraz zor. Boşanmadan da nafaka almanız mümkün bunun içinde dava açmak gerekir, masrafı çok bişey farketmez.

12. 26 Mart 2008
  13. BenDerin

BenDerin Allah'ım şükürler olsun. Eski nick DERİNNN Üye

Beğenildi:
    50
    Ödül Puanları:
    153
    ................................................................................

Son düzenleme: 26 Mart 2008
  14. 26 Mart 2008
  15. NERXIXMAN

NERXIXMAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    --------------------------------------------------------------------------------

Teşekür Ederim Bilgileriniz Için Maddi Durumum Kötü Değil Sadece O ücreti Ben ödemek Istemiyorum çok Masrafli Olmayacaksa çocuğumun Velayeti Için Açmak Istiyorum Nafaka Için çünki Parasini Başkalariyla Yemesine Tahammülüm Yok Hiç Değilse çocuğuna Versin Gerekirse Boşanma Davasini O Açana Kadar Beklerim Benim Için Acelesi Yok

--------------------------------------------------------------------------------

16. 26 Mart 2008
  17. serenn

serenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Velayet ve nafaka davası açabilirsiniz, ama bu seferde ayrı yaşama hakkınız olduğunu kanıtlamanız lazım. Mesela aynı çatı altında yaşayıpta eşinizden nafaka almanız zor. Avukat tutarsanız bu davayla ilgili en az 500-1000 ytlyi gözden çıkartın. Hem kendiniz hem çocuk için nafaka alabilirsiniz.

18. 26 Mart 2008
  19. NERXIXMAN

NERXIXMAN Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    Seren Hanim
    Ben Avukatla Daha önce Bir Görüşma Yapmiştim 25 Gün önce çaliştiğim Için Alamayacağimi Söyledi Sade çocuk Için Alabilirsin Dedi
    Ev Konusuna Gelince O Ayri Ev Tuttu Işine Yarayan Eşyalri Aldi Ben Yaklaşik 3 Aydir Annemdeyim Buna Iş Arkadaşlarim şahit Servis Düzergahim Değişti Yani Isbat Edebilirm Ama Ben Nasil Nafaka Alicam çalişiyorum