Avukatlık mı ya da hakimlik mi lütfen yardım edin!

Konusu 'Hukuk Köşesi' forumundadır ve *Ayyıldız* tarafından 24 Haziran 2008 başlatılmıştır.

24 Haziran 2008
    Konu Sahibi : *Ayyıldız*
  1. *Ayyıldız*

*Ayyıldız* Guest

Lütfen yardım edin.:çok üzgünüm:Yakınımda sorabileceğim pek hukukçu yok...Bu sene okul bitiyor..Ben 4 senede düşüncem şekillenir demiştim ama hala çok kararsızımfisfisfis Düşünüyorum düşünüyorum ama bir sonuca varamıyorum...Avukatlık mı? Hakimlik mi sizce? Ya bir kurumda hukuk müşavirliği falan mı? Umarım bana ışık olabilecek bir şeyler söyleyebilirsiniz? Sizce bayan olarak seçtiğiniz mesleğin artıları neler? Eksileri neler? Benim için ilk sırada önem arzeden unsur mesleğimi çok sevmem..Ama bunu hangisinde yakalrım bilmiyorumsenağlama

2. 24 Haziran 2008
  3. *Ayyıldız*

*Ayyıldız* Guest

yardım edecek kimse yok mu:çok üzgünüm:

4. 25 Haziran 2008
  5. serenn

serenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Avukatlık bayanlar açısından çok zor, stresli veyıpratıcı bir meslek, ben bunlara hazırım, ekmeğimi taştan çıkartırım diyorsan ve sabırlıysan avukatlığı seç derim. Taşrada çalışmak benim için önemli değil, maaaşım ve sosyal imkanlarım belli olsun, statüm olsun diyorsan hakimlik, kpssden 90 ve üzeri alabileceğine inanıyorsan ve güzel bir torpilin varsa uzmanlık, müşavirlik olabilir iyi kurumlarda.
    Kolay gelsin...

6. 25 Haziran 2008
  7. gxuxlcee

gxuxlcee Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Serene katılıyorum,avukatlık bayan için çok yıpratıcı.İyi olan şu yönü var ki ben de bu yüzden avukatlığı seviyorum kimsenin emrinde değilsin,kendi işinin patronusun.

8. 26 Haziran 2008
  9. *Ayyıldız*

*Ayyıldız* Guest

Çok teşekkür ederim..Aslında üçü içinde olur olmazlarım var:1no2:Yapmam gerekenin artıları eksileri bir araya getirmek olduğunu biliyorum ama :çok üzgünüm:Avukatlıkta patron olmak elbette cezbedici fakat büro açıp tutunabilecek imkanlara sahip değilim..Belki büyük avukatlık bürolarında tutunmak benim için daha ideal olura.s Hakimlikte ise Ankara da doğdum büyüdüm taşra beni açıkcası ürkütüyor:1no2:Ama belli bir miktarda olsa maaş garantisi var...Statüsü de var tabii ama bu çok umrumda değil açıkcası..Çünkü insanlarla çabuk kaynaşırım..Oysa hakim olsam hep mesafeyi korumam gerekirbenneyaptımkiMüşavirlikte ise halihazırda torpil falan yok maalesf:smiley-cool:

Son düzenleyen: Moderatör: 26 Haziran 2008
  10. 26 Haziran 2008
  11. serenn

serenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Ankaradaymışsın sen de, bi gün gelsene benim büroma. Daha ayrıntılı konuşuruz, hem stajın falan da var, ben yardımcı olurum sana. Gelmek istersen özelden atarım adres ve teli.

12. 26 Haziran 2008
  13. iremsu

iremsu MaBel Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Hiç bir fikrim yok ama Hakimlik bence çok daha iyi gibi geliyor CADIARZU

14. 26 Haziran 2008
  15. serenn

serenn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    Bu fikrin olduğu anlamına geliyor ..

16. 26 Haziran 2008
  17. iremsu

iremsu MaBel Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ..............................

18. 26 Haziran 2008
  19. h@y@t

h@y@t kk'nın yalnız kızı :( Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    selam,

senin için en doğru kararı vereceğine eminim ama bir adliye personeli olarak diyebilirim ki avukatlık gerçekten zor, zahmetli, sabır ve özveri isteyen bir meslek. Burada mesleğe yeni başlayan avukat arkadaşları, stj.avukat arkadaşları görüyoruz da inanın bazen gerçekten içim acıyor ama diyorsanız ki benim kendi ofisim olacak ya da tanıdığım ve çok iyi anlaştığım bir avukatın yanında çalışacağım, özgürlüğü, koşuşturmayı seviyorum, bir yere bağlı kalmak, katı kurallara tahammül edemem, o zaman avukatlık tam size göre derim.
    Ankaradaymışsınız, birbirimizi tanımıyoruz ama avukat olursanız mutlaka bir şekilde tanışırız :dance:

Şunu da belirtmeden geçemeyeceğim ister avukatlık olsun, ister hakimlik lütfen adliye personeline iyi davranınız :1hug: