Avusturyada Yaşam

Konusu 'Yurtdışı Paylaşım Avusturya' forumundadır ve blauschatz tarafından 5 Mart 2008 başlatılmıştır.

5 Mart 2008
    Konu Sahibi : blauschatz
  1. blauschatz

blauschatz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Selam kızlar,
    Benim eşim avusturyada yaşıyor,ben ve 2 çocuğum türkiyedeyiz aile birleşimi yapıp avusturyaya yerleşmeye karar verme aşamasındayım Hepinizin düşünce ve fikirlerinize önerilerinize ihtiyacım var..
    Oğlum 9 kızım 14 yaşında özellikle kızım burda anadolu lisesi hazırlık sınıfında çok başarılı okul 1.cisi bir çocuk.Çocuklarımın okul durumu orada nasıl olur kolay adabte olurlar mı yoksa eğitimleri tamamen sona mı erer, çünkü farklı ülke farklı ortam en önemlisi almanca bilmiyorlar,tr.den oraya gelipte eğitimini başarılı şekilde devam ettiren çocuklar varmı?ben mi çok karamsarım, almanca öğrenmeleri çok uzun zaman alırmı.... ben eşimin yanında gidip geliyorum turist olarak ama o orda biz burda olmuyor böyle. mutlaka tandıklarınız vardır çocuklarınız vardır yardımlarınıza ihtiyacım var.fisfisfis

2. 6 Mart 2008
  3. ladyyuppi

ladyyuppi namidiger platonik_ask ;) Üye

Beğenildi:
    83
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba blauschatz, ben buraya 10 yasimda geldim,
    simdi 20 yasindayim,
    burada ilk okul günlerim benim icin epey zordu, cünkü
    almanca bilmedigim icin hic bisey anlayamiyordum.
    Ben nisanda ilkokul 2 siniftan devam ettim.
    Sonra 3. Sinifa gectim, ama karne verdiklerinde hic bir dersten not almiyorsun, sadece derslerde bulundugun yaziyor.
    9 yasindaki cocugun daha sansli
    dil konusunda cünkü erken yasta daha rahat ögrenilebiliyor.
    14 yasindaki kizin icin belki daha zor olabilir cünkü orta okul 2 ve 3'ten tekrar baslayabilir. Ama kizin zekiymis, belki cabuk kavrar cogu kelimeleri.
    Burda orta okul ve ilk okul 4 sene sürüyor.
    Cocuklarinin buraya alismasi cok zor olabilir. Yani benim icin öyle olmustu aslinda.
    Cocuklarin umarim icine kapanik degillerdir
    cünkü buraya geldiklerinde burdaki yasami, okulu ve dili bilmedikleri icin
    iclerine kapanabilirler. Ama sen tatli bir anne olarak onlara moral vermeye
    calisabilirsin.a.s.
    Allah yardimcin olsun blauschatz, umarim cok zorluk cekmezsiniz ve umarim azicikta olsun yardimci olabilmisimdir..

4. 7 Mart 2008
  5. blauschatz

blauschatz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Canım benim tabiiki yardımcı oldun...Çok fazla içine kapanık değiller ama ben gelip oraları gördüğüm için ben bile etkilendim çok fazla çevre yok arkadaş yok sosyal hayat sıfır bir yabancı için.
    Senin eğitim durumun nasıl sağlıklı bir şekilde sonuçlandımı yani dil sorunu bitince eğitim kolaylaştımı senin için...Birde böyle öğrencilere kurs imkanı tanıyorlarmı ...
    İnan ne yapacağımı bilmez durumdayım kafam çok karışık :uhm:

Şimdiden çok çok teşekkür ederim...a.s.

6. 7 Mart 2008
  7. ladyyuppi

ladyyuppi namidiger platonik_ask ;) Üye

Beğenildi:
    83
    Ödül Puanları:
    153
    Ben konusmakta bazen zorlaniyorum mesela grammar anlaminda
    ama insanlar konusunca herseyi rahatlikla anliyorum.
    Almancayi zamanla anlamaya basladiginda, diger dersler daha iyi oluyor.
    Cocuklarin okula basladiginda, almanca ögretmenleri onlara kurs verebilir.
    Ki öyle daha iyi olacak onlar icin.
    Almanca dersi benim icin bugüne kadar hep sorun oldu, halada bir sorun
    ama bu kisiden kisiye degisir tabiki,
    Ve umarim senin cocuklarin böyle olmazlar.
    Baska sormak istedigin bisey varsa, yardimci olacagim yine, tabi yardimim ise yariyorsa..a.s.

8. 11 Mart 2008
  9. Aselim

Aselim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    48
    Ödül Puanları:
    108
    cocuklarin özellikle kizin cok zorlanir avusturyaya gelme diyemem sonucta esin burdaymis cok zor bir durum
    almanca ögrenmen cok uzun sürer benim esim 4senedir burda hala dogru düzgün konusamiyor almancasiz da hic bisey olmuyor cocuklar cabuk kavrarlar ama okulda epey bi zorluklarla karsilasirlar canim...

10. 14 Mart 2008
  11. EU2

EU2 Guest

......

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Ağustos 2009
  12. 14 Mart 2008
  13. mehtapelif

mehtapelif Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bende viyanada yasiyorum ..ilk gelenlere kurs imkani saglaniyor ..ya tabiki zorlanicaksiniz ama alisincada iyiki gelmisin dersiniz ..kizlarin insallah almancayi cabuk cozer ,egitim olarak cok iyi her anlamda ilkokul ,orta,lise vs...eger alisirlarsa cok guzel egitim alacaklarindan emin ol..ogretmenler yabanci cocuklarla ayri ilgileniyor..ogretmek icin caba gosteriyorlar ....bunlar aklima geldi ...ama ne olursa olsun kocanin yalniz kalmasi ,senin yalniz kalmam iyi degil ..insan tam bir aile olmak ister ,bence gel sen buraya ,senin icin hayirlisi olsun canim

14. 15 Mart 2008
  15. gelin54

gelin54 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    benim esimde uni yoluyla geldi buraya yani okumak icin geldi ama olmadi basaramadi zaten basarmasi bir mucise olur cünki cok zor belirli bir yasa geldikten sonra yani cocuklar öyrenir basarili olabilir ama genc diyeyim yani cocukluktan cikmis genclerimiz yada uni icin gelenlere yazik oluyor ben o kadar cok kisi taniyorum ki tr den iyi bir meslekle gelip yada iyi bir okuldan gecis yapip sonradan afedersiniz wc temizleyen yani sakin yanlis anlamayin ama ben cok üzülüyorum bu duruma, ingilizce olsa baska olurdu cünkü ingilizde az da olsa tr de biliniyor ama almanca tamamen yeni dil oluyor, buraya eytim icin gelenler cok iyi düsünmeli ve mutlaka tr de almanca öyrenmeli yani gelmeden bir temel olusturulmali, olusturmali ki o mucise olsun ve alman derslerde basari olsun. allah yardimciniz olsun umarim ne demek istediyimi yazabilmisimdir...

16. 16 Mart 2008
  17. EU2

EU2 Guest

.....

Son düzenleyen: Moderatör: 1 Ağustos 2009
  18. 16 Mart 2008
  19. BuzlarUlkesi

BuzlarUlkesi aşkım oğlum ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    345
    Ödül Puanları:
    188
    canim bende üniversite kanaliyla geldim,evet cok büyük zorluklar cekiyoruz ama imkansizda degil ben linzdeyim buradaki sistem viyana yada baska yerlere göre sert ve zor ne yazik ki..almanca kurusmuz bile haftada 6 saatti ama viyanada haftada 15 saat yani nerden baksan hergun kurs oluyor ama okulda ögretilen almanca cok basit ve sacma yani bize gündelik hayatta pek fayda saglamiyor..
    viyanada sistem nasil tam bilmiyorum ama bizim iki abschnit var yani kisim birinci turkiyedeki 4 yillik egitim ikincisi ise master oluyor..burada bircok arkadas var türkiyede bitirmis almanca sinavini verince 2.abschnit ten basliyorlar tabi arti birsey...hayirlisi olsun calisinca olur gercekten ..birde evlenme teklifini kabul ettigin kisi avusturyada mi büyümüs...