Ay! bu koi beni deli edecek

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve ukla tarafından 17 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    17 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : ukla
  1. ukla

ukla Come back.. Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Kızlar 2 yıllık evliyim evlendiğimden bu yana kayınvalidemler, abimler, annem,teyzemler, eşimin halası kuzenleri benim kuzenleri hep oturmaya ve yemeğe geldiler, misafiri severim ama hafta içi yoğun çalışınca misafir almak mümkün olmuyor geçen sene yani 1 yıllık evliyken eşimin amcasını hanımı size gelmek istiyoruz dedi bende buyrun gelin ben bi cumartesi ayarlayalım gelin dedim. kadında olmaz biz pazar günü gelebiliriz dedi sinir oldum ben ertesi gün çalışıyorum gelince de muhtemel geç kalkarlar kayınvalidemler felan olunca muhabbet olur çünkü neyse o sıra eşimin bi kuzeninin nişanı oldu normalde o geceye ben eşimin amcasıgili yemeğe çağırmıştım sonrasında nişana gidicez diyince gelmediler sonrada benim sınavım vardı sonraki hafta, ondan sonrada şehir dışına felan çıktım bi türlü gelemediler (ayrıca ben yemek sonrası çaya gelirler diye konuşmuştum öle konuşmuştuk kayınvalidemler tutturdular yemek yap öle çağır sinir oldum) kaçtığımdan değil emrivakilere sinir olurm neyse zaten kayınvalidem eltisini pek sevmez ama ne olduysa.. aradan 1 yıl geçti tabi bi gelemediler dün gece düğünden dönüyoruz bizi eve amcasıgil bıraktı yenge hanım yoktu (ne çok yazdım) amca dediki evinize de öğrendik yengen çok söyleyip siz çağırmayınca heralde istemiyorlar demiş bende ne alaka bi fırsat olmadı araya nişandı benim işler di çıktı bekleriz dedim amca eşi burada olmadığı için sabah kayınvalidemlere kahvaltıya gitmiş orada kayınvalidemlere söylenmiş eşimle konuştum kayınvalidem aramış söylemiş, ramazanda çağırırız diyor eşimde şimdi, bizim evin dışı tadilatta mantolama yapılıyor kapı pencere açamıyoruz evi temizlemek mümkün değil toz evin içinde silsem akşamına evde zaten cam silmek mümkün değil ben silemem zaten kadın çağırıcam, eşim tutturdu yemeğe çağıralım temzilemesek ne olacak diye delirdinmi dedim adamlar eve ilk geliyor ramazan sonrası ben temziliğide yapar çağırırım ne gerek varmış üstün körü içeriyi temizlermişim ayy ne çok şey biliyoruz sanıyo bu erkekler şimdi küstük telefonda konuşurken herşeye burnunu sokuyo olur olmadık ya.. ne yapayım ? üfff önceden üstelik gelmesinler diyordu bende ayıp çağıralım diyordum beni engelliyordu şimdi kıymete bindiler..

2. 17 Ağustos 2009
  3. dertlisezen

dertlisezen Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bence cagır.Dersın temızlık yapamıyorum kusura bakmayın tadılatı anlatırsın.Onlar bır yonden evı gormeye gelıyorlar tamam ama sen cagır bence cnm

4. 17 Ağustos 2009
  5. ukla

ukla Come back.. Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    canım çağırırım çağırmasına da çok lafçı sözcüler hele amcası oofff varya yengeden beter karı gibi afedersin gider der evleri şöyleydi temizlik bile yapmamaışlar yok cam silmemişler birde iş inada bindi ben çaya dedim kayınvalidemler yemek diyor eşim istemiyroum diye söyleniyordu şimdide inadına yapıyor ben ramazan sonrası dedim diye. :KK43:

6. 17 Ağustos 2009
  7. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Çat diye ortadan ikiye ayrılsanız da değişen bir şey olmayacaktır.En iyisi çağırın,kurtulun,onlar da muratlarına ersinler...kötükedihüso

8. 17 Ağustos 2009
  9. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.662
    Ödül Puanları:
    163
    Mübarek aydır çağırın iftara ne olacak. Bırakın ne derlerse desinler, siz Allah için yapın bunları.
    Misafir gelecek diye eşinizle neden kötü oluyorsunuz ki. Siz samimi davranırsanız onlardan karşılığını alırsınız. Durum ortada zaten, onlar gelmeden bir 5 dakika toz alırsınız olur biter.

10. 17 Ağustos 2009
  11. unbendable

unbendable Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Çağır kız hem tadilatı bahane et temizliğe fazla kasma kendini sen yemekleri yap gerisini boşver hem ramazanda çağır ki çok oturmazlar erkenden kalkıp giderler yaw ne kötüymüşüm ben de :p
    Aynı şeyleri ben d eyaşıyorum ondan sanırım artık ben cumartesi pazarıma da misafir istemiodum eşimle geçirmek istiodum ailede asosyale çıkacaktı ki adım eşim askere gitti topyekün bahanem oldu :KK70:
    Artık nasipse teskereden sonra :p

12. 17 Ağustos 2009
  13. AdaEge

AdaEge Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    amaan canım çağır gitsin. evin temizliğini de neden yapamadığın belli olacak zaten. sadece yemek yaparsın, görüyorsunuz tadilat var, sabah temizliyorsun akşam bu hale geliyor valla kusura bakmayın dersin. hem bu sayede daha az yorulmuş olursun sadece yemek yapıp temizlikten kurtulmuş olursun zemuszemus

14. 17 Ağustos 2009
  15. ukla

ukla Come back.. Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    Ya zaten kimseye neden geldiniz demem, hep çağırdım hatta halası felan habersiz pat diye akşamın 9 da geldiler daha yeni evliyim açız dediler aynı şehirde oturuyoruz bende yaptım bişeyler, eşimide aklına gelmiyor dışardan söyleyelim diye aylar sonra aklımıza geldi ikinci geldiklerinde aynını yapınca :) sinir oldum kayınvalideme dedim uygun olmadığım vakit ne bu geliyorlar habersiz ki kayınvalidemler bile gelmez öle.. Ramazan da tabiki bereket getirir ben çağırmam demiyorum çağırıcam lafı sonradan duyucam eminim üstelik kayınvalideme demezler başkasına derler kayınvalidem de başkasından duyar gelir bana söyler..

16. 17 Ağustos 2009
  17. Amonra

Amonra Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    266
    Ödül Puanları:
    213
    çalışan insanlara daha anlayışlı olmalı büyükler bence. ben de daha yeni evlendim allah razı olsun gelen giden eksik olmuyo allah eksik etmesinde bi ben bilirim yani tek başına gel akşamdan gece yarısına kadar hazırlık yap sabahın körümde kalk temizlik yap hışırı çıkıyo insanın hele tadilat aşamasında misafir çekilir değil kim ne derse desin. böyle zoraki emri vaki mi olur bence tınlama

18. 17 Ağustos 2009
  19. ukla

ukla Come back.. Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148

:roflol:eek:hh ne güsel

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.