ay hesaplama

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bi' forumundadır ve utkumuz tarafından 12 Ocak 2011 başlatılmıştır.

12 Ocak 2011
    Konu Sahibi : utkumuz
  1. utkumuz

utkumuz oğluşum abi olacak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar bebeklerin kaç aylık olduğu nasıl hesaplanıyor,yani 4 aylık bir bebek 5.ayın içinde mi oluyor?oğlum eylülde doğdu.4 aylık hesap ediyorum ama o zamanda 12.aya girdiğinde 1 yaşına basmış oluyor.düz mantıkla gitsek eylülde doğan bir bebek 5.ayın içinde ve 12 ay sonra eylülde 1 yaşına basmış olacak.nasıl hesaplıyorsunuz bebeğinizin ayını arkadaşlar bir de ek gıdaya geçişte 4.ayını mı dikkate alacağım ben 5.ayın içinde olduğunu mu ?

2. 12 Ocak 2011
  3. miskokulum

miskokulum canlarım...Kağan&Kerem Üye

Beğenileri:
    222
    Ödül Puanları:
    63
    4 ay 15 gün bile olsa 4 aylık denir canım,4.ayını baz alırsın yani.Evet,5.ayının içindedir ama 4 aylık olarak söylenir.Ek gıda için 6.ayını beklesen daha iyi olmaz mı?

4. 13 Ocak 2011
  5. utkumuz

utkumuz oğluşum abi olacak Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    açıkçası 6.ayı beklemeyi pek düşünmüyorum,sütüm şu anda yetmiyor zaten bebeğime,aptamil kullanıyorum 2 aydan beri.bu ayın sonlarına doğru elma havuç suyu vermeyi düşünüyorum.prematüre doğsu zaten iştah problemi olabilir diye korkuyorum.o yüzden bir an önce tattırayım alışsın istiyorum.siz ne zaman başladınız,bebeğinizin gelişimi nasıl.bu arada ben de k.maraşlıyım :))