ayagima geldi...inanmiyorum

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve gelecekkorkusu tarafından 29 Nisan 2008 başlatılmıştır.

29 Nisan 2008
    Konu Sahibi : gelecekkorkusu
  1. Evlilik...Kader, kismet, bir gun karsina cikiverir hic ummadigin anda ve iste o dersin...

Boyle olduguna ben inanmiyorum ya da yasadigim bu yasamda elde etmek istedigim herseyi calisarak, didinerek, dogru zamanda, dogru yerde bulunarak, dogru haraket ederek ve butun bunlari bilincli yaparak elde ettim, belki bu yuzden inanmiyorum...

Yani oyle hicbirsey pat diye ayagimin dibine dusup aniden firsatlar onume serilmemistir.
    Ve aslinda ben birsey yapmadim pat die karsima cikti diyenlerin de aslinda mutlaka az daa olsa bir yerde birseyler yaptigina, bir emek harcadigina inanirim. Bu her konuda boyle sirf evlilikte degil...Atiyorum belki sen ona o anda gulumsemeseydin o da senin yanina hic gelmeyecekti gibi...

Bi dusunun hayatta sahip oldugunuz birsey var mi ki siz en ufak bir caba gostermeden sizin oldu? Varsa merak ediyorum ama boyle birseyin olabilirligine inanmiyorum.

2. 29 Nisan 2008
  3. minyatxuxr

minyatxuxr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çaba göstermeden çalışmadan didinmeden sahip olabildiğim tek birşeyim bile olmadı.ama sanırım şimdi elimdeki herşeyin kıymetini biliyor olmamda bu sayede oldu....

4. 29 Nisan 2008
  5. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.623
    Ödül Puanları:
    363
    Arkadaşlarım tabii ki...
    Bir anda hayatıma girdiler..
    Belki ufacık bir muhabbet sonucu aslında ne kadar farklı hayatlarımız,dertlerimiz olsa da birbirimize çare bulamasak da sadece dinleyerek,gözyaşlarımızı silerek sarıldık hep.:teselli:
    Gerçekten de hele buradaki dostlarım ben hiç çaba göstermeden,karşılaşma ihtimalimiz %1 iken hep yanımda oldular.En sevgili dostlarım hep mesafe olarak uzak,gönül olarak yakın bana :nazar:
    Hatta aralarından birtanesi,İzmir'in çok dışında işi olup da benim için şehir merkezine kadar geldi,sadece bir gün benimle sohbet edebilmek için ayağıma geldi. Çirkin Betty..Hem de çok çirkindir kendisi..:1hug:

6. 29 Nisan 2008
  7. evet bak cok guzel bi noktaya degindin bence
    ayni yonden bakiyoruz bu konuya
    ben de herseyimi zor elde eden bir insan olarak elde ettiklerimin ve ayrica
    elde edemedigim seylerin de kiymetini bilirim...Yani elde edemediklerimi birgun elde edersem, eksikligini cok hissettigim seylerse ve cok istemissem, kiymetini en cok ben bilecegim derim kendikendime...Cunku bakarsin uzaktan ve istediklerini elde etmis olanlar onlari siradan seylermis gibi gorurken senin icin bir hayaldir bazen...

8. 30 Nisan 2008
  9. Princess

Princess Guest

aynı fikirdeyim...
    hiçbir şey ayağıma gelmedi şimdiye kadar,hep didindim çabaladım.
    en ufak şey bile benim çabamla ya da hesaplamamla gerçekleşti.
    çok şanslı olduğumu düşündürecek bir olay yaşamadım yani.

10. 30 Nisan 2008
  11. Gxoxzek

Gxoxzek içindeki öküze ohaa de Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    aslındaa herkesin kendi hyatındaa küçükte olsa vardırr görmekkk önemli olannn
    meselaa hiç çaba sarfetmeden hayata geldikk nefes alıyoruzz ve en büyükk başarı bence bu.

12. 30 Nisan 2008
  13. elisaa

elisaa Minik Serçe Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Hayatımdaki hiç bir şeyi çaba sarfetmeden , emek harcamadan kazanamadım. Kazanılmazda zaten..
    arkadaşlıkta emek ister , ilgi ister , hoş sohbet ister. aşk ta ilgi ister , sabır ister , özlemle beklemek ister.. yani diyeceğim hayatta her güzel şeyin bir bedeli vardır bu ne olursa olsun..

14. 30 Nisan 2008
  15. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    bende hayatımdaki herşey için çaba sarfettim. sadece eşimde herşeyi oluruna bıraktım. çabalamadım olsun diye çünkü benim ısrarımla olacaksa hiç olmasın diyelerdenim. ama bu kezde eşim çok çaba sarfetti ama kazanan o oldu ve evlendik. aslında herşey ayağına gelir onu kullanmaktır, elde etmektir bütün mesele.

16. 30 Nisan 2008
  17. Dishe

Dishe ✿❤aŞk-ı KıYaMet❤✿ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    hayatta kalabılmek ıcın bıle caba sarfederken herseyın ansızın ve caba gerektırmeden bıze sunulması ımkansız sanırım..benneyaptımki
    ama en guzelıde bu ;bırseylerı cabalayıp kazanmak,basardım hıssını yasamak:kahve:

18. 30 Nisan 2008
  19. sozyasi

sozyasi Hüzün Dostu..! Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    Peki size okuma fırsatı sunacak kadar anlayışlı bir aile ayağınıza gönderilmedimi?
    Okuyabilecek bir yerlere gelebilecek kadar bir zeka size sunulmadımı?
    Her şey insana sunulan bir fırsattır..
    Okumak için okul, çalışmak için fırsat..
    Bu sözlerin ucu isyana dokunur, zira fırsatları yaratan Mevladır..
    Mevla "kun" (ol) der "fe yekun" (oluverir) ayeti kerimesi.. Bazen çalışır didinir elde edersiniz, bazen de hiç ummadığınız anda bir fırsat çıkıverir..

Mesela örnek işim, ben geçtiğimiz iki seneyi çok fazla sıkıntılı geçirdiim okul-iş-aile...
    çalışmaktan tam umudumu kestiğim bir anda hiç ummadığım bir şirketten iş teklifi aldım ki alakamız bile yokken bilmem babam bi sene öncesinden dıdısının dısına bizim kızda bilgisayar işiyle ilgileniyo demiş, adam bi sene sonra arkadaşının programcı aradığını öğrenmişte babam aklına gelmişte eniştemi de devreye sokarak beni aradılar düşünürmüsün dediler.. Bende sanırım iş bulamayacağım dediğim anda bu teklifi aldım.. Ben ilahiyat mezunuyum bilgisayar programcılığını özel bi akadimede sürdürdüm ama eşarplı olduğum için hiç bir yer beni almaya yanaşmıyordu..

Sonra nişanlıma gelelim.. Ben yaşadığım ağır, çok ağır bi olaydan sonra bu tür ilişkilerimi kesmiştim kesinlikle kimseyi istemiyordum ama bi arkadaşım nişanlandı.. Ve bi gün bana seni biriyle tanıştırcam dedi kabul etmedim olmaz dedim...
    Bizi isteğim dışı tanıştırdılar ve Olaylar bir şekilde gelişti ve biz nişanlıyız ama resmen ve dinen evliyiz şuan...

Valla ALLAH öyle büyük ki ondan umana hiç bir şey imkansız değil.. Bu mantığı şu düşünceyede çevirmek olmaz armut piş ağzıma düş.. Hayatta kalabilmek için çaba sarfetmeli dürüstçe yola devam etmeli ama mucizeleri ALLAH'tan beklemeliyiz...

Son düzenleme: 1 Mayıs 2008