ayağımda mantar çıktı bebeğime zarar verir mi?

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve betxuxl19 tarafından 23 Kasım 2008 başlatılmıştır.

23 Kasım 2008
    Konu Sahibi : betxuxl19
  1. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar ayağımda mantar çıktı bebeğime zarar verir mi? gerçi deride olan bişey içeriye gider mi?ya bir de ilaç sprey falan kullanamıyorum.nasıl geçecek bu?cevabınızı bekliyorum teşekkürler...:1hug:

2. 23 Kasım 2008
  3. PembePanter

PembePanter Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimde gebelikten önce malesef mantar olurdu ayağımda.spreyin ve kremin bir zararı olacağını sanmıyorum ama yinede dr sormanda fayda var.aytaklarını bol bol yıka ve kuru tut,temiz çorap giy değiştir sürekli ve kaşıma.kaşıdıkça dahada büyüyor.

4. 23 Kasım 2008
  5. betxuxl19

betxuxl19 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    teşekkürler senin mantar nasıl geçti.?inşallah benimkide geçer...:1hug:

6. 24 Kasım 2008
  7. lotuss75

lotuss75 Guest

geçen hafta bende de kaşıntı oldu....hamilelikten önce de zaman zaman tekrarlardı....dr' uma danıştım travakort kremimi kullanabilirmiyim diye??? kullan dedi......2-3 gün kullandım.....kaşıntı bitti şimdilik.....ilaca daha fazla devam etmedim.......ne olur ne olmaz diye....

8. 12 Aralık 2008
  9. snmgkc

snmgkc Senem Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    mantar ilaçlarının bazıları gebelik için çok zararlı kesinlikle dr a danışmadan kullanılmamalı

10. 12 Aralık 2008
  11. Nesli

Nesli Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    betül19, devam etmemişsin, geçti mi sorunun?

12. 12 Aralık 2008
  13. Larosw

Larosw Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    canım gebelik sırasında bu türk hastalıklar oluşunda bebeğin bağışıklık sistemi tanır o hastalığı doğuncada zayıf düşmez denilir... geçen annenin ağzında uçuk çıkıp bebeğini öptü ve kaybetti haberinden sonra böyle bişey duymuştum.. ne kadar doğru yada yanlış bilemem ve etkilemek istemem.. bence doktoruna danışmalısın.. Geçmiş olsun :KK66:

14. 12 Aralık 2008
  15. ozlemyb

ozlemyb Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    56
    Ödül Puanları:
    108
    Ya yok bişey olmazzz hayatımda mantarı bılmem hamıllıgımde gordum bu ılletı
    genıtal mantarlar olsa hadı onlar muhakkak tedavı elımelı bebege en yakın yer cunku elıfın bahsettıgı ucukda bebegı yarası olan kım opse annesı degılde baskasıda olsa kotu bısey ıllakı yasanır neden 40 gun bebeklerımızı dısarı cıkarmayın reglı olan bayana vermeyın dıyolar nıneler cunku ellerı temız olmayabılır buda dırek hastalık sebebi işte cunku bagısıklık sıstemı 40.gunden sonra guclenıyor
    ayaktakı mantar hamıleyken vucuda en uzaklıkta olan yer cok ıyı bakım sonucu kurtulabılırsın canım
    mesela ben tuzlu suda bekletıyordum sonra ıyıce yıkayıp sabunlayıp kurutuyordum ve terlememesıne ozen gosterıyordum boylece kurtuldum
    tabı bunları yaparken sonrasında ellerını ıyı temızle...
    AZ GAYETLE TEZ ZAMANDA KURTLURSUN BEN 10 GUN BOYUNCA KENDIMI BOYLE TEDAVI ETTIM AYAKKABILARININ İÇİNİ TEMIZLE BENIM YAZ OLDUGU İÇİN TERLIKLERIMI MAKINAYA ATMISTIM :))

Son düzenleme: 12 Aralık 2008
  16. 12 Aralık 2008
  17. ysfmir

ysfmir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    bende kızıma hamileyken ayağımda mantar çıkmıştı ve doktor bi sprey vermişti onu kullanmıştım vede geçmişti.şimdide hamişim bayramın 2.günü dudağımın üstünden uçuk çıktı.hiç birşey yapamdım .ilerlemedide geçmedide.