ayağımdan indirince uyumuyor bebeğim yardım edin

Konusu 'Kasım Anneleri' forumundadır ve cocostar tarafından 10 Mart 2009 başlatılmıştır.

10 Mart 2009
    Konu Sahibi : cocostar
  1. cocostar

cocostar azimli,sabırlı,kararlı Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar 2008 kasım annesiyim. bebeğim önceden sabahları uyuyordu. bir ara ishal oldu sonra huyu değişti. şimdi ayakta sallıyorum. ayağımdan ndirince en fazla 3-5 dk bekliyor emen uyanıyor ne yapmalıyım kızlar başına böyle bişey gelen var mı? tavsiyelerinizi bekliyorum.

2. 10 Mart 2009
  3. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim oğlanlardan biride öyle ilk başta ayaktan indirince uyanıyordu ama şimdi düzeldi.. şimdi hem iyice uykuları geldiğinde sallıyorum hemde dalınca indirip yerlerine koyuyorum...

4. 10 Mart 2009
  5. cocostar

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    özel birşey yaptın mı arkadaşım alışması için ne yapmalıyım?

6. 10 Mart 2009
  7. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    yok canım biraz oynuyorum onlarla yoruluyorlar iyice uykuları geliyor. ozaman gözleri küçülüyor iyice sallıyorum ve dalmalarını bekliyorum dalınca yerlerine...
    bugün çokyoruldular mama yedikten sonra bir baktım uyumuşlar.. bir hafta bile farkediyor değişmeleri için..

8. 11 Mart 2009
  9. mysever

mysever Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    108
    cnm ya aynı sorun bizdede var ayaktan indirmeyi bırak sallamayı yavaslatıyım hemen gözünü acıyor saatlerce uyutmadıgım oldu ama yinde sallanmadan uyumuyo nasıl vazgeçtirebilirim

10. 11 Mart 2009
  11. julianne

julianne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Bizim de öyleydi kızlar gecen haftaya kadar ama bu hafta evde kaldığım günlerde düzelttik çok şükür. Bence birkaç noktası var bilmem sizde de işe yarar mı. Birincisi mutlaka uykusunun gelmesini beklemek. Mesela akşam 8 gibi uykusu geliyor koyuyorum yatağına uyuyor ama 45 dk. Uyanıyor sonra 11 gibi geliyor uyku bu kez önce yanında yatıyorum baktım biraz ağlıyoruz az direniyorum. Mıkırdanma ağlamaya dönerse o zaman sallıyorum zaten hemen uyuyor. Bir de bence en önemlisi bebeği aynı odada, loş ikinizden başka kimsenin olmadığı bir odada yatırmak. Yani bir rutinin olması. O odaya gidilince ben ninni söyleyince kızım biliyor ki uyku saaati geldi. Bir de ara sıra da onu yapıyorum yatağına yatırıyorum eğer ağlarsa emziğini veriyorum kucağa almadan elimi tutup yanında olduğumu hissettiriyorum sonra gidiyorum ve uyuyor. Tabii ilk zamanlar yanından gittiğimde kıyamet kopuyordu gelip tekrar aynı şeyi yapıyordum. Böyle böyle alıştı. Umarım işinize yarar kızlar.

12. 11 Mart 2009
  13. cocostar

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    sağol canım yaaa umarım düzene girer yoksa sürekli ayakta nereye kadar yani :) deniycem tüm önerilerinizi. önceden ne gzel uyurdu ne oldu anlamadım ???

14. 12 Mart 2009
  15. eda1982

eda1982 CANIM KIZIM IRMAK'IM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım uykuya dalınca sallamayı kes bide daldıktan sonra çok fazla ayakta tutma.

16. 12 Mart 2009
  17. cocostar

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    106
    oy oyy bunu da deniycem saol arkadaşım