Ayak Mantarından Kurtulmak Icin Neler Yapilabilir ?

Konusu 'Tırnak, El ve Ayakta Medikal Sorunlar' forumundadır ve Demet tarafından 28 Temmuz 2008 başlatılmıştır.

28 Temmuz 2008
    Konu Sahibi : Demet
  1. Demet

Demet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar eşimin ayağında mantar var ne dr a gitmeti kabul ediyo ne de ilaç alımını
    evde yapabileceğim bişiler var mı mantar için
    :uhm:CADIARZU

2. 1 Ağustos 2008
  3. Miss

Miss Guest

Geçmiş olsun benimde annemin ayaklarında mantar var bikaç kere doktora gitmiş ama kesin çözüm alamamış bunun annemin ihmalkarlığından kaynaklandığını düşünüyorum bir ay önce annemin ellerinde ciddi yarıklar oluştu doktor ayak mantarının ellerde zaman zaman böle etki gösterebileceğini söledi heleki stress, kimyasal madde içerikli deterjan ,kolonya, ıslak mendil gibi maddelerlede temas edince. tedavi edilmessede yarıkların bütün vücuda yayılcağını söledi yani durum çok ciddi bence eşinizi birazda gözünü korkutarak mutlaka doktora götürmelisiniz çünkü zamanında tedavi edilmesse sorun daha çok büyüyor mesela anneme 3 farklı el kremi(sabah öğle akşam) ,1 hafta sabah akşam pansuman, antienflamatuar iğne , 3 farklı hap (abartmıyorum) verildi durumun ciddiyetine eşiniz kara versin artık zamanında gitseydik sadece 1 hapı 6 ay kullanarak mantarı tamamen kurutabilirmişiz halbuki

4. 3 Ağustos 2008
  5. evrem716

evrem716 İşte benn! Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    Bence kesinlikle doktora gidilmeli. Beni de vardı ayağımda mantar en sonunda haziranda doktora gittim, iki krem, bir hap verdi, çok şükür geçti.

6. 3 Ağustos 2008
  7. ebrulim.aa

ebrulim.aa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bnmde annemde vardı canım..tırnakları fln berbat olmuştu bi ara..ama doktorun vermiş olduğu fısfsı düzenli kullanınca geçti çok şükür...onu bi şekilde ikna etmelisin..mantar bulaşıcı bişi sonuçta..sanada geçebilir...duygu sömürüsü yap biraz..kendini düşünmüyosan beni de mi düşünmüyosun fln:) emin ol yumuşayacaktır..

8. 3 Ağustos 2008
  9. Asmin

Asmin Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    193
    Ödül Puanları:
    153
    disardan merhemi de mi kabul etmiyo??
    eger kabul etmiyosa da siz gece uuyurken disardan merhem surebilirsiniz..
    isterseniz ozelden ilac adi yazabilirim.

10. 3 Ağustos 2008
  11. incir

incir Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    258
    Ödül Puanları:
    153
    Benimde ayaklarımda, parmak aralarında oluyor mantar. Yıllar önce bir hap ve dermo trosyd krem vermişti doktor. Kullandığım dönemde geçmişti. fakat daha sonra yine tekrarladı. Mantar bi kere oluşunca tamamen geçmiyor diye duymuştum. Ortamını bulunca hemen oluşuyor. Ben ince çorap giydiğimde denize gittiğimde mutlaka her yıl tekrarlıyor. Akçayda tatildeyken bitkisel ürünlerin satıldığı bi dükkanda görüp almıştım. Kekik Yağı. Bence harika birşey. Parmak aralarına sürüyorum acayip yakıyor ama sanki gıdıklanıyormuş gibi hiisediyorsun. 10 dakika falan durup yıkıyorsun. Bi kaç gün böyle yapınca geçiyor kaşıntılar.. :nazar:

12. 11 Ağustos 2008
  13. HOXSXXSXUM

HOXSXXSXUM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kesinlikle krem kullansın kaşıntı falan kalmıyo zamanla izlerde kayboluyo.ben oceral ve dermo trosyd i tavsiye ederim .2 günde kaşıntı sorunu ortadan kalkıyooo.bu konuda bende çok dertliydim.şuan tırnak mantarıyla uğraşıyorum.yanşi parmak aralarındaki kaşıntı falan geçtii

14. 18 Ağustos 2008
  15. Demet

Demet Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    ya mantarı banada geçti
    kızıyorum ama adamda tık yok
    geçmiyo deyip başından atıyo beni
    sinir oldum iyice

16. 3 Eylül 2008
  17. EU2

EU2 Guest

Öncelikle geçmiş olsun canım.Mantar çorapları var bilirsin eldiven gibi parmaklı onlardan al giyerse tabi(doktora gitmeyi kabul etmeyen adam bunu nası yapacak bilmiyorum ama..)Bi de ayaklarını hergün yıkayıp kurutsun iyice, asla nemli bırakmasın.Komik gelebilir ama çoraplarının içine ilaç sürebilirsen sür:)Yaratıcılıkta sınır tanımam:))ama tek ilaca karşı direnç gelişebilebileceğinden 2 krem birden al.eczacıya sor o biliyodur zaten kremlerin adlarını.Ha bi de hapları yemeğine katabilirsin:)Tamam saçmaydı bu.Aklıma gelen herşeyi yazim dedim:))

18. 22 Kasım 2008
  19. nergis55

nergis55 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    Kayınpederimim ayağında çıkmıştı kızlar.Eşim doktor ona şu ilaçları verdi.Düzenli kulkandıktan sonra geçmiş. Oceral mantar spreyi gece yatmadan sıkılıyo ve permasol tablet sabah akşam 4 tanesi suda eritilerek bu suda ayaklar bekletiliyo