Ayak Parmağında Sarı kalın ölü Tırnak

Konusu 'Tırnak, El ve Ayakta Medikal Sorunlar' forumundadır ve ADAM tarafından 11 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

11 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : ADAM
  1. ADAM

ADAM ÇILGINIM VE DE DUYGUSALL Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşlar benim sol ayak baş parmağımda hep tırnak batması oluyordu...sonra tırnağımı hep uzun tuttum ve düz kestim geçti ama sarardı ve kalınlaştı...bi tarafına da kan oturdu ....
    işin ilginci şimdi sağ ayağımın baş parmağı da oldu ve sarı kalın ölü tırnak biçiminde...bu hafta dr a gideceğim ama size danışayım dedim böyle olunca tırnak çekilir mi....ilaç tedavisi mi olur...

2. 12 Temmuz 2009
  3. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
  4. 12 Temmuz 2009
  5. strawberry35

strawberry35 тнє נσкє& Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Tatlım tırnak batmasından bende muzdarip bir insanım.Tırnağındaki o sarı lekelenme ve kalınlaşma muhtamelen tırnak mantarından oluşan bir durum.Tırnak mantarı yaşanayan insanlarda tırnak batmasıda beraberinde gelen bir problem genelde.Doktorunla görüş,ben tırnağı çktirmeni önermem.hem acılı bir işlem hemde yeni tırnakta aynı sorunu yaşamayacaksın diye bir garantisi yok.Bu konuda farklı tedavi yöntemleri mevcut şu anda doktorun sana önerecektir zaten.Çekme işlemi en son düşünceğin şey olsun.

6. 4 Ağustos 2009
  7. bbrrcc

bbrrcc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    çözümü bulunca paylaşırsan sevinirim

8. 9 Ağustos 2009
  9. sweety_84

sweety_84 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bende çektirip çektirmemekde kararsızım:KK43:
    ilaçla oluyormuş ben çok okudum internetten.eğerki batma varsa ve iltihaplıysa yani artık yapılacak birşey yoksa çekme en iyisi fakat mantar varsa ilça daha iyi sanırım

10. 26 Ağustos 2009
  11. zingas

zingas Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    88
    seni cok iyi anliyorum bende de ayni sorun var. once tirnak batmasiyla basladi daha sonra yeni cikan tirnak uzayip kokunden ayriliyordu ve boylece ayak bas parmagimda 3 kalin sari tirnak ust uste bile bindi. inanilmaz degil mi! gitmedigim dermatolog kalmadi ve aldigim tek cevap ise "ben boyle bir tirnak gormedim" oldu. batiktan sonra mantar mutlaka olusuyor. eger ankaradaysan sana onerebilecegim bir ayak sagligi merkezi var 3 senedir ugrastigim sorunuma onlar care buldu. (istanbulda da subeleri var)kalinlasan tirnagin ustunu bir aletle torpuluyorlar ve tirnak gidiyor. alttan gelen saglikli tirnagi ortaya cikariyorlar ben de bunu tirnak yumusatici kremler kullanarak iyice duzelttim.simdi saglikli bir sekilde yavas yavas uzuyor tirnaklarim. kesinlikle oneririm.

12. 7 Nisan 2010
  13. AnGeL3432

AnGeL3432 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    istanbuldaki şubesini söler misin cnm ?

14. 11 Mart 2011
  15. fns

fns Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    tırnağımda aynı rahatsızlık bendede var lütfen o ankaradaki ayak sağlık merkezini söyler misiniz? acil olarak bekliyorum
    :KK50:

16. 11 Mart 2011
  17. masummasal

masummasal Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    istanbul'da acıbadem hastanelerinin içinde ayak sağlığı (podiatri) bölümü mevcut,medical park hst var,internetten kendine en yakın olanı bulabilirsin

18. 11 Mart 2011
  19. fns

fns Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    teşekkür ederim ama bana zingas adlı kullanıcının bahsettiği ankaradaki ayak sağlığı merkezinin ismi lazım...acil zingas'ın cevabını bekliyorumm...