Ayak Parmaklarında kramp...!

Konusu 'Genel Sağlık Bilgileri' forumundadır ve PessiMisst.91 tarafından 10 Nisan 2009 başlatılmıştır.

10 Nisan 2009
    Konu Sahibi : PessiMisst.91
  1. PessiMisst.91

PessiMisst.91 ÜniversiteLi Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar son zamanlarda ayagım değişik şekil yani alıyo parmaklarım yamuluyu kramp mı desem bilmiyorum bi parmağım digerinin üstüne gelio değişik bişey bunu yaşayan arkadaş warsa cwp yazsın lütfen....

2. 10 Nisan 2009
  3. dimitrina

dimitrina pamuktan kalbin solmadan Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    bende de oluyor hatta en son dun gece oldu ve yaklasik yarim saat kramp gecmedi. parmaklarim resmen cekiliyor gibi oluyor ve uzerine basamiyorum. ben kramp oldugunu dusunuyorum ama feci aciyor ya :KK43:

4. 11 Nisan 2009
  5. emilia

emilia Emina Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    evet bendede olmuştu,ayakları fazla hareket ettirince oluyor,Kramplara karşı muz yiyin

6. 11 Nisan 2009
  7. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    evet bendede olur çocukluğumdan berı çok gergın yapınca oluyo farkettım....geçen araba kullanırken oldu çok zorlandım frene basma sıkıntı oldu.........uzerıne fazla gıtmeyınce yavaş yavaş geçıyo....hafıfı masaj yapıyorumm ......ama bunu hiç hastalık olarak duşunmedım....geneldede sağ ayağım olur.........geçmış ols kızlar.......kalsıyum azkığı olabılır...emılanın dediği gıbı muz ıyı gelebılır......

8. 11 Nisan 2009
  9. PessiMisst.91

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    teşekkürler muz yemeye dikkat edim bundan sonra. zeytinyağıyla fln masaj yapıncada iyi gelir diye düşündüm. benimde sol ayağımda oluyo....

10. 12 Nisan 2009
  11. eligible_life

eligible_life Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Tam olarak kesin bir tanı koymak için tedavi süreci sart insanların ayak parmaklarında görülebilir düzeyde yaşadıkları en büyük sorun çekiç parmak olarak bilinen ayak parmaklarında görülebilen bükülmelerdir bü bükülmelerin dahada ileri aşamasında ayak giderek bir pence görüntüsü alır ve tırnaklar hiç görülmeyebilir parmakların gözle görülür bir sekilde içe dogru kıvrılmasından söz ediyorum ayakta olan bir kişinin parmak uclarına uyguladıgı basınc önemlidir asırı basınc uygulanan ayak parmaklarında sekil bozuklukları olusabiliyor ilk önlem olarak ayak parmaklarının rahat edebileceği genişlikte yumusak ayakkabılar tercih edilmelidir gecmiş olsun

12. 12 Nisan 2009
  13. PessiMisst.91

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim

14. 30 Haziran 2009
  15. kimimben

kimimben Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    aynı sorundan bende muzdariptim. nörolojiye gittim beyin filmleri çekildi
    bişey çıkmadı 2 hap verdi hatırlamıyorum bir de coraspirin verdi onları kullanınca geçti. aradan 2 yıl geçti ve tekrarlamaya başladı tekrar gittim yine kan tahlilleri felan yapıldı. sodyum eksikliği varmış yemeklerine biraz tuz at dedi ve yaz aylarında daha da artar dedi sonra dediği gibi biraz tuzlu yiyerek kramplarımdan kurtuldum ama siz siz olun önemsiz sanmayın muhakkak dr a gidin geçmiş olsun

16. 23 Haziran 2010
  17. mapetite

mapetite Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba arkadaşlar.Kadınlar kulübüne yeni katıldım.Katılmamın nedeni , sağlıksal bilği alışverişinde bulunmam ve bilmek istediklerime cevap aramamdır.Kısa süre içinde başıma gelen olayı sizlerle paylaşmak isterim.Gece yarısından sonra saat 15 30 sularında uyku halinde iken müthiş bir acı ile uyandım.Ayagımın altından inanılmaz birgerilme kasılma ve yogun acı hissediyordum.Panik yapmamaya gayret göstersemde ayak parmaklarımın şekil degiştirdigini gördügümde o an felç oldugumu düşünmeye başladım.Ayagıma masaj yapma teşebbüsünde bulunmak istedim fakat elektrik akımı verircesine acıya dayanamayıp bıraktım.Çıglıklarımla ailemi uyandırdım.yaklaşık 9-10 dk sürdü belki daha fazlada olabilir.Sabah kalktıgımda hala ayagımın sersem bir şekilde sızladıgını hissettim.Bu olay benim başıma daha önce denizde yüzerken de geldi bogulma tehlikesi atlattım.Bunun kramp oldugunu biliyorum.Mineral eksikliginden kaynaklı olabilecegi ihtimalinide biiyorum.Sıkı yemek yiyen ve beslenmeme dikkan eden bir yapım var.Meyve sebze agırlıkta tüketirim.Süt ürünlerini sevmem bu nedenle pek yemiyorum.Bunun dışında nasıl bir tedavi uygulanabilir ve hangi branş hekime gitmeliyim.:kahve: