Ayakkabı çizimi....bir el atın kızlarr lütfen....

Konusu 'Bizim Tasarımlarımız' forumundadır ve blueangel1771 tarafından 11 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

11 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : blueangel1771
  1. blueangel1771

blueangel1771 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    slm arkadaşlar.ayakkabı çizimine elim yatkın.babamda ayakkbıcılık yapıor fakat model çıartmıyor sadece.bnde değişik fikirler üretebiliyorum seviyorumda.fakat profesyonelce yapamıyorum.aklımdakileri nasıl kağıda dökebilirim.ıstampa çıkarırken dikkat edilmesi gerekn püf noktalar ve karakalem çizimi..:1no2:lütfen bilen varsa aranızda bana yardmıcı olurmusunuz.bu işi yapmak istiyorum.izmirde kursu varmıdır onuda bilmiyorum.bir el atın lütfen kızlarr...a.s.

2. 14 Ağustos 2009
  3. fatos

fatos Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kursları var fakat bence taslak çizimler bulup evde kendi kendinize yapabilirsiniz.ayrıca herhangi bir ayakkabıyı baz alın ve degişiklikler yapın.yani önünüze koyun önce bunu çizip daha sonra belli yerlerini silerek degiştirebilirsiniz.

4. 2 Eylül 2009
  5. gzmslh

gzmslh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    88
    evde kendi kendine yaparak bi sonuç elde edemezsin.:eek:lmaz: yaptığın çizimler üretime geçtiği zaman çok hatalı çıkabilir. çünkü bir elbiseyi bedene oturtmak için nasıl düzgün ve hatasız bir kalıp gerekiyorsa ayakkabı için de öyledir.ııstampa çok önemlidir.hepsinin belli ölçüleri vardır ve bunu kalıbı tanıyarak kendn zamanla belirlersin. her kalıp farklıdır. burnu açık bantlı bir model çizersin fakat ayak parmaklarının konumunu,anatomisini,milo orantısını,konturpiyeyi bilemezsen hatalı model çıkartırsın.bu sefer de ıstampasını çıkartırken çiziminden uzaklaşırsın.:1no2:
    bunun için izmir/ışıkkentte ayakkabıcılar sitesini biliyrsundur. orada bir okul var,çıraklık okulu istersen oraya gidebilirsin.ama orda çizimden çok üretim,kesim,kalıp derslerini görürsün.
    yada yeteneğin varsa d.e.ü. güzel sanatlar fakültesinin yetenek sınavlarına girebilirsin. ben moda aksesuar tasarımını bitirdim.sana tasarımın ne demek olduğunu anlatıyorlar.neyi nasıl yapman gerektiğini.bu aldığın bilgilerle de yaz tatilinde 1 aylık staj yapıyorsun.(4senelik bir fakülte ve toplam 3 stajın oluyor) hangi ayakkabı firmasını istersen belirleyip,orada ıstampa çıkarmasını,kesimi,aletleri,prototipi,seri üretimi,piyasanın ne istediğini gibi bilgileri de alıyorsun. yani var olan bir model üzerinde oynama yaparak tasarımcı olunmaz.belli bir yoldan geçmen lazım.. soruna cevap olmuştur herhaldevereliniortak