Ayaklardaki şişlikler

Konusu 'Temmuz Anneleri' forumundadır ve ghaneli tarafından 1 Mart 2008 başlatılmıştır.

1 Mart 2008
    Konu Sahibi : ghaneli
  1. ghaneli

ghaneli ^AhmetBarışCanan^ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    MERHABA ARKADAŞLAR

SON BİR İKİ GÜNDÜR AKŞAMLARI AYAK BİLEKLERİMDE VE ÜSTLERİNDE ŞİŞLİKLER OLUYO.SİZLERDE BÖYLE Bİ PROBLEM OLUYOMU? LÜTFEN PAYLAŞALIM.:1closedeyes::1closedeyes:

2. 1 Mart 2008
  3. Cullen

Cullen ̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç& Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    valla şuan ayaklarım cok şiş oda cok gezip alışveriş yapmaktan eve kendimi zor attım iki gündürde cok gezdim şiş ayaklarım ama normalde şişlik olmuyor bende sadece cok yürüdügümde bu sıralar cok yanma var migdemde :1no2:

bebişlerimizde aynı haftalarda seninle :KK66:

4. 2 Mart 2008
  5. aSkiTo

aSkiTo █ █ █ ipek böcügüm █ &#96 Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    196
    hic olmadi bende öyle bise cok sükür

6. 2 Mart 2008
  7. nesly

nesly Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim de şişiyo doktor un ve tuzu yasakladı.genelde tuzdan oluyomus ilacı filan yok yani.aksamları ayaklarını yüksek biyere uzat iyi geliyor

8. 2 Mart 2008
  9. ghaneli

ghaneli ^AhmetBarışCanan^ Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Evet Adasu Seninle Ayni Haftadayiz Benimde Hiç Olmuyodu Iki üç Gündür çok Yoruluyorum O Yüzden şişiyo.zaten Tuz Ve Undan Uzak Duruyorum.bugün Yine şişti.ama Napalim Bebişler Için Katlanicaz.allah Daha Kötüsünden Bizleri Ve Bebişlerimizi Korusun

10. 11 Mart 2008
  11. nurum1001

nurum1001 Guest

kızlar benimde çok şiş 24. haftadayım ellerim bile şiş albümün böylemi olur

12. 11 Mart 2008
  13. yaseminkg

yaseminkg Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Arkadaşlar benim ayak bileklerimde şişlikler oluyor.
    Hamilelik ve şişlikler ile ilgili bir yazı ekliyorum:

"Hamile bir kadının günlük su gereksinimi hamile olmayanlara göre daha fazladır. Suyun hamilelikteki görevlerinden birisi de bebek büyürken ona gerekli desteği sağlamak ve aynı zamanda pelvik eklemleri doğuma hazırlamaktır. Bebek bekleyen bir anne adayı herzaman olduğundan daha fazla su içer ve alınan bu sıvının bir kısmı vücutta tutulur. Hamilelik süresince anne adayının aldığı kiloların neredeyse dörtte birinin kaynağı bu sıvı fazlasıdır. Hamile bir kadının damarlarında dolaşan kan hacmi yaklaşık %50 daha fazladır. Artan kan hacmiyle birlikte damarlarda da bir miktar genişleme olduğundan fazla olan sıvının bir kısmı doku içinde hücrelerin arasında birikir. Bu duruma ödem adı verilir.
    ŞİŞLİKLERİ GİDERMEK İÇİN ÖNERİLER

Ayaklarınızı havaya kaldırın: Gün içinde fırsat bulduğunuzda ayağınızı bir sandalye ya da benzeri nesnenin üzerine koyarak bir süre havaya kaldırın. Bunu her fırsatta yapmaya çalışın. Otururken bacak bacak üstüne atmayın. Eğer çalışıyorsanız akşamları evde mümkün olduğunca uzun oturun. Ayaklarınızı sarkıtarak oturmayın

Uzanın: Mümkün olduğunca dinlenmeye çalışın ve sol yana dönüp uzanın.

Sıvı alın: Sanılanın aksine şişlik durumunda su içmek şişliği arttırmaz tam tersine azaltır. Önemli olan suyu kıstlamak değil onu hareket ettirmektir. Günde en az 8-10 bardak su için

Yürüyüş yapın: Düzenli egzersiz ve yürüyüş yapan kadınlarda şişliklerde dahil olmak üzere hamilelikte sık görülen sorunlar daha hafif seyreder. Yürüyüş bacak toplardamarlarınızın daha etkili görev yapmasını sağlarken doku aralığında biriken sıvının dağılmasını kolaylaştırır.

Rahat giyinin: Aşırı sıkan her türlü kıyafetten uzak durun. Lastikleri sıkı çorap ve beli sıkı pantolon giymeyin. Rahat ve topuksuz ayakkabı giyin. Eğer şişlikler çok rahatsız ediyor ve beraberinde ağrıya da neden oluyorsa veözellikle varisleriniz de varsa varis çorabı giymeniz yarar sağlayabilir. Bu amaçla hamileler için özel üretilmiş çorapları tercih edin.

Yediklerinize dikkat edin: Tuz kısıtlaması ilk planda şişlikleri azaltabilir ancak uzun dönemde bir işe yaramayabilir. Uygun miktarda tuz alın. Yemeklere ekstradan tuz eklemeyin bununla birlikte tuzsus gıdalara da yönelmeyin.

Kontrollerinizi ihmal etmeyin: Şişlikler çoğu zaman zararsız olmasına rağmen preeklempsinin ilk belirtisi de olabilirler. Eğer şişlik aniden gelişir ise veya çok aşırı ise, sadece ayaklarda değil yüzde ve elde de oluyor ise altta yatan ciddi bir durum olabilir"

14. 11 Mart 2008
  15. yelsan

yelsan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok faydalı bilgiler yasemin teşşekürr ederimm

16. 11 Mart 2008
  17. Cullen

Cullen ̶Ç̶i̶z̶G̶i̶ ̶Ç& Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    kızlar yaa ayagıma kramp girdi dün ölüyorum sandım acıdan hala dünkü kramp ağrılarım duruyor :KK43:

18. 11 Mart 2008
  19. EU1

EU1 Guest

Kizlar sizin sislikler cok erken baslamis ya yormayin kendinizi dinlenin

Ben 34 haftalik hamisim hala sismez benim bir yerim dikkat edin ilerde daha cok sorun olur allah korusun

sevgiler..