Ayakları Şişen Ve Terleyenler Yazın Ne Giyiyorsunuz ?

Konusu 'Güzel ve Bakımlı Ayaklar İçin Öneriler' forumundadır ve Gxuxnexsx tarafından 30 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

30 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : Gxuxnexsx
  1. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    yazın ayaklarım o kadar şişiyor ve terliyor ki...ne tip terlik veya ayakkabılar giyebileceğimi hala tam bulabilmiş değilim..aynı sorunu yaşayıp da doğru yolu bulan arkadaşlardan fikir istiyorum..mümkünse resim koyabilirmisiniz ? bu sorunu nasıl hallettiniz...
    mesela demir aksesuarlıları giyemiyorum ayağım şişip terlediği için o demirler falan batıyor...bir de ayak terlemesinden dolayı terlik tabanlarının kaygan olması durumu var..bu durum yüzünden kaç defa terlik kayıp ayağımdan çıkmıştır hatırlamıyorum...

ben yazın üstü yüksek olarak plastik parmakarasılar dışında terlik giyemez oldum o tip olanlarını da her zaman her yerde bulup alamıyorum... başka neler giyebilirim...?
    terlik alırken nelere dikkat edersek maksimum rahatlığa ulaşırız ?

2. 9 Haziran 2008
  3. janet

janet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    kabus gibi birde ayagınız büyükse pek secemiyorsunuz ne bulursanız onu benim ayaklarımda bazen bir iki numara büyüyor sabah giydigim ayakkabı aksam olmuyor kabus gibi allahım su yaz bir an önce gecse

4. 9 Haziran 2008
  5. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    evet ya sırf bu yüzden yaz mevsimi hiç gelmesin istiyorum...utanmasam çıplak ayak gezeceğim ama olmuyor ki :KK43:
    plastik parmakarası terlikler rahat oluyor ama her ortama ve kıyafete de olmuyor..daha şık olmak gereken ve ayakkabımsı bir ağırlıkta olan terlikler de gerekebiliyor..
    sadece terlese yada şişse iyi..bir de şişip terleyince terliklerin bantları da acıtıp yara yapıyor...ha bir de ayakların terden ıslak olduğu için ayak bir de terliğin içinde kayıyor..bazen insanın ayağından kayıp çıkıyor terlikler...

6. 9 Haziran 2008
  7. NEFERTARi

NEFERTARi Ne mutlu TÜRKÜM diyene!!! Pro Üye

Beğenildi:
    155
    Ödül Puanları:
    113
    Aynı sorun bendede var,muhtemelen bu yüzden yazdan nefret ediyorumÇok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoookÇok üzgünüm çoookBen babet giyiyorum artık çünkü terlikler ayağımdan fırlıyor,eğer babetlerin altına teri emen taban koydurmamışsam onlarda kayıyor...Acaba maxim el ve ayakta işe yarar mı? Bu arada parmak arasıda giyemiyorum sanki ayağım öne kayacakta parmaklarımın arasından yırtılacakmış gibi geliyor:mymeka:

8. 9 Haziran 2008
  9. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    canım hangi tip tabanlar teri emiyor..daha doğrusu hangi malzemeden olanlar..kauçuklar mı ?
    canım babetler gibi kapalı ayakkabılarda ayaklarının kaymasını önlemek için ayağına ten rengi file çorap deneyebilirsin...hem ten rengi olduğu için yazın çorap giymiş gibi de gözükmezsin...bana biyerden bedava hediye gelmişti 1 çift file çorap...ve nispeten kaydırmadığına şahit oldum yoksa 40 yıl düşünsem aklıma gelmezdi.. ama açık bir terlikle denemiştim..
    ben bile babet içine file çorap işini deneyebilirim...hiç fena fikir değil fisfisfis:uhm:

Son düzenleme: 9 Haziran 2008
  10. 13 Haziran 2008
  11. sbl

sbl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    of kızlar bu sorun bendede var. işin kötüsü eşler bunu hiç anlamıyor.eşimle elışverişe gittiğimizde o hep fantazi tarzı terliklere bakıyor.yüksek ve süslü.ama ben onları giyemiyormki. giydim diyelim 5 dakika sonra ayağım şişiyor ve terliğin tüm şekli ayağımda çıkıyor.bide terleyince ayak öne doğru kayıyor.çok rahatsız edici durum.hele bide ev ziyaretine gideceksek rezalet.terliği ayağımdan çıkardığım halde tüm şekli kaldığı için öyle rezil bi durum oluyor

12. 15 Haziran 2008
  13. Gxuxnexsx

Gxuxnexsx Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    0
    sağol canım :) peki polarisin hangi modellerinin teri emip emmediğini nasıl anlayabiliriz..öyle olanların tabanları ne renk oluyor ? yada materyali nedir ?
    alırken nasıl anlayabiliriz ?

14. 21 Haziran 2008
  15. mhrmhclk

mhrmhclk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    sandaletlerin babetlerin yada terliklerin içine talk pudrası serpebilir ya da ayaklarınıza talk pudrası uygulayabilirsiniz

16. 23 Haziran 2008
  17. EU1

EU1 Guest

Şekerler ben hep içi dışı deri ayakkabı ve terlik alırım, tabanı cok önemli deri olmalı suni deri bile iyi gelmiyor kesinlikle deriye alışıyor bir ikinci günden sonra yumuşak deriden babet de olabilir. Kışlık yazlık farketmıyor hep deri alıyorum spor ayakkabılarım bile deri cunkü bende de aynı sorun var ayaklarım şişiyor kızarıyor su topluyor sonra kanıyor vs. ama deride hiç öyle bir sorun yok, tavsiyem kızlar. Ancak yılda 1-2 gece giyeceginiz terlikler rugan gibi bir suni deri olabilir ancak 1-2 kere giyilinebiliyor, ayaklarımıza günah oluyor kalitesiz ayakkabı giyince hem yürüyemiyoruz bile yaralar içindeykenn.. :teselli:

18. 25 Haziran 2008
  19. elbiz

elbiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76