Ayaklarım çok şişiyoo :(

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve cherry09 tarafından 19 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

19 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : cherry09
  1. cherry09

cherry09 içimmm kıpırrr kıpırrr Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar

28. haftdayım çok şükür bu güne kadar geldik oğluşumla..:nazar:
    benim derdim ayaklarımın çok şişmesi çalışıyorum masamın altına kutu koydum uzatayım diye ama nafile sonuç yok :KK43: çevremde genel herkes tuzu kes diyor ama internetten bunun eski bir şey olduğunu tuzla alakalı olmadığını okudum tabiki çok yememek lazım ama illaki kesmek gerekiyor mu bilgisi ev önerisi olan var mı??:CüvCüv:

2. 19 Ağustos 2009
  3. EliFatihEFU

EliFatihEFU Rabbim herkese nasip et ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    73
    benimde ayaklarim cok sisiyo
    özellikle sicak havalar bunu dahada tetikliyo, hava serinken biseycik olmuyo sicaklar bastirinca ayaklarim ayak bileklerim hatta bacaklarim bile davul gibi sisiyo zonkluyo resmen...
    tuzluda fazla yemem aslinda ama oluyo iste yapacak bisey yok
    bolca dinlenmek gerekli... soguk suyla masaj ve yüzmek iyi geliomus

4. 19 Ağustos 2009
  5. _sinemis_

_sinemis_ KaNaTSıZ MeLeĞiM :) Pro Üye

Beğenildi:
    129
    Ödül Puanları:
    153
    merhaba kızlar bnde 20+5 ama çok şişiyor ayaklarım tuzlu yiyorum ben çünkü normalde tuzlu çok yerdim şimdi dahada düştüm tatlı hiçbirşey yemek gelmyor içimden sürekli tuzlu yiyorum ayrıca işte ayaklarımın altına kutu koydum ceryy arkadaşım gb ama nafile son aylarda kendimi düşünemyorum ne yaparım bilmyorum kışa denk gelcek şimdi yaz diye terlik-sandalet derken idare ediyorum kışın o yağmurlarda ne giycez çalışıyorum şükür tek sorunum ayaklarım şişyor birde sırtım çok ağrıyor

6. 19 Ağustos 2009
  7. kenyaa

kenyaa annesinin kuzusuuuu Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    soğuk suya koy ayaklarını canım bana iyi gelmişti

8. 19 Ağustos 2009
  9. nerdennereye

nerdennereye herşeyim benim Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    benimde ayaklarım çok şişiyor ama ne zaman eve gidip ayaklarımı uzatayımyatana kadar ayaklarım kendine geliyor
    bizimkinin tuzla alakası yok ayaklar sabahtan akşama kadar sarktığı için oluyor bence

10. 19 Ağustos 2009
  11. kardelen_32

kardelen_32 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benimde şiş ayaklarım en çok ta bilekler. bence de ayaklar gün boyunca sarktığı için oluyor. çünkü çok ayakta kaldığımda daha çok şiş oluyor.bence tuzla alakası yok

12. 19 Ağustos 2009
  13. palet

palet Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    size katılıyorum aynı sorun bende de var :S fakar sabahları kalkığımda normal oluyor ama o gün içinde çok gezindiysem ve az su içtiysem şişmeler oluyor. doktorum en az 2,5 litre su içmelisin dedi.ki ben normalde günlerce su içmeyen biriydim şimdi ise en az 1 litre içiyor ve arttırabildiğim kadar da arttırmaya devam eidyorum. size tavsiyem bol bol su için ve soğuk suyla masaj yapın ya da tuzlu suda ayaklarınızı bekletin ben bu şekilde çözüm buluyorum. kolay doğumlar hepimize...

14. 20 Ağustos 2009
  15. xxnilxx

xxnilxx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar magnezyum isteyin doktorunuzdan bende 5, aydan sonra şişmeye başladım magnezyumu düzenli olarak içtim vucudum depo yapana kadar şimdi son aylarımdayım neredeyse şişme yok olnda indi zatii bu satten sonrada olucaksada farketmez tuzla alakalı durum değil :)

16. 20 Ağustos 2009
  17. zeytingxoxzlxux

zeytingxoxzlxux Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    Canım benimde 24. haftadan beri ayaklarım şişiyor, her gören sende albümin var tuzu kes diyor sinir oluyorum kontrollerimin hepsi yapıldıu öyle bir şey yok , ayaklarını tün gün sarkıtıp oturduğun için oluyor bir de benim tansiyonum normale göre düşük eğer tuzu tamamen kesersem yolda sokakta bayılırım ama bilen bilmeyen yorum yapıyor ... Masamın altına ne koyduysam olmuyor yine şişiyor , birde su içiyoruz ödem oluyor yani ...Eğer testlerinde sorun yoksa yapacak bişey yok doğuma kadar böyle gidecek en azından iznme ayrılana kadar , benim hafta sonları ayaklarım daha az şişiyor ....

18. 20 Ağustos 2009
  19. Sevil_83

Sevil_83 Guest

siviyi fazla tuketme ve hareketli ol derim :CüvCüv::KK46: