Ayakta içe Basma Sorunu

Konusu 'Tırnak, El ve Ayakta Medikal Sorunlar' forumundadır ve burcum2044 tarafından 23 Eylül 2008 başlatılmıştır.

23 Eylül 2008
    Konu Sahibi : burcum2044
  1. burcum2044

burcum2044 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar aranızda içe basanlar varmı yaaa bu sorun bende yoktu geçen sene başladı sanırım topuklu ayakkabılar ayağımın şeklini bozdu şimdide içe basıyorum topuklu ayakkabılarımda bozulma oluyo topuklarında aranızda bunu yaşıyan ve çözüm bulan varsa lütfen yardım etsinsenağlama

2. 23 Eylül 2008
  3. zeynebada

zeynebada Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    benimde sag ayagım içe basıyo cnm ama ben büyük bir topuk ameliyatı kırık ameliytı geçirdim ondan kaynaklandıgını düşnüyom topuklu giymekse hayel gb geliyo korkuyom agrım olcak die

4. 23 Eylül 2008
  5. lucifern

lucifern LiLith.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim iki ayagımda içe basıyor :KK43: topuklu ayakkabı hiç giymem

6. 27 Eylül 2008
  7. manolya40

manolya40 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bendede aynı sorun var ama dikkat ederseniz düzeliy kızlar..annemler hep bağırırdı dikkat et diye :kızgın: kızardım ama haklılar şimdi daha çok dikkat ediyorum a.s

8. 27 Eylül 2008
  9. EU1

EU1 Guest

bende de varrr:KK43:(( yaaa dikkat ediyim diyorum da en fazla 5 dk sürüyo artı yürüyemiyorum kendimi kasıyorum falannnnnn offf!!! sen nası başardın canımm?

10. 27 Eylül 2008
  11. burcum2044

burcum2044 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    evt arkadaşım nasıl dikkat ediyosun ben yeni farkettim topuklu giymeye başlayınca çok moralim bozuluyo yaaasenağlama

12. 29 Eylül 2008
  13. manolya40

manolya40 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    valla bende topukluyla filan hiç yürüyemezdim içe bastığm içn sendelerdim hep:çok üzgünüm:.sonra evde giymem için bile kendime topuklu terlik aldım a.s ondan sonra yürüyüşüme filan daha dikkat etmeye başladım:KK46: ..önemli olan dik yürümeniz ve dikkat etmeniz bi süre sonra bişey kalmıycaktır...beni buyüzden doktora bile götürmüşler ufakken sırf gençliğimde sorun yaşamamam için... içe basmalar genellikle yalnış bez bağlamaktan oluomuş doktor öyle demiş senelercede sürüp gitti ama şimdi çok dikkat ediyorum :1rolleyes:

14. 30 Eylül 2008
  15. EU2

EU2 Guest

aynı sorun bendede var. 3-4 yıl önce spor ayakkabılarımın şekli değişmişti bende ayakkabıdan sanmıştım hatta kızmıştım niye o kadar para verdim diye iyi bir markaydı çünkü.ama gecen yıl bir arkadaşım farketti. bende dikkat etmeye başladım meger sorun ayakkabıda değil ayağımdaymış.kimbilir kaç yıldır içe basıyorum bende bilmiyorum..topuklu ayakkabıyla yürüyemiyorum azıcık bir topukta olsa ayağım hep kayardı ayakkabıdan demek bu yüzdenmiş..dr. a gitmek gerek aslında ama hep erteliyorum.
    gerçekten geçiren varsa nasıl düzeldiğini paylaşabilirmi çünkü gerçekten düz ayakkabı giymekten sıkıldım topuklu giymek istiyorum ama yürüyemediğim için giyemiyorum..

16. 4 Ekim 2008
  17. nunnu

nunnu Guest

arkadaşlar bildiğim kadarıyla bu gibi sorunlarda doktorlar ortopedik ayakkabı tavsiye ediorlar. erkek arkadaşım fizik tedavi okuyor bıgün arkadaşlarımızla bulusmuştuk ve arkadaşımda bu sorunun olduğunu farketti biz pek anlayamadık ayağına bakmadan ama sevgilim duruşundan bile farketmişti ve bunun ortopedik ayakkabıyla düzelebileceğini sölemişti bence bi uzmana başvurun.

18. 4 Ekim 2008
  19. lepi

lepi ♥˙·٠•●♥ &# Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    arakdaşlar bu sorun genellikle küçüklükten beri gelen bir sorun oluyor bebekken bütün herkes içe

basar fakat büyüdükçe düzelir diye biliyorum ben fakat bazı insanlarda ben de dahil bu problem kalıcı

oluyor ve büyüdükçe sorun yaratıyor başparmağın yanından kemik çıkması her tür ayakkabıyı

giyememe gibi:KK43: ben küçükken doktora gittim geceleri takma için bir aparat ve özel ayakkabı vermişti

ikisini de kullandım kısmi olarak düzeldi fakat bir ayaımda diğerine oranla içe basma olayı biraz

mevcut . bu durum biraz da ırs oluyor benim annem de onun da babasıda varmı annem tedavi olmadığı

için kemik baya bir çıkmış durum da benim Allaha şükür tedavi edildiği çin okadar ileri düzeye taşınan

bir sorunum olmadı çocuklarınızın ayaklarını sürekli kontrol edin ayakkabının iç kısmının aşınmasından bile anlaşılıyor