Ayakta Kemik Cıkması

Konusu 'Tırnak, El ve Ayakta Medikal Sorunlar' forumundadır ve frezya_tg tarafından 3 Nisan 2008 başlatılmıştır.

3 Nisan 2008
    Konu Sahibi : frezya_tg
  1. frezya_tg

frezya_tg ecrinnaz&poyraz ege Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    mrb kızlar. sağ ayak baş parmağımda kemik çıkması gibi bişi var. yürüdükçe çok canım yanıyor. her ayakkabıda bu böle. tedavi şekliyle ilgili bilgisi olan varmı. daha olmadı yarın doktora gidicem:çok üzgünüm:
  2. 3 Nisan 2008
  3. PELXIXN

PELXIXN Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba canım
    aynı sorun teyzemde de vardı,ameliyat oldu gerçi teyzemin kemik çıkıntısı daha büyüktü,yaşı 45,
    fakat bu tür kemik çıkıntısı bende de var,yani genetikte olabiliyor,
    yani belki şimdi tıp yeni yeni çözümler bulabiliyor,teyzem açıkçası kobay olarak kullanıldı diyebilirim,
    ameliyatı oldu ağrısı geçti fakat yine aynı şekilde kemik var ve deformasyona uğradı ayağı,
    şimdi benimde var napıcam bilmiyorum,yani aynı dertten bende de var,tabi yine doktora görün sen canım,geçmiş olsun
  4. 3 Nisan 2008
  5. cevahirx

cevahirx KaRMaKArışIk Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    Benimde sol ayağımda var
    Doktora gittim flm çektirdim
    Kemiklerde şekil bozukluğu yok
    Yanlış ayakkabı seçimi neden olur dedi
    Şuan kemikte şekil bozukluğu olmadığı için sadece giydiğim ayakkabıya dikkat etmemi söyledi
    Eğerki ilerlerse ameliyat gerekebilirmiş
    Eğer o kemiğe baskı yapan sıkan bişey giyersem biraz acıyor Ama eskisi kadar değil
    Sanırım ilk kemiğim çıkma aşamalarında olması nedeniyle ilk başlarda daha çok sancırdı kemik
  6. 4 Nisan 2008
  7. frezya_tg

frezya_tg ecrinnaz&poyraz ege Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    tşk ederim canım .şimdi doktordan geldim. bir tane ağrı kesici verdi. korkulacak bişi yok, ayakkabı biraz baskı yapmış olabilir dedi. biraz osun rahatladım. evet sanırım ırsi bişi annemde de var çünkü.
  8. 17 Nisan 2008
  9. HAMBOSPARA

HAMBOSPARA Üye Üye

Beğenileri:
    23
    Ödül Puanları:
    18
    Özel Mesaj At
    ğeçmiş olsun bitanem .. ben bu yuzden ameliyat oldum .. biras sabır isteyen bi ameliyat ..2 ay ayağına basmıyosun ayağına bi vida takıyolar felan.. dr ya ğenetik yada yuksek ayakkabı ğiymekten dedi ama ben hiç topuklu ayakkabı ğiymiyorumkı ozamanlar yaşımda müsait değildi topukluy zatee... 5 sene oluyo ameliyat zatee... ama dar ayakkabı ğiyme sıktıkca dahada zorlarsın ve buyur :!!!ğeçmiş olsun canım
  10. 18 Nisan 2008
  11. paribus1

paribus1 Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Aynı sorun bende de var. sürekli değil ama arada bir çok sancı yapıyor. kesinlikle genetik bir rahatsızlık.. Ameliyat yada törpüleme gibi işlemle kemiği eritebiliyorlar fakat tekrar büyüyor yani tamamen ortadan kalkması gibi bir durum söz konusu değil ve insan vücudunda işlem yapılmaması gereken en önemli yerlerden biri ayak!!! o yüzden rahat lastıkli ayakkabılar dısında başka bir önerim olmayacak:çok üzgünüm:
  12. 26 Nisan 2008
  13. canim kesinlikle ayakkabi secimine dikkat etmelisin
    bu cok önemli bir faktör
  14. 16 Şubat 2009
  15. benim eşimdede aynı sorun var malesef gerçekten can sıkıcı bi durum .geçmiş olsun.
  16. 15 Mart 2009
  17. zemus

zemus şöfeer Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    38
    Özel Mesaj At
    bended var oysaki ben çok dikkat ederim ayakkabı seçimime zaten çocukluktan beri ayağıma her ayakkabıyı giyemiyorum rahatsız ettiği için...ailede kimsede yok bizde fazla yürüdümü gece ağrısından uyumuyorum ..dr.da gitmedimm...
  18. 16 Nisan 2009
  19. JFR

JFR Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Gecmis olsun! Bu durumda ameliyat kacinilmaz gibi.Uzman birine gorun.Agrisiz gunler diliyorum!