Ayakta Sallamayı Bırakmaya Çalışıyoruz:((

Konusu 'Çocuk Büyütürken' forumundadır ve megilara tarafından 20 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

20 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : megilara
  1. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaşlar kızım(İpek) 16 aylık ve 2 hafta öncesine kadar sürekli ayakta sallayarak uyuttuk malesef,benim de fazlasıyla sabırsız bir insan oldugum düşünülürse,bebek sallamaktan acaip sinirlerim bozuluyor,salla salla 30dk,40 dk, gerilip çogu zaman hırpaladıgım olmuştur malesef...Bebekleri kendi başına beşiğinde uyuyan annelere çok
    özenirim,çok büyük bir rahatlık...
    Neyse bundan 10 gün önce tatilden döndük,ev temizliyorduk İpekle,ben süpürüyorum
    o da paçamda her zamanki gibi,yatak odasını silmeye gittiğimizde onu beşiğine koydum,
    ayağı kaymasın diye,baktım sakin sakin duruyor,o dururken koridoru falan da sileyim dedim:))bir döndüm anaaa uyumuş,gözlerime inanamadım:)))o günden sonra yaklaşık 1 hafta falan uykusu geldiğinde aldım koydum beşiğine uyudu hep,ama nedense 3-4 gündür,
    asla kendi uyumak istemiyor,ne kadar uykusu olursa olsun beşiğe koyar koymaz kıyamet
    kopuyor,ben de eski günlere dönmek istemiyorum,şimdilik bizim yatakta o uyuyana kadar
    beraber yatıyoruz,uyuyunca beşiğine alıyorum,ama sanırım bu beraber yatma işi de
    çok uygun değil.
    sizler ne tavsiye edersiniz?yani tekrar sallamaya mı başlasam,3-4 gün sonra yine beşiğine mi koymayı denesem,yoksa beraber mi yatsak?yoksa o çatlasa da patlasa da
    beşiğine mı bıraksam?

2. 21 Ağustos 2009
  3. benimminikelam

benimminikelam Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    çok uykusu geldiğinde yatağına alıp onunla beraber yatarak tabi ve biberonla süt versen o sütü içerken uyur diye düşündüm...daha doğrusu bu da benim kızımı ilerde olabileceğini düşündüğüm uyutma yöntemi tabi ela da bu düşünceme uyarsa:)
    sallamaya dönme yine de ne olursa olsun kararlılık önemli...
    ya da hafif bir müzik açsan beşiğine yatırsan o şekilde uyumaya alışabilir mi?

4. 21 Ağustos 2009
  5. megilara

megilara onelife,onesoul,onelove.. ÜZGÜN Pro Üye

Beğenildi:
    24
    Ödül Puanları:
    148
    tatlım zaten şimdilik beraber yatarsak uyuyor
    dediğin gibi kesinlikle sallamaya dönmek yok :))

6. 21 Ağustos 2009
  7. lale77

lale77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    selam canım bende sallamak istemiyorum çünkü ayaklarım çok ağrıyor.
    yatakta yanımıza alıyoruz bizde bazen ama o da hiç iyi değil.
    bizim üst kat komşunun kızı ortaokul 1. sınıfa geçti hala annesiyle yatıyordu düşünün ne kadar zor bir durum.anneside sonunda şöyle bi çözüm bulduda kurtuldu.kızının çok istediği cep telefonunu alarak ancak yanından ayırabildi..
    ,ben bebek müziği var onu açıyorum birde çok aktifken beşiğe koyma ozaman uyuması daha uzun sürer uykuya dalmaya yakın yatır müizkle rahatlarsa uyur belki.

8. 31 Ağustos 2009
  9. sweet33

sweet33 ruhsal dinlenmede Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    kızım 11 aylık ve bende salayarak uyutuyorum.çok uğraşmıuyorum aslında 5-10 dk sora uyuyor ama bu alışkanlığı bırakmak istiyorum ama nasıl?

10. 3 Eylül 2009
  11. siyahtay

siyahtay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba sizlere önerim bebekleriniizi ve çocuklarınızı lütfen ayaklarınızda sallamayınız sağlıklı değil..

12. 7 Eylül 2009
  13. AskKirintisi

AskKirintisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    108
    Peki nasıl uyutucaz bebeklerimizi, daha şimdi yeni ayağımdan indirdim bebişimi, uykusu gelince ağlıyor süt bile susturmuyor, 5 dak sallıyorum hemen uyuyor. Sağlıklı olmadığını bende duydum ve ısrarla sallamadım kendi uyusun diye ama olmadı sürekli ağladı.

14. 7 Eylül 2009
  15. zuzu08

zuzu08 yakışıklı erkegim Üye

Beğenildi:
    306
    Ödül Puanları:
    163
    esracım bahadırımın uykusu geldiğinde boynuma sarılarak uyumasını çok seviyo mesela kollarımda uyusun yarım saat sonra beşiğine koyuyorum mışıl mışıl sabaha sahura kadar uyuyo çalar saat gibi sahurda bi kalkıyo sütünü içiriyorum tekrar kendi kendine uyuyo :nazar: maşallah diyeyim.bu arada ipekçim kocaman olmuş :nazar:

16. 14 Eylül 2009
  17. Katze

Katze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    393
    Ödül Puanları:
    163
    Çocuk gelişimi öğrencisiyim.
    Bebeklerinizi sallamak onların uykusunu getiriyor sanıyosanız yanılıyosunz. Sadece onları sersemletiyo..

18. 16 Eylül 2009
  19. sidelya79

sidelya79 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kesinlikle arkadaşlar, ayakta sallamaya alıştırmayın. Alıştırdıysanız da hemen bırakın. Bırakın ağlasın yapacak birşey yok. Kararlı olmanız gerekecek bu durumda. Sütünü verin yada sizin ince bir giysinizi. Hani bazı çocuklar ellerinde birşeyler ovalayarak uyurlar. Benim kızım, başımdaki tülbenti alır onunla oynar oynar uyurdu beşiğinde. Çocuğu ayakta sallamak cidden çok zararlıymış. Çocuk uykusu geldiği için değil sadece sallanmaktan garibim sersemlediği için uyurmuş. O yüzden aman dikkat. Kolaymı vazgeçirmek derseniz, hayır hiç kolay değil. Biraz sabır biraz kararlılık birazda anlayış gerekiyor. Sonrasında ise çocuğunuzda sizde çok rahat ediyorsunuz. Uykusu geldiğinde bulduğu yerde kıvrılıp uyuyan bir çocuk oluveriyor :)) Sevgiyle kalın...