ayına göre duyma problemii????

Konusu 'Bebeğimizin Aşıları, Kontrolleri, Aylık Gelişim Bilgileri' forumundadır ve sevdicicegim tarafından 12 Mart 2010 başlatılmıştır.

12 Mart 2010
    Konu Sahibi : sevdicicegim
  1. sevdicicegim

sevdicicegim ANNEYİM MUTLUYUM :) Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba arkadaşlar
    2 aylık bebeğim var ilk doğduğunda işitme testi istendi ama bu ilk ay yapılması gerekiyomuş bende yaptıramadım fırsat olmadı bebeğimle uğraşmaktan.duyup duymadığını anlayamıyorum ani seslere tepki veriyo ama çıngırak sesine ses çıkarmak için yaptığım(kaşıkla tabağa bardağa vurmak gibi)seslere tepki vermiyo oyüzden duyup duymadığını anlayamıyorum.uyurkende ses yapsam uyanmıyo (aşırı ve ani sesler hariç)kafam karşık arkadaşlar ilk bebeğim ve çok tecrübesizim doğal olarak beni bilgilendirirseniz çok ama çok sevincem:1hug:

2. 12 Mart 2010
  3. nilim

nilim Popüler Üye Editor

Beğenildi:
    107
    Ödül Puanları:
    153
    daha cok kucuk canim sesin geldigi yonu bilemiyor tepki vermemesi dogal yaninda bile bagirsan bakmaz cingirakta oyle en iyi uyurken anlarsin bazen derin uykuda oluyorlar benim bebegimde cogu sesi duymaz ama biraz sessizlik olsun yuksek gurultulu bir seste sicrar gene uyur evet isitme testi ilk hafta yapiliyor ama daha sonra tekrar yapiliyor geckalmis sayilmazsin gotur bence icin rahat etsin

4. 12 Mart 2010
  5. aysun4141

aysun4141 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    cnm ısıtme testı ıcın gec degılkı o test herzaman yapılabılır bellı bır ayı yok

6. 13 Mart 2010
  7. sevdicicegim

sevdicicegim ANNEYİM MUTLUYUM :) Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    cevapladığınız için teşekkürler öncelikle doktor bunun ilk ay içinde yapılacağını söledi oyüzden öle düşnüdüm fisfisfis

8. 15 Mart 2010
  9. aysbar

aysbar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım belli bir ayı yok.bizde 1a ylıkken yaptırmıştık.sağ kulağı testten geçmemişti.Ve lohusalık dönemim çok zor geçti.stresten sütüm olmadı.Doktoru biraz sıkıştırınca bazı bebeklerde anne karnındaki sıvıdan dolayı kirlilik oluştuğu için bazı bebeklerde biriken bu kiri bazıları 3 aylıkken bazılarıda 6 aylıkken atar dedi .ama 6 ay acabalarla yaşadım.6.ayda tekrar yaptırdım ve tessten geçti.bir daha bebeğim olsa bu testi asla yaptırmam.
    bebeğim doğduğunda kapı çarpınca irkilmişti.bu da duyduğunu gösterir zaren.Bu da benim için çok acı bir deneyim oldu.

10. 15 Mart 2010
  11. aysbar

aysbar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım belli bir ayı yok.bizde 1a ylıkken yaptırmıştık.sağ kulağı testten geçmemişti.Ve lohusalık dönemim çok zor geçti.stresten sütüm olmadı.Doktoru biraz sıkıştırınca bazı bebeklerde anne karnındaki sıvıdan dolayı kirlilik oluştuğu için bazı bebeklerde biriken bu kiri bazıları 3 aylıkken bazılarıda 6 aylıkken atar dedi .ama 6 ay acabalarla yaşadım.6.ayda tekrar yaptırdım ve tessten geçti.bir daha bebeğim olsa bu testi asla yaptırmam.
    bebeğim doğduğunda kapı çarpınca irkilmişti.bu da duyduğunu gösterir zaren.Bu da benim için çok acı bir deneyim oldu.

12. 16 Mart 2010
  13. MaviEge

MaviEge DENİZCİM VE BİRİCİK KIZLARIM Üye

Beğenildi:
    28
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar bu test doğumun ilk haftalarında yapılır.bu son derece önemlidir.bebeğim 3 aylık şua.biz 1,5 aylıkken yaptırdık.doktorumuz değişmişti biz bile geç kaldık ama şükür temiz çıktı.bir sorunumuz yok yani.bence ne kadar erken yapılırsa o kadar iyi.