Aykla Pirincin Tan

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve yesilim tarafından 15 Mart 2007 başlatılmıştır.

15 Mart 2007
    Konu Sahibi : yesilim
  1. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    gençken,arkadaşlarımızı dost sanarken,hızla yürüyen yıllarda,pirinci taşlarından ayıklar gibi atıyorsunuz hayatınızdan tek tek olmadı,bir daha kontrol ediyorsunuz.evet gençken anlıyamadığımız bize ne kadar zarar verdiklerini farkedemediklerimiz
    onlar için ikaz da etseler tınmadığımız,omuz silktiğimiz..yıllarda...
    bakıyoruz evlenmiş çoluk çocuk sahibi olmuşuz.yeni yeni bir çok arkadaş daha,her şeyi paylaşabileceğimizi sandığımız,hayatımızın içine giriveriyorlar.sanıyoruz ki dostumuz,sıkıntımızı alıp rahatlatacaklar.sanıyoruz ki
    sadece onlarda kalacak sırlarınız...
    en çok ta kaynana,elti,görümce anlatılırdı ya.bilmeden hâla anlatırdık. anlatılanlar dolaşırken etrafta nereden duyulmuş bu laflar diye şaşar,toz kondurmazdık.zaman geçtikçe,canımız yandıkça,yoklarsa zor zamanlarda yanımızda,anlardık kim dost kim değil.
    başlarız ayıklamaya dost sandığımız aslında arkadaşlarımızı...sanırım uzun sürerdi...geç fark ettim gözlük takma zamanı gelmiş...takınca gördüm irili ufaklı bir sürü taş,geç bile kalmışım..ayıklamak için.
    öyleleri vardı ki aralarında yıllarca,bıkmadan birbirimize çiçeklere baktığımız gibi suladığımız,otlarını temizlediğimiz,bir yaprağına bile kıyamadığımız iyi ve kötü günde koklaşıp ağlaştığımız...gözlük bile takmaya gerek olmayan...onlar kaldı..
    artık lüzumsuz,sırtımızda taşımaya değmeyen arkadaşa ne gerek var...az olsun ama öz olsun,ayıkla pirincin taşını gitsin...dedim ayıkladım gittiler...

yeşilimin anılarından duyguları

hayırlı cumalar hepimize...

2. 16 Mart 2007
  3. EU1

EU1 Guest

Hayatimiza hep eleyecegimiz insanlar cikiyor maalesef dogru söylüyorsun,zararin neresinden dönersen kardir derler,kaybeden eleyen degil,elenendir bence...evet dost dedigin az ama öz olsun...yine bizlere o derin tecrübelerine dayanarak o kadar güzel anlatimda bulunmussun ki tesekkürler ablam paylasimin icin....

4. 16 Mart 2007
  5. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    günaydın yağmur görüşmek üzere hayırlı cumalar canım

6. 16 Mart 2007
  7. dsntr

dsntr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hayırlı cumalar yine döktürmüşsün dahane denirki.

8. 16 Mart 2007
  9. siyah papatya

siyah papatya Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    108
    evet sana katılıyorum yeşilim.az olsun öz olsun,zaten çok insanla samimi olduğunda kendinizi olayların içinde buluyorsunuz.3-5 tane iyi görüştüğün olsun yeter diye düşünüyorum.

10. 16 Mart 2007
  11. ebrugen

ebrugen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    bencede pirincin taşı ayıklanmalı..eger ayıklamazsak gün gelir dişimiz kırılır...

12. 16 Mart 2007
  13. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    dsnt,esint,ebrugen..teşekkürler yorumlarınıza
    evet diş kırılmadan taşları ayıklamalı az öz dost olmalı hayatımızın bir köşesinde..

14. 16 Mart 2007
  15. jasmin34

jasmin34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gene döktürmüşün yeşilim çok doğru söylüyorsun ağzına sağlık

16. 16 Mart 2007
  17. akyxixldxixz

akyxixldxixz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kuzu postunda çok kurtlar var içimizde ama ben kimseden korkmayıp kendim gibi olup çok samimi olmuyorum. yıllarca dostum dediğim insanların beni nasıl sattıklarınaşahit oldum ne yazık. öyleyse bana tek dost yine ben.benden öte dost tutmam yüreğime.konuşur gülerim kimseye sarılmam kalbimle.eğer benden bi tane daha olsa yine güvenmem.sırrımı çoğuyla paylaşırım ama en önemlileri bende gizlidir

18. 16 Mart 2007
  19. yesilim

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    jasmin 34 lente akyıldız..sağolun uğramı, yorumlar bırakmışsınız..
    zaman içerisinde öğreniyoruz her birini.
    ancak su kadar ihtiyaçtır paylaşmak...ama bir yere kadar,sınırlar vardır tabiki.
    (benden öte dost tutmam yüreğime) aynen katılıyorum bu söze...lente,akyıldız.