aylık iğne mi doğum kontrol hapı mı??

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve katr_em tarafından 25 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    25 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : katr_em
  1. katr_em

katr_em Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler hocam.

nişanlıyım ve yaza düğünüm var.bir süre çocuk düşünmüyoruz. ancak korunma yöntemi olarak aylık depo iğnelerden mi yoksa doğum kontrol haplarından mı kullanacağım konusunda kararsızım.
    ayrıca hangisinin yan etkisi daha azdır? iğneleri ne zaman yaptırmak gerekir? bu konuda bilgi verirseniz sevinirim

2. 27 Mayıs 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam iğneleri çok önermiyorum adet düzensizliği yaratma ihtimali çok yüksek. doğum kontrol hapları için de düğünden en az bir ay önce başlanmalı ve bence doktor muayene ve tavsiyesine göre kullanılmalı. size yaın bir hekime başvurusanız sağlıklı bir yöntemi birlikte belirleyebilirsiniz.

4. 9 Haziran 2010
  5. katr_em

katr_em Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    iyi günler hocam,
    sizin tavsiyenizle kadın doğum uzmanına gittim kan testi ve ultrason istedi. kan testi değerlerim normal çıktı. ultrason hakkında hiç yorum yapmadı ve yasmine başladım.
    benim aklıma takılan ultrason raporumda endometrium çift yaprak kalınlığı 4.6mm dir yazıyor. internetten baktım adetten sonraki 10uncu günde 10-15mm arasında olması gerektiği yazıyor,bende 4.6mm. bu bir sorun anlamına mı geliyor?

6. 9 Haziran 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam adet kanamsından sonra rahimiçi kalınlık çok azalır ama yumurtlamaya doğru kalınlaşır. eğer10. günde iseniz 4,5mm biraz ince ama geçirilmiş rahim içi bir işlem yok ise ve adet miktarlarınızda azalma yok ise endişe etmeyiniz.

8. 9 Haziran 2010
  9. buyumeyenbebek

buyumeyenbebek yupii kızım oldu:) Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    IYI GUNLER HOCAM BENIMDE BI SORUM OLUCAK bende aylık ıgnelerden vurdurmustu 4 ay oluyo 2.ayda gecıkmelıde olsa adet oldum doktora gıttıgımde sag yumurtalıkda kıst var dedı ve sırıngayla cektı 1hafta sonra kontrole gıttıgımde kıst tekrarlamıs yenıden cekemeyız dedı ve yasmın verdı oda bende mıde bulantısı bas donmesı yapınca baska bı doktora gıttım o hapı bıtırmemı ARKASINDAN gıneraya baslamamı onerdı adetım 2 aydır duzenlı suan ama kıst ıcın tekrar gıtmedım hap kullanıyorum dıye korunmuyoruzda hamıle kalmam deılmı ayrıca asırı kıloda aldım yardımcı olurmusunuz hapı bıraksammı?

10. 10 Haziran 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam geçmiş olsun hapı bırakmayın yoksa gene adet düzeniniz şaşar. ilaç düzgün kullanıldığında sizi gebelikten koruyacaktır. kistiniz de basit bir kist ise ilaçtan sonraki kontrolde geçmesi beklenir. geçmiş olsun

12. 10 Haziran 2010
  13. didi_

didi_ İki deli kedim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Antidepresan ile doğum kontol hapı kullanmak sakıncalı mı?

14. 10 Haziran 2010
  15. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    prozac grubu antidepresanlarla değil ancak diğer gruplardan bazıları ilacın metabolizmasını bozabilmekte.

16. 10 Haziran 2010
  17. didi_

didi_ İki deli kedim... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    50 mg lustral kullanıyorum baktım da nette bilgi bulamadım. Kullanabilir miyim doğum hapı ile beraber. :kedi:

18. 10 Haziran 2010
  19. nazgul_karakaya

nazgul_karakaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar,

bende 2 kere kist bulundu. ıkinci muayenede doktor bana 3 ay kullanım için doğum kontrol hapı yazdı. yalnız o hapın yan etkilerinden korkuyorum. eşim de pek istemiyor onu kullanmamı. ne yapabilirim? başka kullanabileceğim ilaç var mı kist oluşumunu engelleyecek. gittiğim doktor hiç bir tahlil yapmadan doğum kontrol hapı yazdı. bir yandan benim safra kesesi rahatsızlığım da var. kararsızım. tavsiyelerinizi yazarsanız sevinirim.

teşekkürler

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.