aylık mutfak harcaması

Konusu 'Ekonomi-Finans-Borsa' forumundadır ve karamel23 tarafından 28 Nisan 2009 başlatılmıştır.

28 Nisan 2009
    Konu Sahibi : karamel23
  1. karamel23

karamel23 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaslar evde ekonominin yolu mutfaktan gecer deniyor siz bu konuda neler yapıosunuz?nelere ne kadar harcıyo neleri lüks tüketim malzemesi olarak görüyosunuz?haydi kk bayanları birgün hepimizin yolu mutfaga düsecek..

2. 28 Nisan 2009
  3. sherin

sherin olur olur bal gibi olur Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    bence mutfaktan kısılmaz üst baştan kozmetikten kısılır ama mutaktan kısılmaz en kalitelisini almaya da özen gösteririm sonuçta midemize girecek şeylerin sağlıksız olmaması gerek aynı zamanda deterjan içinde geçerli bu iyisini alırım

4. 28 Nisan 2009
  5. SutluKahve

SutluKahve Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.180
    Ödül Puanları:
    188
    Açıkçası mutfak harcamalarında kısıtlamaya gittiğimi söyleyemem.
    Sadece hiçbir şeyi atmadan ziyan etmeden tüketmeye çalışyorum. Bayat ekmekleri, kuruyan peynirleri bir şekilde değerlendirmeye uğraşıyorum. Çürüyüp bozulacak yiyecekleri ihtiyacımız olduğu kadar az miktarlarda almaya dikkat ediyorum.

6. 29 Nisan 2009
  7. elmakurdumusun

elmakurdumusun AİLEME KAVUŞTUM Pro Üye

Beğenildi:
    57
    Ödül Puanları:
    148
    Her ay şurdan kısıcam,burdan kısıcam arttırdığım parayı bir kenara atıcam diyorum ama nerde.Henüz uygulayamadım,ayrıca mutfaktan hiç kısılmıyor.Yiyip,içmedikten sonra yaşamanın bir anlamı kalmazki.Zaten sosyal hayatımızdan yeterince kısıyoruz değil mi?kaydirigubbakcemile2

8. 29 Nisan 2009
  9. gulkurusuu

gulkurusuu güzel günler, bizi bekler Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    2 saat önce pazardan geldım arkadaşlar, 1 k. ıspanak aldım, 1 kg çilek, 1kg havuç, 2 marul, 3 taze soğan, 1kg elma, 1kg muz, yarım kg kabak, yarım kg mantar, 1 kg patlıcan=15 verdım bu bızım 1 haftalık yemegımız.

aylık market alışverışımız ortalama= 250 cıvarı tutuyor.

yemekten cok kesmenın bır anlamı yok aslında. cunku yaşamak ıçın vıtamın almamız lazım. pazarda en çok meyveye para harcanıyor, başkası ıçın meyve lux olabılır ama bence olmazsa olmaz. bız evımızde en çok parayı ne yazık kı temızlıge, detarjan, bulaşık makıne, kosla, yumuşatıcı habıre bunlara harcıyoruz. :KK43:(

10. 29 Nisan 2009
  11. XSXimal

XSXimal Üzeni yolla... Salla... Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    Ya bende acayip derecede temizlik malzemelerine para veriyorum...
    Bitmeden alayım diyorum...
    Ondan da kısamam herhalde 3 yaşında bir kızım var, hep temiz olmak zorunda kalıyor insan...

12. 29 Nisan 2009
  13. bengusu

bengusu herşey güzel olacak... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    mutfak harcamalarını kısmıyorum ancak aşırı mutfak harcaması yapmam,neyi ne kadar yiyeceksek ona göre alırım,ekmeğimi ona göre alırım,elimden geldiğince yazdan bir şeyler yapıp dondurucuya koyarım böylece daha ekonomik olur,boğazdan kısarsak doktora harcarız diye düşünüyorum.

14. 30 Nisan 2009
  15. lotus_

lotus_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Evliliğimin ilk zamanlarında mutfağa çok fazla şey alıyordum ve maalesef çok israf ediyordum..Kalabalık aileden geldiğim için ölçüyü tutturamıyordum..Şimdi ise rayına oturdu her şeyi alıyorum ama kararında..

Benim son zamanlardaki takıntım bardak-tabak-vs.. şimdi bu alışverişimi kısmaya çalışıyorum :mymeka:

16. 5 Mayıs 2009
  17. KIZLARIMCANLARIM

KIZLARIMCANLARIM Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5.711
    Ödül Puanları:
    238
    bende yemekten kısmayanalrdanım.. herşeyden kısılabilr ama yemekten asla... ailecek boğazımıza da düşkünüzdür.. yeme içme ee niye yaşıyoz.. çalış çalış yicez tabi.. ama israf etmemey çalışıyorum.. ekmek atmam yemöek dökmem..yiyieceğimiz kadarını alır yeriz.. yemecğimzie para vermeyiz.. ama şuda gerçekki bir markete gidipte 50 ytl den az parayla çıkılmıyor:KK43:(

18. 5 Mayıs 2009
  19. cerenora

cerenora Balı kaymağı fazla kaçmış Üye

Beğenildi:
    17
    Ödül Puanları:
    148
    Mutfak kısılmayacak bir alan... ben pazara gittiğimde özellikle meyveye çok para yatıranlardanım. hiç bir şey almadım desem 30 lira bırakıyorum pazara... markete de her ay çıkmıyoruz iki kişiyiz... bir de annemler kuruyu falan hep gönderdikleri için... bu çok öenmli yazdan dolabı doldurmak büyük bir tasarruf bence...temizlik malzemesine de acayip para veriyorum.. sonuçta kimyasal madde en kalitelisi olmak zorunda.. ben bir tek bulaşık deterjanıyla tüm evi temizleyenlerden değilim... her yerin deterjanı ayrıdır... kokularım vs. de öyle...​
    :enbuyukkk: