Ayrık dişlere dolgu tedavisi?

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve jeoren tarafından 14 Kasım 2009 başlatılmıştır.

14 Kasım 2009
    Konu Sahibi : jeoren
  1. jeoren

jeoren Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Öncelikle iyi günler..18 yaşındayım ve iki ön dişim arasından neredeyse tır geçecek. Bundan 2 sene önce tel tedavisi gördüm ancak 1 yıl geçmeden tekrar ara açıldı. Şimdi benim sorum, anlaşıldı ki ortodontik tedavi bana pek yaramıyor, sadece bu iki ön dişim arasına dolgu yaptırsam bunun sonuçları ne olur? yani yemeğe içmeye eskisi gibi devam mı yoksa sert şeyler ve sakız yasak mı? Kısacası bana bu işin artılarını ve eksilerini anlatır mısınız?:Saruboceq: teşekkürler şimdiden...yerimseniben
  2. 15 Kasım 2009
    Konu Sahibi : jeoren
  3. dentist

dentist Yeni Üye Pro Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    geçmiş olsun
    ortodonti tedavisinden sonuç almanız gerekirdi.ya yapılan plakları çok düzenli kullanmadınız.pekiştirme tedavisi kısa tutuldu.tabiki iyi bir ağız muayenesi yapılması lazım.iki ön diş arasındaki açıklık frenilumun normalden daha aşağıda olmasındanda kaynaklanabilir bunun kontrolünü mutlaka yaptırmalısınız.
    dolgu yaptırdığınızda ise biraz daha dikkatli çiğneme yapmalısınız.onun dışında çok rahat bir şekilde kullanabilirsiniz.
    sağlıklı günler