Ayrılığı avantaja çevirin

Konusu 'İlişkiler, Duygular ve Hayatın İçinden' forumundadır ve kuzum85 tarafından 10 Şubat 2009 başlatılmıştır.

10 Şubat 2009
    Konu Sahibi : kuzum85
  1. kuzum85

kuzum85 aşk bir yangın Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    148
    İster terk etmiş olun. İsterseniz terk edilmiş, fark etmez; ayrılığın hayatta yaşadığınız en zor tecrübelerden biri olduğunun farkındayız. Bu durumun tek iyi tarafı, üzüntüden birkaç kilo verebilecek olmanız.

Ayrıca artık her pazar futbol maçı seyretmek zorunda da kalmayacaksınız. Ayrılığın en kötü tarafı ise hayatınızın bir balon gibi patlayıp, söndüğünü hissetmenizdir. Ama eğer dişinizi sıkıp, ilişkinizde nelerin yanlış olduğu üzerinde düşünürseniz, kendiniz hakkında yeni şeyler keşfettiğinizi görecek ve sonraki ilişkinizin iyi gitmesini sağlayacak dersler aldığınızı fark edeceksiniz.

AYRILIK SiNYALİ: Birbirinizden uzaklaştınız

Belki tatsız bir ayrılık konuşması yapıp, acıklı şeyler yaşamadınız ama ister kendiliğinden o hale geldi ve eski günlerdeki ateşli aşıklar olmaktan çıkıp, yakın birer dost oldunuz. Hem zaten birbirinizin cümlelerinin sonunu daha en başından anlıyorsanız, konuşmaya ne gerek var ki?

İkisi de 27 yaşında olan Sema ve Özgür, üniversitede tanışmış ve okul bittikten sonra beraber yaşamaya başlamışlar. Sema, "Nişanlı değildik ama ben dahil olmak üzere, herkes evlenmemizin an meselesi olduğunu düşünüyordu" diyor, "Özgür, 25. doğum gününde, ayrılık konusunu açtı ve aslında beni çok sevdiğini ama ikimizin de sadece duygularımızla hareket ettiğini düşündüğünü söyledi. Bir yılını İngiltere'de geçirmek gibi bir hayali olduğunu söyleyerek, -ki, benim o ana kadar böyle bir hayali olduğundan haberim bile yoktu, ilişkimize noktayı koydu" diye anlatıyor.

ALDIĞINIZ DERS: Heyecanı devam ettirin

İnsanlar değişir; özellikle de çalışmaya, yeni insanlarla tanışılmaya başlanan ve yeni tecrübeler edinilen 20'li yaşlarda. Kısacası büyüme döneminde. "Dönüp geriye baktığımda, 20 yaşında arzu ettiklerimin, aslında istediklerim olmadığını fark ettim. Yıllarca beraber olmayı planlarken, benden ayrılma cesaretini gösterdiği için; Özgür'e çok teşekkür ederim" diyor Sema.
    Ama Beckham'lardan bile daha uzun süredir beraberseniz, ilişkiniz için çaba göstermekten sakın vazgeçmeyin. Victoria hâlâ kocasının Dünya Kupası'ndaki maçlarına gitmeye devam ediyor. İlişki danışmanı Northam, geçireceğiniz romantik anların önüne geçen günlük işlerinize zaman zaman ara vermenizi öneriyor. Northam, "Eğer önceki ilişkiniz, siz çaba göstermediğiniz için bittiyse, bir sonraki ilişkinizde yeni yollar deneyerek, heyecanı ayakta tutmaya çalışın" diyor.
    AYRILIK SİNYALİ: Sizi artık aramıyor

Bir gün cep telefonunu kaybetti. Sonrasında da hayatınızdan bir anda çıkıverdi. Oysa o zamana kadar her şey mükemmeldi. Ama şimdi tek başınıza kaldınız. Sevgilinizin sebep göstermeden sizi terk etmesi, olabilecek en kötü şeydir ama aslında bir hatanız sonucunda terk edildiğinizi anlamanız sizin için iyi bile olabilir. Bu arada, arkadaşlarınız neden ayrıldığınızı sorduğunda, kendinizi aptal gibi hissedebilirsiniz. "Ali'nin neden artık telefonlarıma cevap vermediğini bilmiyordum, o yüzden de herkese iş için uzun bir seyahate çıktığını söyledim" diyor 24 yaşındaki Esra.

ALDIĞINIZ DERS: Asla arkadaşlarınızı unutmayın

Önce bir teselli verelim. Size ilişkinin bittiğini bile söylemeye cesaret edemeyen bir erkek, belli ki sizin için iyi bir seçim değilmiş. Neyse, yine dua edin çünkü dışarılarda bir yerlerde, onu ne kadar çok sevdiğinizi söyleyip, birilerine yakında evlenmeye hazırlandığınızı anlatıyor olabilirdiniz.

Kendinize daha objektif yaklaşmak için, en güvendiğiniz arkadaşınıza terk edileceğinize dair bir işaret görüp görmediğini sorun. Sevgilinizin çok mu üzerine gittiniz? Aşk gözlerinizi kör mü etti? Aslında evliydi ve siz buna aldırmıyor muydunuz? Aşkın heyecanıyla yaşadığınız günlerde tüm ilginizi sevgilinize vermeniz onu boğarken, bir anda eski arkadaş statüsüne düşen arkadaşlarınızın da canını sıkacaktır. Bu nedenle bir sonraki ilişkinizde sevgilinizle dostlarınız arasında bölüştüreceğiniz zamana dikkatli karar verin.