Ayrilik noktamiz ..

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve 11MayisSilam tarafından 6 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

6 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : 11MayisSilam
  1. 11MayisSilam

11MayisSilam ღSensizlik Bana Cok Zorღ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106

Bir zamanlar yedigimiz ictigimiz ayri gitmeyen , hayatimizin ilklerini yasarken birarada oldugumuz , en güzel günleri paylastigimiz arkadasim hamile ....

Dügünümüz ayni günde oldu ... Almanyaya ayni gün geldik .. Sandim ki bütün mutluluklari ayni anda yasayacagiz hayatimiz boyunca ... :asigim:

Olmadi ... Ben hep geride kaldim elimde olmayarak.. :çok üzgünüm:

Ilk bebegine hamile kaldiginda basladi ayrilik noktamiz..
    O bebegini dünyaya getirmenin mutlulugunu yasarken ; ben hicbir zaman dogal yollardan anne olamayacagimi ögrendim ...

Hic sevinemedim onunla birliktee ... Hic mutlu olamadimm .. Onun icin bile olsaa .. :1no2:
    Icimdeki anne olamayacagim korkusu ve kahri sarmisti tüm kalbimi ... Baska duygulara yer birakmayacak kadar hem de ... senağlama

Imrendim hep onun hayatina ... Ne kolaydi onun icin hersey ... Istediklerine cok kolay sahip oluyordu ... Hemde hic beklemeden ...

Zaman öyle hizli gecti kii ... Benim yalnizligim büyüdü icimde yillarcaa ... Onunsa evladi ..

Anne olmak güzeldi biliyordumm ... Ama o duyguyu tadamiyordum .. :KK46:
    Bu nedenle ben onu anlayamadim yillarca .. O da benii ... Icinde oldugum durumu görmezden geldi sadece ... Yerime koymadi kendisini .. Koyamadi belki dee ...

Benim gibi beklememisti ki .. Benim kadar hasret cekmemisti .. Benim kadar özlememisti ..

Simdi ikinci cocuguna hamilee .. Artik kaciyoruz birbirimizden .. Iki vebali hasta gibi ..
    Onu görünce icimdeki yara kaniyor usul usull .. Acilarimla yüzlesiyorum..
    Onun elinden tuttugu cocugu , kaybolan yillarimi ...Karninda tasidigi bebegi hic gerceklesmeyecek hayallerimi vuruyor yüzüme ... :çok üzgünüm:

Bazen tesadüfen bir ortamda bulundugumuzda ... Ve ona sorular soruldugunda (hamilelik , dogum, bulanti cinsiyet vs.. ) gözlerimin icine icine bakiyor cevap verirken ..
    Acilmasi hic istenmeyen bir kutuyu araladiklari icin ...
    Belki de gözlerimdeki aciyi görebilmek icin ... senağlama

Cocuklar bile bazen öyle acimasiz olabiliyorlar ki bilmeden ...
    Bir cocuk bana gelip " senin cocugun neden yok ? " diyorr ...
    Ya da " sen neden anne degilsin ? " ... benneyaptımki

O an herkes birbiriyle bakisiyorr kacamak .. Sonra cocuk biri tarafidan "a bak orda ne var " gibi sözlerle ortamdan uzaklastiriliyor ..

Digerleri de size dönüp " cocuk iste ! " diyebiliyor sadece ...

Ama artik minicik bir cocuktan duydugunuz o sözz beyninizin icinde ugultu seklinde büyüyüp gidiyorr ...
    Yüreginizin bir kösesine mih gibi cakilip kanatarak ..

Sonra ; herkesin sahip oldugu tek sey olan cocuklarini konustugu böyle ortamlardan kacar oluyorsunuzz ...
    En yakin arkadasiniz bile sizi anlamadiktan sonra ... :nazar:
    Yapilcak tek sey kaliyor geriye .. Ruhsuz kalabaliklardan, paylasilmayacak yalnizliginiza dönmekkk ... :a015:

Bizi anlayamazlarr ...

2. 6 Mayıs 2009
  3. Sera96

Sera96 benimdemeleğimvar Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ne kadar güzel yazmışsın
    ama onlara inat yaşananlara inat ayakta kalmayı başarmalısın çünkü senin elinde değil ki rabbim verecek inşallah evet 23 yıllık arkadaşlarımın hepsinin bebekleri boy boy oldu ama benim yok sorulan sorularada ancak dua edin olsun diyebilmek bile beni memnun ediyor bende 13 yıllık evliyim ve tek benim çocuğum yok ama olsun inşallah vakti gelince gelecek meleğim sabırla bekliyorum

ağbimle 1 ay ara ile evlendik eşi hamile kaldı daha 3 aylık evliydiler ve ikiz bebekleri oldu şimdi 6.cı sınıftalar canlarım benim arkasından 1 daha oldu oda 1.ci sınıfta ama hiç imrenmedim bebek özlemimi yegenlerimle geçiştirdim vakti gelince olacak biliyorummmm

4. 6 Mayıs 2009
  5. handan1976

handan1976 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok güzel yazmışsın yüregine saglık ben kendimi ifade edemiyorum ama yazılarında kendimi buldum. 1 ay önce arkadaşım dogum yaptı şehir dışında oturuyor ve bebek görmeye gittim ve 2 gün kaldım. inanni o kucagına alıp sevdikce kokladıkca içim eriyordu rabbime yalvardım banada 1 tane evlat ver diye.arkadaşım kucagıma almamı bile hiç söylemedi 2 kez alabildim ancak kalbim çok kırık içim acıdı aklıma geldikce hala içim sızlıyor. en yakın dostum bile beni yaraladı ne diyebilirim ki sadece allahıma dua ediyorum inşl tedavimin sonunda hamile oldugumu ögrenirim.

6. 6 Mayıs 2009
  7. PinkRose

PinkRose Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar ağlattınız benii:a015: aynı duyguları 14 yıldır yaşıyorum

8. 6 Mayıs 2009
  9. plum12

plum12 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Hepimiz aynı şeyleri yaşıyoruzdur. Bende yaşadım birinin bebeği olduğunu duyduğumda onları tebrik için aramak istemezdim sanki samimiyetime artık inanmazlarmış gibi geliyordu. Hepsini bırakın insanlar bir kere maşallah dese ben hep yinelemek zorunda hissediyodum kendimi. Her cümlemin başında Maşallah... Benim yok ya deyse deyse benim nazarım değmiştir diye düşünürler gibi geliyordu. Belkide benim zayıf noktam bu belkide gerçekten hissettirdiler bakışlarla hareketlerle...ınsanın başına gelmeden anlamazlar demiycem buna inanmıyorum Bazı şeyleri anlamak için başa gelmesi gerekmez. Ben kendimi bir çok şeyin yerine koyabiliyorum Böyle düşünen insanlar da var eminim. Ama bazıları ne yazık ki bunu bir meziyet kendi yapabildikleri bir başarı olarak görebiliyor.

10. 6 Mayıs 2009
  11. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    dışarı çıktığımızda çarşıda,pazarda, alışveriş merkezinde bebek arabalarını süren babalara ve bebeklerin yanında her an meleklerinin gözlerinin içine bakan, onları bakışlarıyla bile koruyan annelere bile özeniyorum ben.. sadece arkadaşlarıma , akrabalarıma değil.. en yakın arkadaşımın kızı 4 yaşına geldi bile.. ama beni anlamasını hiç beklemedim ondan, melekleri için çaba göstermeyen, kendiliğinden hamile olanlar bizi ne kadar uğraşsalar da anlayamazlar.. bu öyle bir duygu ki, insanın içini yakıyor, o an o meleğin size ait olmasını ya da sizin de kucağınızda bir meleğinizin olmasını,annelerin sürekli biraraya geldiklerinde konuştukları aşı, mama, bebek arabası, yatağı, uykusu gibi muhabbetlere dahil olmayı, doktorunu bile konuşmayı o kadar çok istiyorum ki.. ama Allahım bizlere de o en güzel duyguyu yaşatacak bir gün, inanmaktan geçiyor bu tedavinin bir kısmı da, hatta belki en büyük kısmı...her sene belki seneye ben de anneler gününü kutlarım, birileri bana da anneler günün kutlu olsun der diye bekliyorum, hep bekliyorum.. en zor bekleyişlerden biri, meleğimin yolunu gözlemek, Allah hepimize, sağlıklı, hayırlı evlatlar nasip etsin.. tüm yürekten isteyenlere, bu yolda çabalayanlara...annem diyen meleğimin sesini duyacağıma inanıyorum bir gün..

12. 6 Mayıs 2009
  13. deniz_gunes

deniz_gunes Hayat devam ediyor... Pro Üye

Beğenildi:
    27
    Ödül Puanları:
    198
    ısteyen herkese Allah tez zamanda bir evlat versin.

Ama çocuk sahibi olup da sizi anlamayan yakın dostlarınıza biraz sitem eder gibi gördüm sizi..
    Sizi nasıl anlayabilirler ki?
    Ya da şöyle diyim :ne yapmalılar? Nasıl davranmalılar?
    Sürekli sorsalar üzülürsünüz diye sormazlar belki, hiçbirşey olmamış gibi davransalar bu sefer de beni kendi yerine koymaz anlayamaz diyebilirsiniz..
    Zor işler::KK43:((

Eminim ki o yakın arkadaşınız da üzülüyordur sizin için ama ne kelimelerle ne de davranışlarla birşey yapabilir sizin için.

Uzaklaşmanız da biraz sizden kaynaklı sanki.
    .Hasretle yüzleşmek her seferinde............

ınşallah inşallah Allah hepinize en kısa zamanda bir melek versin..

14. 6 Mayıs 2009
  15. keykey

keykey Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    ancak yasayan anlar derler ya tam ondan iste
    en iyi arkadasim benden daha sonra evlenmesine ragmen hamile kaldigini duydugum zaman nasil ifade edeyim kiskanmadim ama biri sanki bana kursun atmis gibi oldu sadece hayirli olsun cikti agzimdan kendimi toparladim hemen kiskandi gozuyle bakmasin diye ama benim arkadasim cok saygilidir hic kirmaz ben sordugum zaman soyledi hamile oldugunu sonraki birgun kendimle yuzlestim alismalisin bu duruma diye
    mutlaka birileri sevdiklerin evlencek hamile kalacak ben buna alismam lazim di
    ben bunu biraz yendim sanki, cocugu olani ariyorum once ben tebrik ediyorum
    cocuklu ortamlarda artik hic kendimi kotu hissetmiyorum artik daha mutluyum
    biliyorumki nasibimde varsa birgun benim de olur
    birazda esimin bana olan destekleri sayesinde
    belki sizler bende daha sanslisiniz
    cunku ben evlenirkende normal yoldan olmayacagini biliyordum
    hicbir zaman adetim gecikti diye test yapamiyorum ne kadar kotu bir durum bende bir bilseniz
    bazen diyorum ki keske evlendikten sonra ogrenseydim cocugumun tedavisiz olmayacagini
    daha onceden de bildim icin
    gencligimi hic yasiyamadim ben cunku herkezin kabul edecegi bir olay degildi
    Allah tan en buyuk sabir diledim o da bana verdi
    simdide bir bebek istiyorum hayirlisiyla insallah onuda verecegine inaniyorum birgun

16. 6 Mayıs 2009
  17. ecrin1001

ecrin1001 BIR KIZI BIR OGLU VaRMIS ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    198
    benide aglattınız rabbim isteyen herkese saglıklı hayırlı evlatlar versin zor bir durum.benim kuzeniminde 20 yıldır olmuyor bir tup bebekde başarısız oldu tekrar denemediler.sorsak üzülüyor aglıyor sromasak beni kimse anlamıyor diyor.yanında yegenimi kucagıma alsam nispet mi yapıyor acaba diye düşünebilir ama ben belki herzaman kucagıma alıyorum ama ona öyle gelmiyor daha alıngan oluyor insan.
    benim de en yakın arkadaşlarımdan birisinin bebegi vardı aşırı kiloluydu ve hep hazır mama yediriyordu bir keresinde bukadar hazır yedirme çorba yedir ilerde diabet olcak dedim sen anne degilsin anlamazsın benden iyimi bileceksin dedi okadar gucume gittiki hatta ben o ara çocuk düşünmüyordum korunuyorum yani sanki bi an hiç çocugum olmıcakmış gibi hissetirdi bana..ama o çevresinde hi.ç çocuk bakmadı ben 2 tane yegen bakmıştım bir anne kadar tecrübeliydim.ogunden sonra onunla pek görüşmedim.ama hala aklıma geldikçe üzülürüm o lafına.

18. 6 Mayıs 2009
  19. TozBezi

TozBezi Canım Oğlum... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    beş yıl dolmak üzere evliliğimizde ve hiç korunmadık..
    benden genç-yaşlı, akraba-arkadaş herkes hamile kaldı doğdu bile bebekler
    ilk zamanlar hamile haberi alınca sıtmaya tutulur gibi oluyordum günlerce üzgün geziyordum
    şimdi o kadar çok aldım ki bu haberden alıştım artık
    bana hiç kabalık yapmadı kimse ama çok fazla sevmemeye çalışıyorum bebekleri
    bişey olsa benden bilirler diye ya da kaptırmak istemiyorum kendimi
    yeğenim oldu daha göremedim ama ona aşığım daha görmeden çünkü bu dünyada kendi çocuğumdan sonra ençok yeğenlerim yakın olabilirler gibi geliyor
    gözlerim doldu ama üzüntüden değil Rabbimden gelen herşeyi kabul etmeye çalışıyorum
    atlatmak zor ama imkansız değil yani sindiririz inş.
    artık bir şeyler aramıyorum kimsenin sözlerinde
    böyle bir meselede kendini karşındakinin yerine koymak çok zor
    tek isteğim
    kırıcı olmasınlar yeter