Ayrılık :(

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve belfxux tarafından 18 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

  18 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : belfxux
 1. belfxux

  belfxux Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.083
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  Meltem Hanım Merhabalar,

  Vakit ayırıp bizlere yardımcı olduğunuz için kendim adıma çok teşekkür ederim.
  Benim sorunum eşimle.Ayrılmak istiyorum.Ama bunu nasıl anlatacağımı bilmiyorum.Kendisinin sevgisi hastalıklı bir sevgi. Evliliğimizin ilk yıllarında uyumlu bir çiftdik.Fakat zaman ilerledikçe uyumsuzluklar ve fikir ayrılıkları meydana geldi.Ne kadar şans versem de bir süre sonra tekrar aynı konuma geldik.Artık ne sevgim ne de tahammülüm kalmadı.Sırf o üzülmesin diye ertelerken , onun benciliğini gördükçe kendi hayatımı ertelediğimi farkettim.Arık bir yerden başlamam gerek.

  Eşimle aynı yaştayız.21 yaşında üniversite de tanışarak evlendik.Evlendiğimizde 4 yıllık bir beraberliğimiz vardı. Şuan 5senelik evliyiz.Çocuğumuz yok.Olmamasının sebebi de eşim. Çünkü kendisi büyümeyen bir adam. Kendisine artık topanmamız gerektiğini söylediğim de bana erkekliğin işte 'işe gitmeyeceksin','çorabımı çıkar ' tarzında davranarak göstereceğini düşünen bir adam.

  En son tartışmamızı anlatmam gerekirse iftar sofrasına neden erkenden oturamıyoruz diye masaya çatal kaşık fırlattı. Ertesi günde yatılı misafir olmasına rağmen evde tüm rahatsızlığını sergiledi onlara karşı.

  Beni kolay rahat bırakmayacak bir adam.HErşeyin deli gibi sevmek olduğunu sanan bir adam.

  Ne olur bana yardım edin.
  Teşekkürler
   
 2. 18 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : belfxux
 3. eylos_25

  eylos_25 Oglum abi oluyor.... Üye

  Katılım:
  2 Kasım 2007
  Mesajlar:
  942
  Beğenildi:
  31
  Ödül Puanları:
  108
  deli gibi seven adam nasıl bunları yapıyor anlamadım ?
   
 4. 18 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : belfxux
 5. belfxux

  belfxux Popüler Üye Üye

  Katılım:
  26 Ocak 2007
  Mesajlar:
  2.083
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  106
  Çünkü o sevgisinden kendisine yapışık yaşamamı ve etrafımda pek kimsenin olmasını istemiyor.Kendi abime sarılmamdan öpmemden bile rahatsız oluyor.Açık açık kıskandığını söyleyebiliyor.Misafir geldiğinde beni beğenmesinler diye ablamın yaptığı dolmayı bastıra bastıra benim yapmadığımı söyleyebiliyor. Ki benim öyle bir iddam yokken.Abimin dizine kolumu koyduğumda kolunu çek diyen bir adam.Hepsi sevgiden ama fazla sevgi rahatsız edici boğucu.
  Günde her saat başı bi adam seni seviyorum seni özlüyorum sende seviyormusun diye sorgularsa bayılırsın.

  Biz 21nde aynı kafada olan, fakat zamanla kadının büyümesiyle erkeğin çocuk kalmasıyla yok olmuş bir çiftiz.Artık yolları ayırma vakti. Ama nasıl olacak bilmiyorum.Bu zamana kadar sildim yaptıklarını unuttum.Sırf ben onu bırakırsam hayatının düzenini bozabilir diye.Ama artık gücüm yok.
   
 6. 20 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : belfxux
 7. eylos_25

  eylos_25 Oglum abi oluyor.... Üye

  Katılım:
  2 Kasım 2007
  Mesajlar:
  942
  Beğenildi:
  31
  Ödül Puanları:
  108
  Allah yardımcn olsun işin zorr daha çok üzülmeden kararını paylaş bence..
   
 8. 20 Ağustos 2010
  Konu Sahibi : belfxux
 9. poldi

  poldi Bir umut var mı? Üye

  Katılım:
  5 Mayıs 2010
  Mesajlar:
  1.103
  Beğenildi:
  683
  Ödül Puanları:
  148
  Eşinin ruh sağlığı pek iyi olmadığı kesin. Hem seni kaybetme korkusu yaşıyor (devamlı onu sevip sevmediğini sorguluyor) bir taraftanda kendi yaptırımlarını dediklerini yaptırmaya çalışıyor. Muhttemelen olay bittikten sonrada pişman olup özür dileyen birisidir ama bu onun davranışları nı bir daha yapmayacak manasına gelmiyordur, çünkü yeniliyordur.

  Ayrılık kararı zor bir karardır, buna karar verirken eşinlemi daha mutlu olursun, yada onsuzmu önce buna karar ver. Ve onun ne yapacağını düşünme, burda önemli olan sensin.