Ayrilmayi nasil basarabilirim??

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve Antepligelin tarafından 16 Mart 2009 başlatılmıştır.

16 Mart 2009
    Konu Sahibi : Antepligelin
  1. Antepligelin

Antepligelin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Evet arkadaslar bu aralar evimde internet olmadigi icin pek giremiyorum ama suan annemlerde oldugumdan size akil danismak istedim nede olsa maalesef bunlari görüp gecirmis olanlar veya bir fikri olan mutlaka vardir aramizda....

Evlenelim daha iki sene olmadi ama bu iki sene icinde basima gelmeyen kalmadi. Esim kumar oynuyor. Ne yapdiysam onu alikoyamadim. Altinlarimi sattim yuvam yikilmasin diye annemden babamdan borc aldim ama o hep paralari kumara yatirdi. Evlendim evleneli fakir hayati yasiyorum kocam evimizin rizkini böyle car cur ediyor. Ben faturalarimizi yatiralim diye eve alisveris bile yapmazken o böyle yapiyor. Sabah cikiyor evden aksam geliyor. Evde tutamiyorum artik onu. Annesine gittigini veya abisiyle disarida oldugunu söylüyor ama iki defa abisini aradigimda ikisindede annesine hic gitmedigini ögrendim.

Dün pazar günü oldugu halde sabah 11 de cikti aksam sekiz bucuga dogru geldi yine annemdeyim dedi ve yine annesinin evde bile olmadigini ögrendim! Cebini aradigimda ise telefonu genellikle kapali oluyor gerekce olarak cekim yoktu diyor. Kumar oynadigini kabul etmiyor tabi biraktim diyor ama banka dökümanlarina baktigimda birkac gün icinde paranin tamamini bitirdigini görebiliyorum.

Fazla söze gerek yok tek basima savastim iki sene boyunca bu yuva icin o kilini bile kipirdamiyor. Napiyorsun bunca saat nerdesin dedigim ya yalan söylüyor yada sana ne diye bagiriyor. Ben gidiyorum dedigimde gidersen birdaha bu kapidan iceri giremezsin demekle yetiniyor. zaten bircogunuz cok önceleri bitir bu isi bunlari cekmek zorunda degilsin demisti. Haklisiniz tabi ama bir sans daha vermek istedim.

Olmadi. Simdi sizden fikir danismamin sebebi, ben evimi yuvami ve kocami cok seviyorum. Herseye ragmen kendimi ayrilacak kadar güclü hissetmiyorum ama en dogrusunun ayirlmak oldugunu cok iyi biliyorum. Arkadaslar sevdigim halde ayrilmayi nasil basarabilirim nolur bana bir akil verin. Bütün ömrümü aglayarak gecirmek istemiyorum!

2. 16 Mart 2009
  3. lirik guzel

lirik guzel bekle beni 35.5 :) Üye

Beğenildi:
    887
    Ödül Puanları:
    188
    Eşinizin ailesi oğullarının bu durumuna sessiz mi kalıyor? Hiç mi akıl vermiyorlar ya da bir uzmandan destek alması için onu ikna etmiyorlar.Siz tek başınıza savaşamazsınız bu durumda.Eşinizin uzman desteği alması şart.Baktınız düzelme yok,sizin de bir hayatınız var sonuçta.Ona göre önleminizi alırsınız artık.:kahve:

4. 16 Mart 2009
  5. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    valla güzelim eşin seni sevse idi zaten çok farklı davranırdı.seni sevmeyen bir insan için ,evliliğini düşünmeyen bir insan için ne yapabilirsinki.hiç bir şey tek taraflı değildir.demekki o istemiyor düzenli ve güzel bir hayatı..belli bir yaşa gelmiş bir insan da neyin doğru neyin yanlış olduğunu bilir değilmi?

6. 16 Mart 2009
  7. mervishh

mervishh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Kayınvalideniz ve abisi birşeyler söylemiyormu eşiniz için yani sizin eşiniz olduğu kadar onlarında oğlu,kardeşi karşılarına alıp konuşmadılarmı hiç?

8. 16 Mart 2009
  9. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    hiç dilim varmıyor ama sizi ,evini düşünmeyen bir adamla ömür geçer mi arkadaşım...
    kumar denen illet ne ocaklar söndürdü,ne canlar aldı,
    eşiniz bunları bilmiyor mu,
    kumarda belki kazanacak ama kaybedeceklerini görmesi lazım...
    eşi,evi kısaca ailesini kaybediyor haberi yok,ya da önemsemiyor bile...
    konuşmayı denediniz mi diyeceğim ama çok konuştunuz tahmin edebiliyorum...
    tabiki eşiniz seveceksiniz ama iki seçenek var karşınızda...
    ya eşinizin kumar tutkusunu kabullenip,böyle yokluk içinde ve mutsuz yaşayacaksınız,
    ya da ayrılıp herkes kendi yoluna gidecek...
    hakkınızda hayırlısı olsun...
    sevgiler...

10. 16 Mart 2009
  11. whiterose

whiterose Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    ilk olarak size bu kadar sıkıntı veren ve size yalan söyleyen bir insanı hala nasıl sevebiliyorsun çok ilginç.
    sen tüm kalbinle sevdiğine inanıyormusun yoksa boşandıktan sonra yaşayabileceklerinden dolayımı endişeleniyorsun?benneyaptımki

12. 16 Mart 2009
  13. Lady34

Lady34 ♥Kocasının Bebek'i♥ Pro Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    196
    kayınvalidesini aradığınızda oğlum burda yok dediğinde kendi bişeylerin farkına varmıyor mu yada abisi de farkına varmıyor mu destek olmuyolar mı
    aile eğer bişey yapamıyolarsa uzmana görünmeniz lazım diye düşünüyorum
    ama sevse bu kadar yapmazdı demek istemiyorum ama neden bunları yapmaktan keyif alıyor benneyaptımki

14. 16 Mart 2009
  15. PurpleRain

PurpleRain what if i'm the bad guy? Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Antepligelin zor bir karar vermen gerekiyor şu anda, o seni senin onu sevdiğin kadar seviyor mu sence? bu alışkanlığından vazgeçebilecek kadar? size güzel bir hayat yaşatabileceği halde sizi bu duruma getirmesi çok kötü, iyi düşünmelisin.

16. 16 Mart 2009
  17. burbuk

burbuk Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.669
    Ödül Puanları:
    163
    Siz eşinizi seviyorsunuz, peki eşiniz sizi seviyor mu? Bence öncelikle bu soruya cevap vermeniz lazım. Ailesinin rızkını kumara yatıran, kumarbaz olduğunu kabul etmeyen, size ısrarla yalan söyleyen birini daha ne kadar sevebilirsiniz.
    Olayın başında olsanız eşinizi kurtarmak için savaşın derdim ama siz iki yıldır uğraşıyormuşsunuz, buna rağmen eşiniz bir arpa boyu yol katedememiş.
    Artık eşinizden size hayır gelmez. Bence bir an önce kendi yolunuzu çizin. Yada ailesiyle konuşun. İnşallah doğru yolu bulur.

18. 16 Mart 2009
  19. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    ben abisi ve annensinin de bu duruma tepkisini merak ettim açıkçası.
    en kötü koca modeli sorumsuz bir kocadır bana göre.
    evin rızkını da kuamrda harcayıp ertesi gün ne yapacağını düşünmemek sorumsuzluğun daniskasıdır.
    seviyorum ayrılmak istemiyorum diyorsunuz ama eşiniz böyle davrandıkça sizin sevginiz de azalacak sonunda.
    şimdi severken dayanamıyorsunuz yarın öbür gün hem sevgi bitecek hem de aynı hayat devam edecek.
    o zaman nasıl katlanacaksınız.

bence her gün sessiz sessiz ağlayacağınıza, 3-5 gün katıla katıla ağlayın ama yolunuzu çizin derim..