ayrıntılı ultrason çektirenler lütfen bilgi

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve GNC tarafından 28 Nisan 2008 başlatılmıştır.

28 Nisan 2008
    Konu Sahibi : GNC
  1. GNC

GNC Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Kızlar doktorum bu hafta sonu 2 haftaya kadar ayrıntılı ultrason (2.düzey ultrason) isteyeceğini söyedi. Bebeğimde şuan için allaha şükürler olsun görünen hiç bir sorun yok inşallah bu ultrasondada olmaz o kadar korkuyorumki. internette 24.haftada yapıldığı yazıyor ben şuan 23+1 haftalık hamileyim. Çektirene kadar 25-26 haftalık olucam.
    Sizler çektirdinizmi?
    Hangi haftada çekildi ?
    Ne kadar sürüyor?
    Sonuç hemen söyleniyormu?
    Ne kadar ödediniz ?

2. 28 Nisan 2008
  3. Gamzeki

Gamzeki Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    selam arkadaşım ben geçen hafta çektirdim çektirdiğimde bende 24+5 gnlük hamileydim çok şükür bebeğimin herşeyi normal çıktı ve kendisini bu sefer bende gördüm hatta kendime bile benzettim prensesimi çok güzel bişey 40 dk dediler yaklaşık yarım saat sürdü ama benim kızımda kendini çok fazla gösteremedi bi ara uyudu falan bakarken dr. sana herşeyi söylüyor zaten ben gittiğim hastanede gözüktüm 65 ytl verirken 100 ytl ödedim sadece ama gidilmesi gerekiyo bencede

4. 28 Nisan 2008
  5. Gkcn

Gkcn Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    17 haftalıkken çekilmişti.bebeğin bütün organlarını inceliyor radyolog doktor.özel hastanede yaptırdım 16 ytl fark ödedim(emekli sandığı).sonucunu da hemen aldım.

6. 28 Nisan 2008
  7. sevcanngxuxzell

sevcanngxuxzell Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    23 haftalıkken gittim. 30 dk sürüyor. özel bilge hastanesinde yaptırdım. muayene ücreti alıyorlar. fark almıyorlar.

8. 28 Nisan 2008
  9. wrose

wrose MURAT & DEFNE Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    23+5 haftalıkken gittim .. haznedar hospitalum a gittim ssk 50ytl fark ödedim.. 45 dk sürdü bebişin tüm organlarına ellerine ayak parmaklarına varıncaya kadar bakıyorlar.. sonucu hemen veriyorlar.. allahın izniyle bebişin sağlıklı olacaktır inş cnm korkma..

10. 30 Nisan 2008
  11. berfincemil

berfincemil Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canm ben aradım hospitalıum u bana 175 lira dediler nedenki acaba ?

12. 30 Nisan 2008
  13. nisa77

nisa77 Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    16
    herkese bu haftalarda çekiliyo mu.yani şunu sormak istiyorum bütün hamilelere bunu yaptırıyolar mı?siz konudan bahsedince merak ettim ben de yaptıracak mıyım diye.teşekkür ederim şimdiden cevaplarınıza...

14. 30 Nisan 2008
  15. EU3

EU3 Guest

canım ben 22 haftalıkken çektirdim eğer renkli ultrason derken dopplerden bhsediyosan ben sonomed de çektirdim 240 ytl ödeim yarım saat sürdü bebeğin bütün organlarını incelediler benim kızımın malesef akciğerinde kist çikti o bizi baya üzdü ardından amniosentez yapıldı 1. testimiz temiz cıktı diğer testimiz 15 gün sonra cikacak inş oda temiz çıkar bundan sonra her hafta kontrol olacagız duruma göre erken de doğabilirmiş...

16. 30 Nisan 2008
  17. GNC

GNC Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım inşallah bişey çıkmaz, inşallah hayırlı haberlerinizi alırız. ya bende çok geç kalmış olmayacakmıyım acaba 24+6'da falan bakılacak bizim bıdığa :1closedeyes: inşallah sorun çıkmaz bebişlerimizde.

18. 30 Nisan 2008
  19. GNC

GNC Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım bende çevreden birçok insanıon yaptırdığını duydum ve doktoruma tekrar sordum, bunun olmazsa olmaz olduğunu söyledi. şuan tüm kontrollerde, testlerde down sendromu dahil bebeğin zihinsel gelişiminine ve fiziksel gelişimişne bakıyorlar. Ancak benim dediğim ultrason sadece iç organlarını görmeye yönelik bir ultrason. bunun dışında bebeğin kalbini, parmak sayısını, ciğerlerini vs. görmek mümkün olmuyormuş.