ayrıntılı ultrasona girdim bu gün bebeğımın beynınde kist olduğunu söyledı doktor

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve pamukprensesim_ tarafından 7 Nisan 2010 başlatılmıştır.

7 Nisan 2010
    Konu Sahibi : pamukprensesim_
  1. pamukprensesim_

pamukprensesim_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    beynınde bir kıstı olduğunu endıselenmemem gerektığını söyledı resmen dunya basıma yıkıldı ağlamaya basladım bu nedır arkadaslar kafayı tırlatıcam resmen

2. 7 Nisan 2010
  3. balperisi

balperisi Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    775
    Ödül Puanları:
    153
    ne yazacagimi bilemedim inan.Peki ne yapilabilirmis, bilgi verdi mi doktorunuz?

4. 7 Nisan 2010
  5. pamukprensesim_

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    canım ona kalırsa ılerleyen zamanlarda yok olur dıyo ama ıcım ıcıme sığmadı baska doktorada gösterıcem kan beynıme fıskırdı bır tehlıkesı yok normaldır olur zamanla kaybolur dıyo

6. 7 Nisan 2010
  7. blueshh

blueshh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım doktoruna güven bence o bişey olmaz dediyse sıkılma, bana da var demişti 20. haftamda ama sonradan yok oldu, zamanla kayboldu. Doktorun da kaybolur dediyse endişelenme inşallah bişey çıkmaz, içini ferah tut...

8. 7 Nisan 2010
  9. glupglup

glupglup Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    148
    ınşallah sağlıklı bir şekilde doğar ve büyür bebeklerimiz !!!

10. 7 Nisan 2010
  11. Mestitosh

Mestitosh bebeğim seni bekliyoruz.. Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    canım benim öncelikle geçmiş olsun. ben de geçen hafta öğrendim. benim bebeğimin de beyninde kist olduğunu söyledi doktor. kafamdan aşağı kaynar sular döküldü. koroid pleksus kistiymiş. sanırım seninki de öyledir. amniyosentez önerdi bana. benim ikili testim çok iyi çıkmıştı. istersen yapalım amniyosentez içimiz rahatlasın dedi. ben de düşündüm bir hafta yaptırmamaya karar verdim. doktor da eğer ultrasonda kistlerden başka herhangi bir anomalilik görünmüyorsa yani kistler izole ise %95 24. haftadan sonra kaybolur dedi. sen de endişelenme canım. bir çok hamilelikte karşılaşılan bir durummuş. haftaların ilerlemesini bekleyeceğiz. inşallah hayırlısıyla kistleri geçecek bebişlerimizin. içini ferah tut. moralini yüksek tut ki bebişin etkilenmesin...

12. 8 Nisan 2010
  13. pamukprensesim_

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    mestitosh tşkr ederım canım evet o kistten olduğunu söyledı doktor allah sağlıklı bir sekılde kucağımıza almayı kısmet etsın rabbım tüm bebişlere sağşık sıhat versın

14. 8 Nisan 2010
  15. gelincik3381

gelincik3381 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bence de endişelenme bu kadar doktorum da bana aynı şeyleri söyledi ve muhtelemen 23 hafta sonra kendiliğinden yok olcanı söyledi ve ben doktoruma güveniyorum ve moralimi yüksek tutmaya çalışıyorum

16. 8 Nisan 2010
  17. yercekimlikaranfil

yercekimlikaranfil Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    35
    Ödül Puanları:
    108
    Üzülmeyin, benim bilgim yoktu ama bakın kaç kişi aynı şeyi yaşamış. Demek ki sık rastlanan ve yok olabilen birşey. ıçinizi ferah tutun. Zaten ciddi bişey olsa doktora da bir başka gözün bakması için başka yerlere yönlendirirdi.