ayrıntılı ultrasonda gebelik haftasıyla bebeğinin gelişimi arasında 2 hafta geri olan

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve filizerdem tarafından 25 Nisan 2009 başlatılmıştır.

25 Nisan 2009
    Konu Sahibi : filizerdem
  1. filizerdem

filizerdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba 25 haftalık gebeyim ayrıntılı ultrasonda bebeğin femur kemikleri yani bacakları 2 hafta geri 23 haftalık hamile olduğumu gösteriyor böyle bi durum yaşayan oldumu sonucu ne oldu peki? lütfen cevap.......:teselli:

2. 27 Nisan 2009
  3. mikelanjo

mikelanjo Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım inşlh seninki benimki gibi deildir ama benim bebeimdede gelişme geriliği diyolardı seni telaşlandırmak istemem belki durum farklıdır ama sekiz aylıkken karnımda öldü malesef hareketlerini takip etmelisin benimki son zamanlarda çok az hareket ediyordu günde mesele iki kere bende hareket ediyor diyordum ama daha çok etmeliymiş onkere falan buna dikkat et hareket çok etmesi ii yani belkide iki hafta geride olması normaldir geç döllenme olmuştur inşlh salıkla kucana:Saruboceq: alırsın canım

4. 27 Nisan 2009
  5. firuze-1524

firuze-1524 Bal kız & Bal oğlan Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    canım biz ayrıntılı ultrasona hiç girmedik .drum gerek görmedi,bu konu hakkında da bir bilgim yok,umarım bir sorun oluşturmaz güzelim,dr.un en iyi açıklamayı yapar sana,bence dr.unla tekrar konuş
    ,sonuçlarının neler olabileceğini,nelere dikkat etmen gerektiğini sor bakalım

6. 27 Nisan 2009
  7. filizerdem

filizerdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    doktorum şimdilik bi problem olmadığını 2 haftalık geriliğin sözkonusu olduğunu çoktea önemli olmadığını eğer öbür ay ayrıntılı ultrasonda bu 2 haftalık süre artarsa o zaman gelişme geriliği sözkonusu dedi her bebeğin aynı doğmadığını boy kilo falan işte . öyle açıkladı bana bilmiyorum ya bende stres yapıyorum bunu. çok teşekkür ederim.

8. 27 Nisan 2009
  9. estel

estel Guest

içinizi ferah tutun benim bebğimde bir hafta geriye düşmüştü..

şimdi bebeğim beşbuçuk aylık gayet sağlıklı ve doğduğunda dr bile şaşırmıştı ne iri bebek diye:)

10. 27 Nisan 2009
  11. filizerdem

filizerdem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    peki seninki kaçıncı aydaydın ve ne kadar gerilik olduğunu öğrendin hangi hastaneye gidiodun ve doktoorun kimdi(özele falan gidiormuydun) biraz bilgilendirirsen çok sevinirim.aslında 11 güne kadar normalmiş ama lüttfen cvp yaz olur mu

12. 27 Nisan 2009
  13. karafilik

karafilik Guest

Bence korkmanı gerektirecek bir durum yok. ıçini rahat tut iyi düşün iyiyi yaşa. Benim kuzucum da ayrıntılı ultrasona girdiğimizde 22 haftalıktı 21 hafta ile uyumlu çıktı o oluyor. Şimdi haftası ile uyumlu. Beslenmene dikkat et.

14. 27 Nisan 2009
  15. karafilik

karafilik Guest

Bence korkmanı gerektirecek bir durum yok. İçini rahat tut iyi düşün iyiyi yaşa. Benim kuzucum da ayrıntılı ultrasona girdiğimizde 22 haftalıktı 21 hafta ile uyumlu çıktı o oluyor. Şimdi haftası ile uyumlu. Beslenmene dikkat et.

16. 27 Nisan 2009
  17. brcsrkn

brcsrkn annesinin kuzusu Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    canım benimde sata göre 1 hafta geriden geliyor ama her ultrasonda bazen 1 hafta bazende 3-4 gün geri geldiği gözüküyor geç döllenme yada geç yumurtalamadan olabilceğini söyledi 3 dr a birden sordum en son girdiğim radyoloji uzmanının ölçümüne göre 10+3 çıktık sat a göre 11 hafta çıkması gerekirken ama onun bana dediği herşey normal pipiriklenme :Saruboceq: hep dua et Allaha o herşeyin hayırlısını veriri ve inana sürekli dua okuyorum ve bu banada kuzuma da iyi geliyor. :nazar:
    Rabbim hepimişzin bebeklerini sağlıkla kucaklamayı nasip eder inşallah :Saruboceq:

18. 27 Nisan 2009
  19. axsxxixk81

axsxxixk81 İkinci aşkım, tatlı oğlum Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    benim oğluşum hiç haftasıyla uyumlu olmadı..ilk zamanlar bir hafta önde giderken son haftalar bir hafta bazen on gün geriden geldi..benim doktorun bunların normal olduğunu söylemişti.hiç üstünde durmadı iki hafta bili normal demişti. hiç de dert etmedim doğrusu.37 haftalık doğdu.35 haftayla uyumluydu doğduğunda da.küveze bile gerek kalmadı çok şükür.şimdi ise maşallah kapattı arayı gelişimi önde bile gidiyor..hiç dert edipde bebişinin de canını sıkma.hamişliğin keyfini çıkar.süt ürünlerini ihmal