Ayvalık-Sarımsaklı-Cunda Adası

Konusu 'Tatil Sorularınız' forumundadır ve dilekiremergun tarafından 22 Haziran 2009 başlatılmıştır.

22 Haziran 2009
    Konu Sahibi : dilekiremergun
  1. dilekiremergun

dilekiremergun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Merhaba,
    Biz senelerdir tatil yapamadık. Bu yıl kısmetse Ayvalık tarafına gitmek istiyoruz. Bizim 3,5 yaşında bir kızımız var, dolayısı ile sakin, denizi güzel, eğlenceli bir yer istiyoruz. Su kaydırağı, spa, hamam, vs. gibi aktiviteler de istemiyoruz. Mevki ve otel tavsiye edebilir misiniz bir de Temmuz başında deniz soğuk olmaz değil mi?

2. 22 Haziran 2009
  3. selenimo

selenimo çok şükürrr. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    temmuz başında soğuk olur canım be,,,
    zaten soğuktur denizi,15inden önce zorr,senelerdir tatil yapamamışsınız,giremezseniz yazık olur valla.
    benim sarımsaklıda yazlık var her sene gdiiyorum o yüzden yazdım.
    gözünü de korkutmayım biz soğuk suya alıştık sıcak denizi sevmiyoruz valla. Ama girene kadar canın çıkar,baen o kadar güzel oluyorki, dediğim gibi temmuz 15 den sonra gel garanti olsun.

4. 23 Haziran 2009
  5. yorgun savaxsxçxix

yorgun savaxsxçxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Sarımsaklı tam istediğiniz gibi bir yer bence de. Küçük çocuklu aileler için ince kum ve sakin plajı, bir de denizin hemen derinleşmemesi çok uygun oluyor. Ancak Temmuz başı denizi çok soğuktu bir defa. Bir de Ağustos'ta bile başımıza geldi, çok rüzgarlı olabiliyor, şemsiyeler falan uçuyor. Gerçi çocuklar etkilenmiyor, nasıl olsa anne-babalar onları sarmalıyor. Zaten sudan da çocuklardan çok büyükler rahatsız oluyordu, ufaklıklar da bizi ıslatarak üşütmeye çalışıyordu :eek:klava: kaydirigubbakcemile3

Yine de küçük çocuğuyla tatile çıkmayı ama şu her şey dahil otellerden yana olmayanlara Sarımsaklı'yı tavsiye ederim. Cesaretimi toplasam ben de gideceğim de :uhm:

6. 23 Haziran 2009
  7. dilekiremergun

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Denizi soğuk ise olmaz o zaman. Bizim ufaklık oynayıp tadını çıkaramazsa bir anlamı olmaz. O zaman en garantilisi Antalya, Bodrum vs. Bodrum'a da hiç gitmedik. Aman bu tatil işi de çok zor ya. İstediğin gibi bir yer bulmak çok zor. Cevabın için çok çok teşekkür ederim. Önerileriniz varsa dikkate alırım.

8. 23 Haziran 2009
  9. dilekiremergun

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

Çok teşekkürler cevabın için. Evet birçok açıdan o taraflar görülmeye değer ama ayda yılda bir deniz kenarına gidince de denizin tadını çıkarmak lazım. Bu sene olmasa da mutlaka görmek istediğim yerler gerçekten de...

10. 23 Haziran 2009
  11. rzme

rzme öpmeye kıyamadığım..... Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    kesinlikle çok güzel bi yer....

tam aradığınız gibi.....

ama maalesefki denizi çok soğuk...

benim için sorun değil ama eşim bile girememişti.....

bence biraz geç git derim ben

12. 23 Haziran 2009
  13. selenimo

selenimo çok şükürrr. Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    196
    tatlım sarımsaklıdan vaz geçip diğer yazdığın yerlere gideceksen,bence sarımsaklıya git derim ben,öncelik çocuksa eğer, ben kızım 1 yaşındayken antalyaya ya gitmiştim ve tövbe ettim bir daha elirsem diye şu an kızım 18 yaşında ve tövbemi tutuyorumma.s
    bir kere aişırı sıcak ve nem var denize giriyorsun denizde sıcak kafayı yersiniz,demedi deme. Bodrum da çocukla gidilecek bir yer değil artı oranında suyu o kadar ahım şahım değil,kumu yok.
    Çocuğun için en güzel yer aslında sarımsaklı incecik kum hem sahilde hem denizde, bol bol oynar,denizi dalgalı değil,ve derinleşmiyo hemen üstte arkadaş yazmış.
    Biraz suyu soğuk ama çocuklar büyüklerden daha kolay giriyor denize,belki şansınıza güzel olur. O kadar da korkulacak bişey yok.
    biz giriyoruz,hatta soğuk suyu seviyoruz.
    her zaman aynı soğuklukta olmuyo o yüzden şansına bazen buzdolabı gibi bazende içinden çıkası gelmez insanın.
    karar seninnnn
    mesela ben hafta sonu gidiyorum,kızımı dün gönderdim. Bu gün denize giderse suyun sıcaklığını da yazarım

14. 24 Haziran 2009
  15. dilekiremergun

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Çok sevinirim inan benim de içimden Antalya'ya gitmek hiç gelmiyor. Kalacak yer konusunda da var ise tavsiyelerini beklerim. Çok sevindim...

16. 24 Haziran 2009
  17. kralicem

kralicem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar bende yardım istiyorum 1 ağustostos ta izine çıkacağım cunda adasına gitmek istiyorum orada pansiyonların olduğunu duydum bana çocuklarla kalınabilecek bir yer tavsiye edebilirmisiniz

18. 24 Haziran 2009
  19. MasterTur

MasterTur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Merhaba,

Tatil için seçtiğiniz günleri ve kişi başı bütçenizi iletirseniz siz ve aileniz için uygun olabilecek tesislerimiz ile ilgili ayrıntılı bilgi verebilirim.

saygılar.