Az daha cüzdanım çalınıyordu

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve infanta tarafından 5 Şubat 2009 başlatılmıştır.

5 Şubat 2009
    Konu Sahibi : infanta
  1. infanta

infanta sabırla bekliyorum...... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    108
    konu burayamı ait emin deilim ama dün başımdan geçeni anlatmak istedim
    iş çıkışı ablam yanıma geldi (15 tatil dolayısıyla ankarada) hatta biraz kk ya baktık falan
    sonra annemlere gitmek üzere otobüse bindik kalabalıktı ablam tuturudu yol parasını be verecem bende kabul etmek istemedim 'ben daha bu gün maaş aldım ben vereyim abla' dedim yinede yol parasını ablam verdi. çok kalabalıktı kimin eli nerde gözükmüyordu genç ve temiz görünümlü bi beyle aynı profilden tutunuyorduk otobüs fren yaptı ve çantam başka yöne dogru kaydı bu arada adamın eli çantamdam çıktı :1shok:
    fermuarı kontrol ettim kapalıydı şüpelenmedim ama olay tekralanınca adamaın elin tekrar çantamdan çıktı fermuara baktım 3 cm açılmış :1shok: çok utandım çantamı tutması için ablama verdim ve ablamın kulgına fısılda dım ablamda NE diye tepki verdi ve adam artık benim durumu çaktıgımı anlamışdı gelen ilk durakta indi inerken gözlerime bakarak başını sallayarak 'günahımı aldınız' dedi
    ben kıpkırmızı oldum utandım yere battım resmen sanki ona iftira atmış gibi oldum
    adamı duyan bi teyze 'benimde çantamı açtı' dedi ve otobüsün bir kısmı bize baktı
    çok utandım kafamçokkarıştı
    iyi niyetle düşünüyorum genç saglam adam bu işi yapıyorsa çok ihtiyacı varki yapıyor
    hırsızlık bile demiyorum demek ki çok ihtiyacı var herşeyi göze almış bunu yapıyor
    keşke güzelce isteseyi inanın 200 lt falan verirdim ama kandırmaya çalmaya harama el uzatmaya ne gerek var
    diyelimki hedefine ulaşsaydı ben belki cüzdanımı düşürdüm sanacaktım ama o allah katında ne yapacaktı acaba
    halen etkisindeyim çok üzgünün (o kişi adına)

2. 5 Şubat 2009
  3. pembeinci

pembeinci Canan & Murat Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    canım geçmiş olsun iyi farketmişsin insanlar neden harama el uzatırki yinede dikkat canım bak teyzenin çantasınıda açmış ahlaksız adam

4. 5 Şubat 2009
  5. MutlulukRecetem

MutlulukRecetem EvlendmEkonomiyeCanVerdim Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    ablacim cok gecmis olsun, allahtan otobüs frenlemis..

sen cok temiz kalplisin, baskasi olsa neler yapardi neler..

etme bulma dünyasi, calsaydi bile cezasini elbet cekecekti..

Allahtan bisi olmadi :KK43:(

6. 5 Şubat 2009
  7. esyn

esyn Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    148
    İlk işiydi herhalde............

8. 5 Şubat 2009
  9. Libyana

Libyana Allah var, Allah yâr... Pro Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    148
    Guzelce ıstese dahı bence durumunu bılmedıgınız,parayı nerde nasıl kullanacagını bılmedıgımız kısılere o parayı vermek dogru olmaz..[Zaten kım tanımadıgı bırınden durup dururken para ıster kı degıl mı ama..
    Sızı cok ıyı anlıyorum ben de gecen yaz Turkıyeye tatıle geldıgımde Istanbulda carsıları gezerken maalesef cuzdanımı ve telefonumu caldırdım..O kadar kalabalıktı kı hıc anlamadım yauu acıktı cantamın fermuarı baktıgımda..Ustelık spor canta kullanırım genelde boynuma asarım ve onumde olur hayret ettım yemın edıyorum..Dumuur olmustum...Coook uzulmustum o an aynen sızın dedıgınız gıbı ısteseydı ben ıhtıyacı olan parayı verırdım demıstım yeter kı ozel bılgılerımın sıfrelerımın telefon numaralarımın ve ulasım adreslerının bulundugu o telefonu almasaydı:KK43: parama da yanmadım..400 euro kadardı ama benı telefonum kadar uzmedı..En uzuldugum nokta ıse 3bıne yakın mesajı saklı tutuyordum ben:pPP Sevgılı esımın mesajlarıydı..Tanıstıgımız andan ıtıbaren yazılan mesajlar..ahh ahhh yıne sınır oldum sımdı canım var ya helal etmıyorum tabı kı de..Allahtan pasaportlarımızı almadılar..
    Cana gelecegıne mala gelsın dıyoruz ıste napalım
    Hesap gunu o ılahı kamerada hersey ortaya cıkacak zaten bır ıgnenın dahı hesabı saatlerce verılecek o gun bu haram mal yıyenler ne yapacak:KK43: Allah cc haramdan uzak tutsun bızlerı ve ıslah etsın kalbınde bu tur kırlı meyıller barındıran herkesı.. /I]

Son düzenleme: 5 Şubat 2009
  10. 5 Şubat 2009
  11. KarKralicesi

KarKralicesi hoppppp Gümmmm (: Pro Üye

Beğenildi:
    17.070
    Ödül Puanları:
    488
    ,

Okurken bile tuhaf oldum.
    Benimde başıma Şeker Bayramının arifesinde gelmişti..
    Yengemlerle iftardan sonra kuaföre gittik. (şimdiki aklım olsa hayatta gitmezdimkaydirigubbakcemile)
    Kuaförde yakın cadde üzerinde. Gittikl güzelce süslendik falan.
    Kuaförden cıktık baktık yagmur yagıyor o civarda bi tanış vardı onlara gittik.
    Biraz oturduk kalktık 8-30 gibi falankaydirigubbakcemile
    Ara sokakta oldugundan ordan gitmeye mecburduk kol kola girmişim hamile olan yengemle gidiyoz. Öndede diğer yengem. (evden cıkmadan öncede merdivenlerde gülüyorum biri gelir bişi derse dalarım şemsiyeyle diyorum-tatlicadiarzu-)
    Neyse gidiyoruz. Çantamada sım sıkı sarılmışım allah sarıldırttı sanki.
    Arkadan birinin geldiğini fark ettim. Arkamı dönmemle cantamı birilerinin cekiştirmesi bir oldu. Ben bagırmaya başladım hemen. Tabi bıraktı cantamı kacmaya başladı.
    Neyseki cantam kaldı şakkıdı Eve geldiğimizde eve bile girerken cok korkmuştuk.
    (Anasını bacısını komadım:lepi:)

Böylelerini napıcan öyle değil işte böyle calınır diyip ver allah ver edicen bilmem anlatabildimmisengözlerimebaksanab

Sizede cok gecmiş olsun. Rabbim kiömseye yaşatmasın:içelim:

12. 5 Şubat 2009
  13. glsh85

glsh85 Guest

gecmıs olsunda su garıp geldı guzelce ıstese 200 tl verırdımm demıssn nasıl yanı :)
    tanımadıgın bırı sonucta napıcagını nerden bılcenkı

14. 5 Şubat 2009
  15. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    Canim oncelikle gecmis olsun. Ama ne demek ihtiyaci vardi ki bu yola kalkisti? Hirsizlik cetelerinin, kapti kacti cetelerinin nasil evlerde yasadigini, nasil bir hayat surdugunu TV den yakalandikca goruyoruz. Adam lar bu isi meslek haline getiriyor. Demek senin o kadar ihtiyacin yok 200 TL verebilirsin. hadi o cuzdan emeklinin 3 aylik geliri olsa?

yani arkadasim ihtiyaci olan herkes hirsizlik vs bulasirsa, namusuyla calisan, evine 3 kurus haram sokmayan adamin gunahi ne? Benim de ihtiyacim var desin calsin.

16. 5 Şubat 2009
  17. cityangel

cityangel BAL KÜPÜ Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    of of bu dünyanın çivisi çıkmış

18. 5 Şubat 2009
  19. tipini söyle canım ankaradayız Allah karşılaştırmasın...ayrıca cok iyi niyetlisin eşek gibi calıştıgına eminim niye verecekmişsin genç adama vallahi isteseler de vermem nasıl kazanadıgımı bir ben bilirim parayı..yatmakla kazanılmıyor..