Az ve Sk Yemekmi? Sadece 2-3 n Yemekmi?

Konusu 'Diyet Yöntemleri ve Deneyimlerimiz' forumundadır ve forga tarafından 5 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

5 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : forga
  1. forga

forga Guest

Az ve sık yemek şehir efsanesi mi?
    Şimdi tek, iki yada üç öğün diyenler çoğalıyor
    Mesela maranki iki öğün yiyin diyor
    Tek Şişman Beyniniz kitabının yazarı yasemin soysal tek öğün yediğini ve kan şekerim düştü olayının kişilerin yarattığı bir bahane olduğunu düşünüyor
    Metabolic Balance beslenme şeklini geliştiren doktor 5 saat arayla 3 öğün yiyin de ısrarlı
    Siz ne düşünüyorsunuz

Valla bende az ve sık yenmesi taraftarıyken haklılar mı acaba diyorum:sm_confused:
    Fikirlerinizi almak isterim.

2. 5 Mayıs 2009
  3. Kelimeler Yetse

Kelimeler Yetse Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de bu konuyu çok merak ediyorum gerçekten..çünkü herkes farklı şeyler söylüyor insan ne yapacağını şaşırıyor...ama diyetisyenler fln 3 ana 3 ara öğün veriyorlar her zaman :bbo:

4. 6 Mayıs 2009
  5. neziham

neziham Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    valla bende tam bilmiyorum ama şöle sölemem gerekirse öğünleri fazlalaştırarak kilo verileceğine hiç inanmayan bi insandım =)) ama gördüm ki hem yiyor hemde zayıflıyorum çünkü kendimi aç bırakmıyorum..yiyorum derken tıka basa yemiyorum tabi ağırlık sebze haşlama yada közde ve meyve yemezken şimdi acayip meyve yiyorum ama zayıflıyorum hihoyyyt

6. 6 Mayıs 2009
  7. forga

forga Guest

Kelimeler Yetse, bende bunu sorgulamaya başladım, belkide kişiye göre değişiriyodur.
    Sınırsız Güç kitabını bilirsiniz yazarı Anthony Robbins' de iki, üç öğün yeme taraftarı, mide boşalmadan üste bişeyler yemek zihinsel olarakta zararlıymış, bir öğünün sindirimide en az 4 saat sürüyormuş, öyle diyor kendileri ve sütün çok sakıncalı bir besin olduğunu söylüyor ayrıca.
    neziham, zayıfladığına sevindim
    Metabolic balance nin yaratıcısıda az ve sık yiyerek kalori yakar ve kilo verirsiniz ama asla yağlardan gitmez diyo, ne kadar doğru bilemiyorum tabii

8. 6 Mayıs 2009
  9. Ilaybasak

Ilaybasak İşte bu... Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar bu tartışmanın sonu yok bence.
    Evet herkes farklı şeyler söylüyor.
    ama ben şunu bilirim
    Harcayacağından daha fazla enerji yüklersen vücuda, vucüt bunu atmaz depolar ve kilo almış olursun.
    Ya da tam tersi harcayacağından daha az enerji alırsan, vücut önceki depoladıklarını kullanır.
    Kaç öğün yediğiniz değil, neyi ne kadar yediğinizdir olay.
    isterseniz oturup bir öğünde üç öğünlük besin tüketebilirsiniz.
    Yada öğünlerinizde unlu ve şekerli besinleri ağırlıklı olarak bulundurursanız, az besinli ama çok kalorili bir öğün yemiş olursunuz.

10. 20 Haziran 2009
  11. Sevimli

Sevimli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bu konuda herkes farkli seyler söylüyor,

benim doktorum bana günde en az 3 ögün yemem gerektigini söylüyor, ama karnimin aclik ve doyma sinyallerini dinlemem gerektiginide vurguluyor, cünkü acikmadan doymayi algilayamayacgimdan bahs ediyor. Ama Insan vucudu cogunlukta 3 ögün acikirmis.

Yani kisaca bence herkes kendi vucudunu dinlesin ve aciktiginda yesin ve doydugunda yemegi biraksin. Bu artik 3 ögünmü olur 5 ögünmü olur kisinin bünyesine bagli.cokacimcoook:kahve:

12. 20 Haziran 2009
  13. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.756
    Ödül Puanları:
    238
    bence az ve sık yemek...çünkü aralarda vücut açıktıkca kendini kıtlık moduna getiriyomuş ve vücuttaki yağı şekeri depoluyomuş ve daha az harcamaya başlıyomuş...nasıl bi ülkede kıtlık olunca elimizdekileri azar azar harcarız depolarız ya aynen öyle...bu da bana mantıklı geliyor....

14. 27 Şubat 2015
  15. chess

chess Guru Editor

Beğenildi:
    32.603
    Ödül Puanları:
    463
    he ahmet aydın bir karatay iki öğün diyor bildiğim kadarıyla