Azalan suyumuzu dikkatli kullanalım...........!

Konusu 'Bir önerim var !' forumundadır ve txuxrkan34 tarafından 30 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

30 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : txuxrkan34
  1. txuxrkan34

txuxrkan34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    a.s.a.s.a.s.merhaba arkadaşlar küresel ısınmayla ilgili olarak azalan suyumuzu boşa harcamamak ve bununla ilgili neler yapabilirizi konuşmak ve önerilerinizle geliştirebilmek için bu konuyu açtım hepinizden görüşlerinizi yazmanızı bekliyor ve rica ediyorum çünkü su hayattır yaşamaktır ben ilk önerimi yazıyorum bulaşıklarımızı makinede yıkarsak daha az su harcarız diyorum haydi sevgili K.K üyeleri sizde yazın okuyalım hepinize şimdiden teşekkür ediyorum görüşmek dileğiylea.s.a.s.a.s.:nazar::nazar::nazar::nazar:

2. 30 Mayıs 2008
  3. ezgili

ezgili Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    ben dün televizyonda izledim klozet rezervuarının içine1,5litrelik su şişesi koydum.yılda 20 ton ediyormuş,bulaşığı duruladığm suylada balkon yıkıyorum

4. 30 Mayıs 2008
  5. txuxrkan34

txuxrkan34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    a.s. canım merhaba yazdığın için teşekkür ederim bulaşık durulama suyuyla balkonu yıkaman iyi fikir bu konuda hepimizin duyarlı olmamız gerektiğini düşünüyorum sevgiler görüşmek dileğiyle a.s. :nazar: :teytey:

6. 30 Mayıs 2008
  7. iyi anne

iyi anne Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    108
    Su tasarrufunda en iyi yöntem suya zam yapılmasıdır.Elektrik,petrol kadar pahalı olsun da foşur foşur halı yıkayanları bir görelim.Ama belediyeler bu zammı yapmıyorlar.Yerel seçimler yaklaşıyor ya....

8. 30 Mayıs 2008
  9. txuxrkan34

txuxrkan34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    a.s.a.s.a.s. canım doğru söylüyorsun yazdığın için teşekkür ediyorum görüşmek dileğiyle sevgiler :1hug:

10. 31 Mayıs 2008
  11. txuxrkan34

txuxrkan34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    a.s.a.s.a.s.günaydın hanımlar sizden ricam bu ciddi konuya önerilerinizi yazmanız şimdiden ellerinize sağlık sevgiler görüşmek dileğiyle:1hug::teytey::dance::nazar:

12. 31 Mayıs 2008
  13. redlight71

redlight71 *AŞKIM ve ÇOCUKLARIM* Üye

Beğenildi:
    20
    Ödül Puanları:
    148
    Günaydın ben de bu konu daha çok kişiye ulaşsın konu gündemde kalsın diye yazıyorum.Mesela dişlerimizi fırçalarken musluğu kapatalım.Ha bu arada google dan suyunubosaharcama ya girerseniz çok yararlı bilgilere ulaşabilirsinizyerimseniben

14. 31 Mayıs 2008
  15. txuxrkan34

txuxrkan34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    a.s.a.s.a.s.canım duyarlılığın için sana teşekkür ediyorum ve herkesten yazmalarını bekliyorum verdiğin adresi inceleyeceğim sevgiler görüşmek dileğiyle :nazar::nazar::nazar:

16. 31 Mayıs 2008
  17. YUMURCAK

YUMURCAK Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1.717
    Ödül Puanları:
    123
    bende suyun tasarruflu kulanılması kanaatindeyim.bu konuda da elimden geleni yapmaya çalışırım.balkonlarımı çamaşır makinasının tahliye ettiği son iki etaptaki suyuyla yıkarım hemde balkonlarım vernel kokar.ayrıca halıları sadece makinayla yıkarım diğer türlü su çok kullanılıyo valla acıyorum o suya.elde fazla bulaşık yıkamam bulaşığı biriktirir makinada yıkarım.banyodayken sabunlanırken suyu kapatırım keza diş fırçalarkende.

18. 31 Mayıs 2008
  19. EFSUNN

EFSUNN alamut Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    108
    bence iyi bir fikir değil o zaman su parası olana bol olacak oysa temel gereksinim insanlara suyun biteceğine inandırmak ve doğru tasarrufun ne anlama geldiğini öğretsek daha iyi sonuç alırız..elektriğinde sudan elde edildiğini salt suyun tasarufunun sonuca ulaştıramayacağını anlatsak kaynakların verimli ve doğru kullanımı sağlarsak amaca ulaşırız