Azosperm Olup Varikosel Çıkanlar Yardım Lütfen

Konusu 'Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi' forumundadır ve boniibon tarafından 25 Mayıs 2009 başlatılmıştır.

25 Mayıs 2009
    Konu Sahibi : boniibon
  1. boniibon

boniibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    azospermden dolayı varikosel olabiliyor mu bunu öğrenmem lazım bizde azo çıktı bir umut diyoruz varikoseldir diyoruz birde eğer oluyorsa da değerler bu ameliyattan sonra normale dönermi. bana zor gibi geliyo da

2. 25 Mayıs 2009
  3. leyl

leyl Kulluğum Sultanlığımdır Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    geçmiş olsun canım
    şimdi;öncelikle sperm testini ayrı merkezlerde bikaç kez tekrarlamanızı şiddetle öneriyorum,çünkü bizim de ilk yaptırdığımız testte eşimin azosperm ve varikosel olduğu ortaya çıkmıştı yıkıldık ama başka bir doktora gidip testi yeniletince varikoselin olduğu fakat azosperm olmadığını öğrendik ve doktorumuz proftu aynı zamanda bize dedi ki eğer azosperm olmuş olsaydı ameliyat yapmazdık bu hata olur microtese yöntemiyle sperm aranıp tüp bebekle hamile kalınabilir fakat eşimde az da olsa sperm olduğu için ameliyat oldu ama doktorumuz sabretmeniz lazım en az 6ay ve 1yıla kadar dedi biz de 5aydır bekliyoruz.mevlam isteyen herkese hayırlı sağlıklı evlatlar versin,seni çok iyi anlıyorum çünkü o duyguyu ben de yaşadım ama çok araştırdım ve hiç sperm olmasa dahi mikrotese denen yöntemle sperm bulunursa tüp bebekle bebişlerine kavuşabiliyorsun,demek ki bizim imtihanımız da buymuş mevlamdan ümit kesilmez onun her işinde bilinmez nice hikmetler gizlidir sabır ve dua ile kalmanız dileğimle...

4. 25 Mayıs 2009
  5. boniibon

boniibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım ya ben hata olma ihtimalini düşünmedim çünkü eşimin iş arkadaşı yaptı tahlili ama dersen ki mikroskopta falan sorun olabilir onu da bilmiyrm. tşk canım cevabın için umarım hepimiz bu sorundan hayırlısıyla sıyrılırız.

6. 25 Mayıs 2009
  7. leyl

leyl Kulluğum Sultanlığımdır Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlık başka o başka :))) bence içnizin de rahat etmesi ve harekete geçmeniz açısından iyi bir merkeze mesela tüpbebekte iyi olan bir merkezde testi yenileyin ondan sonra baktınız ki sonuç aynı vakit kaybetmeden konusunda uzman bir hekimle görüşüp şimdiden sonra neler yapılması gerektiğini konuşun,yaşını ve nekadar zamandır bebek istediğinizi bilmem ama gecikmemekte fayda var diye düşünüyorum...

8. 26 Mayıs 2009
  9. boniibon

boniibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    haklısın canım, ben 2 sene bebek istemedim. 5-6 aydır istiyorduk. oda bu sonuç çıktı işte bu hafta sınav var açıköğretim fak. haftaya doktora gidecek ya zaman kazanmaya çalışıyo ya da biliyorum. prof bulacaktar birtane ona görünecek ama çok korkuyorum kendini kötüye hiç hazırlamıyoooo

10. 26 Mayıs 2009
  11. boniibon

boniibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    canım yaşım 26 eşim de 29

12. 26 Mayıs 2009
  13. sultan49

sultan49 ben geldim :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    mrb bonibon canım bizdede aynı problem var eşimde hem varikosel hemde azospermi çıktı ama gittiğimiz doktorlar varikoselin azospermiye etki etmediğini söyledi yani varikosel sıfır olmasını sağlamaz dedi bir kaç doktora daha göründü eşim hepsi ameliyata gerek olmadığını söylediler direk tüp bebeğe yönlendirdiler eşimin hormonlarında ve genetiğindede problem yok .. en gittiğimiz doktorda eşimi muayene etti ve varikoselden ameliyat yapalım dedi ama eşim istemedi dr da eşime iğne verdi 12 tane bir ay kullandıktan sonra tekrar spermiyogram yapalım dedi .. çıkış sağlanır büyük ihtimalle dedi eğer tıkanıklık yoksa... ama varikosel spermlerin yapısını bozar sadece dedi yok olmasına sebep olmazmış..

14. 26 Mayıs 2009
  15. boniibon

boniibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    tşk canım sultan. bizde yani eşim kendini avutuyo bende inanmıyorum varikoselden kaynaklandığına. ama eşim öyle inanmak istiyoooo işte

16. 26 Mayıs 2009
  17. sultan49

sultan49 ben geldim :) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    evet canı erkekler için çok zor bir durum bu benim eşimde başta inanmak istemedi ama doktorların ağzındn duyunca artık inandı amm inan çok zor bir durum bu burda bize görev düşüyor. benim eşim günlerce kendine gelememişti ben inancımla onu kendine getirdim ...

18. 26 Mayıs 2009
  19. boniibon

boniibon Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    haklısın sultan canım güçlü olmak lazım sürekli görüşüp haberleşelim ben buralarda olurum mutlak