BİPOLAR ( duygu durum bozukluğu)

Konusu 'Psikoloji - Ruh Sağlığı ve Hastalıkları' forumundadır ve Sihirlicilenk tarafından 13 Şubat 2014 başlatılmıştır.

13 Şubat 2014
    Konu Sahibi : Sihirlicilenk
  1. Sihirlicilenk

Sihirlicilenk Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Bipolar rahatsızlığı olanların birbirine destek olma platformu
  2. 27 Şubat 2014
  3. busrademir

busrademir Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    9
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At

Sanırım bende de var aynı şey ama eminim değilim:18:
    Son düzenleme: 27 Şubat 2014
  4. 28 Şubat 2014
  5. Sihirlicilenk

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Sanırımla neyi kast ediyorsunuz acaba,neler hissediyorsunuz?yada ne gibi değişiklikler var?
  6. 2 Mart 2014
  7. biponaz

biponaz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bipolar da mecburen kabullenicez
    kurtuluş yok bence
  8. 2 Mart 2014
  9. biponaz

biponaz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    neler yapabiliriz
  10. 4 Mart 2014
  11. Sihirlicilenk

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Kesinlikle şunu öğrendimki dr.u asla bırakmamak lazım,çünkü bazen ara ara iyi hissedip ufak bir olayla depresyona girmek çok mümkün:KK43: stresten uzak durmak bu hastalikta bence bir numaralı kural..ama tabiki bu her zaman mümkün değil..sizin durumunuz şu an nasıl?
  12. 8 Mart 2014
  13. biponaz

biponaz Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    3
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    bilinen seyrinde gidiyor ilaç dozum düştü ama stressiz yaşamak çok zor stres bu hastalığa çok ters
    benim korkum aşırı uca kayınca cinsel sorunlar oluşması
  14. 9 Mart 2014
  15. sunshine_blg

sunshine_blg Yeni Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    merhaba bipolar konusunda sormak istediğim bişe var ne kadar doğru bilmiyorum ama kafam çok karışık. Sevgilimin babası 32 yaşında bu hastalıktan dolayı intihar etmiş, abisi 28 yaşında ve bipolar hastası sevgilim 25 yaşında ve gayet normal, hiç hastalığı yok. Sevgilimi çok seviyorum iyi anlaşıyoruz ancak genetik bi hastalık olmasından dolayı ilerde çıkar mı diye korkuyorum, ayrılamıyorum da naapmam lazım şaştım kaldım, belki saçma ama ne önerirsiniz?
  16. 10 Mart 2014
  17. zey_tin

zey_tin Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    34
    Ödül Puanları:
    28
    Özel Mesaj At
    bence hastalığı iyi araştırın lütfen. gerçekten seviyorsanız ve çok aşırı duygusal, deprsif ya da çok agresif bir yapınız yoksa, tabi ki hastalık ortaya çıksa da yürütebilirsiniz. Ama bu ancak sizin verebileceğiniz bir karar ve bu soruyu sormanız bile duygusal açıdan böyle bir şeye hazır olmadığınızı gösterir bence, sanırım 25 civarısınız siz de, ya da daha küçük, belki de yaşınız gereği böyle bir şey olursa bunun altından kalkamayabilirsiniz de.. ancak sevgilinizde hastalık hiç ortaya çıkmayabilir de.
    Siz yine de hastalığı iyice öğrenin, daha rahat karar verebilirsiniz ancak doktor takibinde olan bipolar kişi dalgalanmalar olsa da sağlıklı ve üretken bir yaşam sürdürebiliyor. Fakat siz yapı gereği gergin ve fevri iseniz sevgilinizde ileride hastalık ortaya çıkarsa onun için de bu çok zorlayıcı olabilir.
    Bence bu sorunuzun yanıtı ilişkinizin boyutu, beklentileriniz, aranızdaki bağa göre de değişir. En iyi yanıtı siz verebilirsiniz ama daha ortaya çıkmamış bir ihtimal yüzünden ayrılmak anlamlı gelmiyor bana. Ama bu benim görüşüm, belki de sizin için son derece kötü bir tavsiyedir, bunu en iyi siz bilebilirsiniz. Ayrıca yanlış anlaşılmasın, bipolar biriyle beraber olunmaz demiyorum ancak bipolar kişinin de fedakar, anlayışlı, duygusal açıdan güçlü ve sabırlı biriyle beraber olması gerekir bence, bu hastalıkta yakınların desteği ve stressiz yaşam çok önemli. aslında bu sizin kadar belki de sevgilinizin düşünmesi gereken bir şey, hastalık ortaya çıkarsa beraber olduğum kişi bana destek olur mu diye..
    Pek yardımcı olamadım belki ama siz yine de hastalığı enine boyuna araştırın ve yanıtı içinizde arayın çünkü sevgilinizde bu hastalığın ortaya çıkmayacağının garantisi yok.
    Son düzenleme: 10 Mart 2014
  18. 11 Mart 2014
  19. Sihirlicilenk

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Özel Mesaj At
    Belirli bi yüzdede çıkma ihtimali var evet ama çıkıcak diyede birşey yok,sevdiğinizi çıksada bu rahatsızlık yanlız bırakmamaktır sevgi!! Bu çaresiz bi hastalık değilki hem...