B-hcg sonucum 992.27 AMA.....

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve sherlocker tarafından 23 Şubat 2008 başlatılmıştır.

23 Şubat 2008
    Konu Sahibi : sherlocker
  1. sherlocker

sherlocker Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar aralık ayında tüp bebek tedavisine başladım.24 ocakta sonuçlandı ve sonucum 6.73 yani negatif..27 ocakta adet gördüm bugün 28.günüm hala azar azar kanamam ve lekelenmem var.bugün doktorum gebelik testi yaptıralım dedi bende yaptırdım ve sonucum 992.27...tahlili yaptırdığım labaratuar gebelik var dedi fakat doktorum dış gebelik olabilir dedi.pazartesi kontrole gidicem...çok karmaşık duygulardayım,sevinsem mi sevinmesem mi hayaller kurmaya başlasam mı başlamasam mı bilemiyorum...sizler nedersiniz...fikirlerinizi,tecrübelerinizi paylaşın lütfen.....

2. 24 Şubat 2008
  3. 3simay

3simay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    nevincim üzgünüm ama belirtilerin dış gebeliğe benziyor.doktorun ultrasonda baktımı? baktıysa keseyi görmesi gerekirdi.çünki değerlerin keseyi görecek kadar yükselmiş.
    ayrıca kanamaların ocak ayının 27 sinden itibarenmi devammı ediyordu yoksa yenimi başladı?
    dış gebelik olsada üzülme benimde başımdan geçti.yinede inşallah değilsindir.ALLAHA EMANET OL CANIM

Son düzenleme: 24 Şubat 2008
  4. 24 Şubat 2008
  5. sherlocker

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    27sinden beri devam ediyo.ara kanama olabilir demişlerdi biraz bekledik oyüzden ultrasona pazartesi giricem,korkuyorum.yok ameliyat falan gerekiyomuş,gebelik ihtimalleri düşüyomuş falan...amin inşallah,çok sağol..cümlemiz inşallah...

6. 24 Şubat 2008
  7. 3simay

3simay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    tatlım korkma.kanamanın devam etmiş olması dış gebelik riskini yükseltiyor.ben dış gebelik olduğunu öğrendiğimde bhcg değerim 17000 civarındaydı.operasyon geçirdim ve sağ tüpüm alındı.
    ama seninki için erken gibi gözüküyor ilaçalarla düşürülebilir diye umuyorum.
    en kötü ihtimalle laparoskopi olursun tüpüne zarar vermeden gebelikten kurtulursun.bu arada laparaskopi esnasında rahime ve diğer tüplerede bakılır tıkanıklık varsa açılır.
    unutma her işte bir hayır vardır

8. 24 Şubat 2008
  9. kuzuum

kuzuum Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    çok geçmiş olsun canım.çok üzüldüm.....
    inşallah en kısa zamanda bebişine kavuşursun.
    allah yardımcın olsun.

10. 24 Şubat 2008
  11. helin hivda

helin hivda Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    245
    Ödül Puanları:
    163
    canım eğer dış gebelik olmasa bebeğin rahimde gözükmesi gerekir doktorun ultrasyonla bakmadımı seni korkutmayayım ama bir an önce ultrasyona gir ve kesin teşhis konulsun dış gebelik bazen anne hayatını tehlikeye sokabiliyor çok geçmiş olsun

12. 24 Şubat 2008
  13. sherlocker

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar hepinize çok teşekkür ediyorum,sağolun bilgi verdiğiniz için.Ultrason yarın inşallah bakalım ,hayırlısı olsun...normal gebelik ihtimalim yok yani anladığım kadarıyla...İnşallah ameliyat falan gerekmez.ben ameliyattan değilde ameliyattan sonraki ağrılı sancılı dönemden korkuyorum 2kez yaşadım çünkü.Bide dış gebelikten sonra hamilelik ihtimali%50 düşüyormuş zaten kalamıyoz hamile bide bukadar düşerse napçaz bilmem..sizlerin arasında dış gebelikten sonra hamile kalan varmı?Tekrar teşekkürler

14. 24 Şubat 2008
  15. 3simay

3simay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    nevincim ben dış gebelikten sonra 1.si aşılama ve 2.si tüp bebek yoluyla hamile kaldım ikiside 5 haftalıkken düştü.şimdi neden düştüğü araştırılıyor.henüz net bir şey bulunamadı.bakalım hayırlısı.
    buarada sakın korkma canım ameliyatlar laparaskopi ile yapılıyor ameliyattan sonra fazla acı çekmezsin

16. 24 Şubat 2008
  17. sherlocker

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    148
    tekrar teşekkürler simay...Sanada geçmiş olsun dicem başka ne diyebilirimki...Ne zor işler ya bunlar...bebeklerimiz doğunca çok çektirdin sen bize diye sitem edelim onlara..:))Allah isteyen herkese hayırısıyla hayırlı sağlıklı evlat nasip etsin...Burası çok güzel biyer ya..İnsanların birbirine destek olması,birbiri için gönülden dua etmesi ,nebiliyim işte çok güzel...

18. 24 Şubat 2008
  19. bebeklik

bebeklik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    acaba ikiz olma ollasılığı varmı???