B12 Vitamin düzeyi düşük olan varmı?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Nargile tarafından 7 Ocak 2009 başlatılmıştır.

7 Ocak 2009
    Konu Sahibi : Nargile
  1. Nargile

Nargile Haktan&Beren Pro Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    B12 vitaminin ne kadar önemli olduğunu bugün öğrendim.
    Tekrarlayan düşüklerden dolayı yapılan testlerde sadece B12 vitamininin çok düşük olduğu çıktı bugün öğrendim sonucu ve doktorumu aradım.Bana bu vitaminin birçok rahatsızlığa sebep olacağını ve adet düzensizliğine bile sebep olduğunu söyledi...
    Sizce düşük nedenim sadece bu vitaminmiydisenağlama

2. 7 Ocak 2009
  3. ultlar

ultlar Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    b12 vitamini eksik birçok tanıdığım var hatta çocuklu olnlar bile bence bu durum düşük gerekçesi olmaz diye düşünüyorum bol bol et yemen gerekiyor kuru bakliyatlardada b12 vitamini bolca var şimdiden geçmiş oldun allah birdaha karşılaştırmasın canım

4. 8 Ocak 2009
  5. Nargile

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    Saol canım rahatlattın beni.ben hiç et ve süt ürünleri tüketmem bunun sebebi olabilirmiş.
    Ama ilaç tedavisiyle giderilebiliyormuş,haftaya ilaç kullanamya başlıyorumda...

6. 8 Ocak 2009
  7. nazlxixm28

nazlxixm28 BANA GÜNEŞ GİBİ GEL :) :) Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Canım gebeyken bendede cıktı b12 eksikliği ve dr um bana bol bol et yiyeceksin dedi ama ben et tüketemiyorum yumurtada süt yoğurt tüketiyorum ama et tüketemiyorum
    ve dr bana bi ialç verdi kaybettiğim bebğimden sonra b12 demir folic karısık cokta güzel bi kapsul bana çok faydalı oldu ama mümkün olursa et tüket derim ben sana
    ben buaralar yemeye basladım eti günlük belli bi miktar tüketiyorum ama düşüğün sebebi b12 değildir sanmıyorum çünkü benimki ondan değildi
    rahim agzı yetmezliği var bende

8. 10 Ocak 2009
  9. Nargile

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    Tahlilleirmi doktoruma göstermedim daha hepsinin sonucuna göre değerlendirme yapacak...Umarım hayırlı haberler alırım....

10. 10 Ocak 2009
  11. nurseay

nurseay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba canim oncelikle gecmis olsun.Ben tekrarlayan bes dusuk yasadim bende de b12 vitamini minumumun cook altindaydi yani ilk yaptirdigimda 59 falandi.Ama defalarca ve degisik dr lara sordm bu vitaminin dusukle bir ilgisi olmadigini soyledi.Ama bu vitamin cok onemli bir vitamin kan yapiminda vucudun cimentosu degerinde imis yani.Bende senin gibi et sut hicbisey yemiyorum mecburen omur boyu bu vitamini kullanacagim su anda hamile oldugumdan dolayida haftada birgun bir ampul agiz yoluyla aliyorum zaten dr unda verecektir sana eger cok dusukse cunku bazilarinda yemeklede pek ilgili degil genetikmis benim kardesim ve halamda ayni buda genetik oldugunun ispati gibi.Cok faydasini goreceksin insallah vucuda muthis kuvvet veriyor insallah Allah sifa versin canim.

12. 10 Ocak 2009
  13. Nargile

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    Saol canım...Sanada geçmiş olsun...Beş düşükten sonra sebebini bulabildilermi peki...

14. 10 Ocak 2009
  15. EU3

EU3 Guest

ben hamile degilim ama bendede b12 eksikligi var ve doktorum bana igne yapiyor her ay gidip igne vuruluyorum. evet adetlerim cok duzensiz ama b12 vitamininden kaynaklandigini soylemedi doktorum.

16. 10 Ocak 2009
  17. Nargile

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    Kalp çarpıntısı,adet düzensizliği,halsizlik gibi belirtileri var dedi dr..
    Sanada Çok geçmiş olsun canım........

18. 11 Ocak 2009
  19. nurseay

nurseay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hayir sebep bulunamadi.Kismet...