b_u_y_c_u Kitap Günü Organizasyonu 2.Anket

Konusu 'Kitap Günü' forumundadır ve b_u_y_c_u tarafından 2 Mayıs 2010 başlatılmıştır.

?

b_u_y_c_u Kitap Günü Organizasyonu 2.Anket

Anketin kapanma tarihi 5 Mayıs 2010.
  1. Dublörün Dilemması - Murat Menteş

Oylanma: 6
    75,0%
  2. Babil'de Ölüm İstanbul'da Aşk - Prof. Dr. İskender Pala

Oylanma: 2
    25,0%
  3. Sen de Yanarsın - Julie Garwood

Oylanma: 0
    0,0%
    2 Mayıs 2010
    Konu Sahibi : b_u_y_c_u
  1. b_u_y_c_u

b_u_y_c_u Guest

Dublörün Dilemması - Murat Menteş

Murat Menteş, okumacı, tartışmacı, kavgacı, yani kışkırtıcı bir yazar arkadaşım. Onunla çekişirken çiçek açarsınız. Yazarlık macerasını ben de merakla izliyorum. Peşinen söyleyeyim, fiktif, tümden hayal ürünü metinler sevmem, fakat Murat Menteş’in birbiri peşi sıra kurduğu cümlelerin gücü, benim kendimce şikayetimi kuruntuya dönüştürdü. Ben, Murat’ın yaşındayken kelimelerle kasap gibi boğuşuyordum; Murat aksine, kelimeleri kırbaçlayıp cümleler içinde düzene sokuyor ve bunu pek mahirce başarıyor. Bu yüzden Dublörün Dilemması çok canlı, renkli, inceden felsefi çığlıklarla bezeli bir kitap ve hızla yaklaşan bir yazarı işaretliyor... Böyledir, edebiyat kavgayla başlar huzurla sona erer derler; gerçi ben görmedim, hayırlısı Murat için olsun!..
    Nihat Genç

Çok acayip. Çok tuhaf. Müthiş!.. Böyle bir kitabın yazıldığına inanamıyorum. Okuyun, siz de inanamayacaksınız!
    Hakan Albayrak

Dublörün Dilemması ilginç, heyecanlı, eğlenceli, derinlikli...
    bir roman. Ama galiba en önemli özelliği, bize sözcüklerin gücünü hatırlatması. Hiperaktif bir zekanın ürünü, bu baş döndürücü macerayı okumak büyük keyif! Ben sevdim eller alsın.
    Alper Canıgüz

(Tanıtım yazısından)

Benim yorumum; ilk önce bu nasıl bir roman dedim olayları birleştiremedim ama ilerledikçe ağzım açık kaldı okudukça öyle tepkiler vermeye başladım ki evdekiler noluyo yaa bizede söyle diye merak etmeye başladılar hihoyyyt zaten arkadaşım otobüste okuma millete rezil olursun demişti iyikide onu dinlemişim de tepkilerimi sadece evdekiler duymuş delikafadulden kitapta beni etkileyen şey çok zekice kelime oyunları yapmasıydı yazarın yerimseniben

Babil'de Ölüm ıstanbul'da Aşk - Prof. Dr. ıskender Pala

Gök kubbenin altında insanın ruhunu soyan kötülükler ve giyindiren aşklar adına...
    Doğu ak ejder yılında başladı yirmi üç bin yıllık gizem...
    Uzayın sonsuzluğuna açılan kapıyı keşfe çıkmış bilge rahipler, uğruna topluca can verdikleri bir sırrın, binlerce yıl sonra, bir şair tarafından aşkın derin katmanlarına saklanarak korunacağını bilselerdi...
    Siruş başlıklı murassa hançerin kabzasına parmak izlerini bırakanlar, daha avuçlarının sıcaklığı gitmeden hançer kınında kan biriktiğini bilselerdi...
    Bağdat, ıstanbul, Roma, Paris ve diğerleri; kıyılarına vuran yeni aşkın, bütün eski tarihlerini dolduracak yoğunlukta olduğunu bilselerdi...
    Bilgeler, katiller, asiller ve sevgililer; ellerinde tuttukları kitabın alev almaya hazır bir aşk külçesine dönüşmek üzere olduğunu bilselerdi...
    Şair, ipeksi dizeleri arasına hayaller gibi sakladığı şifrelerin hoyrat ellerde ihtirasla parçalandığını, sonsuzluk şarabına kadeh yaptığı gelincik yapraklarının kinle dağıtıldığını bilseydi...
    Ve şimdi kim bilebilir neler olacağını,
    Babil uyandığı zaman? ! ..

Benim yorumum; kitabın konusu Fuzuli Leyla ve Mecnun adlı eserini yazar ve el yazması kitap birçok kişinin elinden geçer..Kitaptaki olaylar bu el yazmasının ağzından anlatılıyor.. Kitaptaki aşk betimlemeleri ve tarihi olaylar beni büyüledi zaten oldum olası tarihin gizemli sırlarına bayılırım :1rolleyes: Zaten ıskender Pala gibi benim için çok değerli bir yazarın kitabını okumak muhteşemdi yerimseniben

Sen de Yanarsın - Julie Garwood

“Cesaret… Biraz cesaret …”
    Bombalı saldırıdan uyandığında söylediği ilk sözler bunlardı… ıki kere ölümden dönen bir kadın ve hala inadına hayatta kalma çabası… Cesaret korkusuzluk değildi; korkuya rağmen mücadele edebilmekti. Kate’i özel kılan en güçlü yanı da buydu zaten.
    Kanserden kaybettiği annesinin acısı bir yana iki kız kardeşiyle de ilgilenmek zorunda kalan Kate Mckenna , hem maddi hem manevi anlamda oldukça güçlü bir kadındır. Daha lise öğrencisiyken sadece harçlık çıkarabilmek için mum yapımına merak salan Kate’in ilerde büyük bir yatırımcı olacağı kimsenin aklına gelmezken, bu güzel kadın, büyük bir mirasa konarak da kötü niyetli akrabalarının hedefi olur.
    Aşktan yana cesareti yoksa da işte ve mücadelede risk almayı seven Kate, insanlara fazla güvenerek bir takım ayrıntıları gözden kaçırır ve işler kötü gitmeye başlar. ışte tam burada onu karşılıksız sevmeye razı olan Dylan, Kate’in cesaretini aşkıyla güçlendirir ve sonunun nereye varacağı bilinmeyen bir çıkmazın içine girerler.

Benim yorumum; aslında isminden dolayı çok tutkulu bir aşk romanıydı beklentim ama polisiye yönü daha ağır basan içinde aşk da olan sürükleyici bir romandı iki günde bitirmiştim sositososito

Son düzenleyen: Moderatör: 2 Mayıs 2010
  2. 2 Mayıs 2010
  3. burcu_brc

burcu_brc Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    ılk ben oylamış oldum yeni anketimizi :)

Benim oyum Dublörün Dilemması - Murat Menteş'e gitti.

b_u_y_c_u kitap seçimlerin çok hoş canım. Yalnız oy verdiğim kitap seçilmese bile alıp okumayı düşünüyorum.

Sevgiler a.s.

4. 2 Mayıs 2010
  5. b_u_y_c_u

b_u_y_c_u Guest

beğenmene çok sevindim canımm :1hug:

6. 2 Mayıs 2010
  7. prensesin.uykusuyum

prensesin.uykusuyum standart. Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    Yeni anketimiz hayırlı olsun kitapların hiç birini okumamıştım oyum Dublörün Dilemması - Murat Menteş' e gitti :)

8. 2 Mayıs 2010
  9. tweetypinar

tweetypinar Psychopath =) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    Yeni anket hayırlı olsun.Babil'de ölüm istanbul'da aşk okumuştum harika bir kitap ama aynı kitabı tekrar okumak istemiyorum o yüzden oyum Dublörün Dilemması - Murat Menteş gitti.

10. 3 Mayıs 2010
  11. maiberf

maiberf piyuvvvvv Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    oh oh hayırlı olsun anketimiz seçimler gayet güzel görünüyor ayh hangisinden kemirsemki hımm iskender palayı okudum süperdi ve oyumu açıklıyorummm murat menteeeş :lepi:
    bence sonuç bellidir arkideşler ama beklemek zorundayız haliyle,hatta ben yarın gidip alsam bu dilemmayı bence hiç de erken davranmış olmam ne dersiniz

12. 3 Mayıs 2010
  13. nevaM0707

nevaM0707 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    "babilde ölüm istanbulda aşk" oyumu verdim gitti okumak kısmet olmadı çok güzel bir kitap olduğunu söylemişlerdi...

14. 3 Mayıs 2010
  15. prensesi

prensesi tocasının pamuk prensesii Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    2.anketimiz hayırlı uğurlu olsun arkadaşlar bnm oyumda Dublörün Dilemması - Murat Menteş e gitti

16. 3 Mayıs 2010
  17. b_u_y_c_u

b_u_y_c_u Guest

canım bence biraz geç al kitabı çünkü kitabın hemen okunup bitme gibi bi özelliği var :icecream:

18. 3 Mayıs 2010
  19. nevaM0707

nevaM0707 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    evet ya hemen bitiriyosunuz akıcı olmasada bu akıcıymış 2 günde biter bekleyin bekleyin hep birlikte başlayıp yorumlayarak giderizkaydirigubbakcemile5