Baba gör artık gerçekleri ya!

Konusu 'Arşiv' forumundadır ve PastelBoya tarafından 4 Aralık 2008 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    4 Aralık 2008
    Konu Sahibi : PastelBoya
  1. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Artık dayanamıyorumsenağlama
    Sebebi gerçekleri görmeyen babam!!
    sorunum ne mi? ne değilki...
    Ben ailemin ilk çocuğuyum 19 yaşındayım Kütahyada okuyorum..İstanbula erken geldim.
    Keşke gelmeseydim diyorum artık tanık olmaktan bıktım bu manzaralara..
    Babamın ailesi tek sorunum..Kendimi bildim bileli şirketimiz var büro mobilyaları üzerine
    ve yine kendimi bildim bileli işler hep kötü babam bir baltaya sap olamadı anlayacağınız
    işçi olsa eminim herşey daha başka olurdu..Şuanki dünya krizinden etkilenmeyen yok ki?
    işyerinde 20 kişi çalışıyor zaten 4 akraba..
    Ne gelirse akrabadan geliyor zaten...
    Halaoğlu:30 yaşlarında mali müşavir kaç senedir babamnın yanında oturduğu yerden maaş alıyor yaptığı iş imalathanede 1 2 kere dolaşmak arada malzeme almak kii bunlar için şoför var..O masa başında oturamazmış böyle işe alışmış 1500 yakın maaş alıyor..
    Amcam:Nefret ediyorum kendisinden 1500 ytlye yakın maaş alıyor ama ne kira nede doğlagaz ödeyebiliyor hep para yetmiyor..her taşındığı evde illa bir kere apartman ayaklanır polis gelir kira ödeyemez..3-4 yaşlarında bir oğlu ve bir tanede ilkokula giden üvey kızı var benim eniştem asgari ücretle 6 kişi bakıyooo anlamıyorum ben bunu
    Ama hep babam yüzünden başı sıkışsa babam bataktan çıkarıyor adam 40 yaşından fazla
    yoruldum artıksenağlama
    amcamınoğlu ve halamınoğlu onlarda aynı biri tırnaklarını uzatır süngere dokunamıyomş ama bu derileri yırtmasına mal oluyo babam koltuk için gene deri alıyor maaşından da kesilmiyor öğle paydosundan sonra iş başı 1 saat geç yapıyor gene bişey diyen olmuyo
    Nolur söyleyin haksızmıyım her ay 5 -6 bin resmen çöpe gidiyo bunlar yerine dışrdan işçi olsaydı hiç bişey böyle olmazdı işyeri kira evimiz kira birde en kötüsü babam hep cimrilik yapıyo aldığım bi kaç parça kıyafet gözüne batıyo işler kötüymüş sen önce işe yaramaynları çıkar onlara verdiğin para cebinde kalsın..Geceleri uyuyamıyor ilerin kötü olmasından dolayı aylık maaşlar 10000 ytl madem işler yok neden hala kafan almıyo baba
    sana bişey olursa biz ne olcaz kaldık bir başımıza...
    Çok doluyum gerçekten konuşmak istiyorum hiç durmadan..
    Birileri fikir versin istiyorum dinlesin istiyorum benii..
    psikolojim bozuldusenağlamasenağlama

2. 4 Aralık 2008
  3. Halikarnas

Halikarnas DÖNDÜM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    yapacak birşey yok...
    baban kocaman adam ama sen kendini kurtarmaya bak derim tatlım
    babanın yanında mı çalışıyorsun...anlamadım yoksa okuyormusun?

4. 4 Aralık 2008
  5. laz_kxixzxix

laz_kxixzxix rize merkez kopsun herkez Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    106
    ne ederse kendi adamın eder sana. yeti kat yabancı olsunda kendi adamın olmasın iş yerindegamyoncuiremsu:kahve:

6. 4 Aralık 2008
  7. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    babanda gerçekten de büyük hata var.tamam belki onlar akraba falan ama eğer size ait bir yerse ,başka ortak yoksa o zaman babanda ya işlerini yapmalarını sağlasaydı yada baştan az ücret verse idi.madem bunları yapamamış o zaman işten çıkarsın.bir insan kendi eşini ,çocuğunu öncelikle düşünmeli.tamam onlarda akraba ama onların kazandıklarının size bir hayrı yokmuş ki.bu konuda babanın biraz daha mantıklı düşünmesi ve doğru kararlar alması lazım..bu işler öyle utanırım söyleyememle olmaz ki.maaşallah adam bişi yapmıyor 1500 alıyor..madem işe yaramıyor çıkartsın , boşuna da kendini yıpratmasın..insan önce kendini, eşini ,çocuğunu düşünür..hataları varsa maaşından kesin..ne yapacaklar yanii..laf mı söyleyecekerl..istemeyen çeksin gitsin..zaten biişinize de yaramıyorlarmış...hayret bişi........baban bu bakımdan zayıf kaldığı için başınıza bunlar gelmiş..halbuki güçlü olması lazım......aile reisi olmak kolay değil.....baban umarım kendini toparlar bir an önce...
    yada sizler konuşsanız..söyleseniz işten çıkartalım yoksa battıkça batıyoruz diye...onların yüzünden zor durumda kalıyoruz diyin...

8. 4 Aralık 2008
  9. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Şuan okuyorum ama 1 seney yakın geçen sene çalıştım o zaman daha berbat bir haldeydim süreki beni okuttuğunu kardeşlerimi dershaneye gönderdiğini söylüyor..
    neymiş evlenecekmişiz ben DGs'ye girmek istiyorum o ise işin başına geçmemi 2 yıl açıktan devam etmemi istiyor..kıymetli halamınoğluna alınmış bir laptop var işyerinde msn ve haber okumak için kullanılıyor orda duracağına bana ver lazım oluyor dedim babama
    yok yok deyip durdu o ona lazımmış o kadar kör ki halamınoğlu arkadaşıyla bizim şirkette kendilerine işyeri kurdular pazarlama şirketi adres bizim işyeri laptopu onun için aldı anlayacağınız kandırdı babamı..
    Ben değil onun çocuğu o senağlama

10. 4 Aralık 2008
  11. Laale

Laale Aşikârdır Zat-ı Hak Pro Üye

Beğenildi:
    21.590
    Ödül Puanları:
    363
    Aile şirketini yürütmek hem çok zevkli hem de çok zordur..:nazar:
    Şu anda karşıdan yorum yapmak zor..
    Kimin ne kadar hissesi var,gelir giderleri nasıl tutuyorlar bilmeden bir şey yazmak istemem..
    Ama baban koca adam,elbet öncelikli olarak kendi ailesini düşünüp kenara 3 de olsa 5 de olsa yatırım yapıyordur diye umut ediyorum..:teselli:

12. 4 Aralık 2008
  13. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    erkekler kardeşlerine karılarından evlatlarından çok daha düşkün oluyorlar, bazıları abartır, sanırım senin baban abartanlardan.

senin tahsil görüp görmediğini anlayamadım...
    erken döndüm demişsin neden erken döndün?

14. 4 Aralık 2008
  15. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Şeytan diyor bırak okulu git başına geç işin çıkar hepsini zaten ben işin başına geçersem onlar orda olmayacak..Babamda biliyor bunu
    işyerimiz 3 katlı işyerinde dışarıya kapalı hatlar var yani işyeri içinde arma yapılabiliyor son katta amcam çalışıyor nedense o hat açık karısı bi çağrı atıyor amcam arıyor saatlrece konuşuyorlar kendi evinde ev telefonu yok tabii
    ayyaş arkadaşını soktu bide işyerine amcam oda aynı onun gibi yapıyor Ben napayım ya napayım dayanamıyorum
    Annem hele senelerdir bu yüzden kavga eder babamla bizim rızkımızı yediriyorsun diye
    Amcam 3 gün ortadan kayboldu telf kapalı sonra 3.gün çıktı geldi hiç birşey olmamış gibi
    Babamda diyor el işi olsa yapamaz gülerek
    bende dedim o zman bende gideyim gelmeyim bir hafta nasılsa babamın işi
    cevap vermedii
    hep cevap yok zatensenağlama

16. 4 Aralık 2008
  17. Halikarnas

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    198
    tatlım sen eğitimini bitir ve git kendine güzel bir iş bul...
    baban insanı sinir hastası yapar, en iyisi uzak dur kendini kurtar,

babana birşey olduğu zaman bari sen yardım edersin, çünkü babanın akrabalarından bir yudum ekmek bile veren olmaz...

güçlü ol, okuluna sıkı sıkı sarıl, derslerine ağırlık ver, koluna altın bileziğini takmaya bak, baban başına bir musibet gelmedikçe düzelmez tatlım. Allah vermesin tabiki musibet.

18. 4 Aralık 2008
  19. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Yok be canım ..Ortak yok işyeri babamın sadece ama görseniz sanki ortaklar herşeye maydonozlar

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.