Baba Ressamlar

Konusu 'Kültürel ve Sanatsal Etkinlikler' forumundadır ve Elif tarafından 20 Haziran 2010 başlatılmıştır.

  20 Haziran 2010
  Konu Sahibi : Elif
 1. Elif

  Elif Onur Üyesi Pro Üye

  Katılım:
  12 Temmuz 2006
  Mesajlar:
  24.607
  Beğenildi:
  5.137
  Ödül Puanları:
  438
  Baba Ressamlar City’s Nişantaşı’nda!
  City’s Nişantaşı, 19-30 Haziran 2010 tarihleri arasında ünlü babaların eserlerini sergileyecek. Ressam ve küratör Hülya Kırımoğlu tarafından düzenlenen “Baba Ressamlar” karma resim sergisinin açılış kokteyli, 19 Haziran Cumartesi günü saat 18:00’de gerçekleştirilecek.

  Kaliteli hizmetin adresi, moda ve yaşam merkezi City’s Nişantaşı, “Baba Ressamlar” resim sergisine ev sahipliği yapıyor. 19-30 Haziran 2010 tarihleri arasında, yapmış olduğu sanatsal etkinliklerle adından sıkça söz ettiren ressam ve küratör Hülya Kırımoğlu tarafından düzenlenecek serginin açılış kokteyli 19 Haziran Cumartesi günü saat 18:00’de düzenlenecek.

  “Baba Ressamlar Sergisi” kapsamında, üstat hattat Ethem Çalışkan, portreleri sanat yaşamında ayrı bir yer tutan Yaşar Çallı, Türk Resmine sağladığı önemli katkıları nedeniyle geçen sene ''ARTİST 2009/ 19. İstanbul Sanat Fuarı Onur Sanatçısı ödülü alan Muhsin Kut, dünyanın dört bir tarafına dağılan eserleriyle Türkiye'nin fahri tanıtımını üstlenen sanatçı Tankut Bilge, Atatürk çalışmalarıyla ünlü Korkut Uluğ, Türk Sinemasının en çok başrol oynayan oyuncusu Cüneyt Arkın, bir dönemin dergi ressamı, ünlü sinema oyuncusu Süleyman Turan, usta komedyen Nejat Uygur, sahip olduğu sanat merkeziyle yüzlerce genci sanat yaşamına hazırlayan Müjdat Gezen, komedyen, tiyatro ve sinema oyuncusu Levent Kırca ile Türk Pop Müziği Sanatçısı Erol Büyükburç’un yanı sıra, Ali Altın, Ahmet Kalkan, Boris Cimşurauli, Faruk Öz, Habib Gerez, Halit Ömür, Hayrettin Sönmez, Sadık Babayev, Serdar Samancıoğlu ve Timur Taştekin’in eserleri de sanatseverlerle buluşacak.

  Tarih : 19-30 Haziran 2010

  bigglook.com