Baba ve Pi

Konusu 'Kitap Tavsiyeleri' forumundadır ve pegasus tarafından 28 Şubat 2007 başlatılmıştır.

28 Şubat 2007
    Konu Sahibi : pegasus
  1. pegasus

pegasus Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    86
    ben kitabı bitirdim baktım henüz yorum yapan olmamış yada ben göremedim varken yeni bir sayfada açtıysam özür dilerim
    ben esasen gerçek hikayeler dayanan romanları daha zevkle okur ve tercih ederim bu roman anladığım kadarı ile gerçek hayattan alıntı değildi ama yinede fena değil benim bu romanda gördüklerim; çok büyük bir ailevi tesadüf,kuşak çatışmaları,farklı kültürler arasındaki benzerliklerin yol açtığı çarpıtıcı olaylar vede ensest ilişki benden bu kitaba 3 yıldız okunsada olur okunmasada ,ama bazı kitaplar vardırki inanın okunması hayat tecrübeleri için şarttır ben bu kitabı o kefeye koyamıyorum
    şimdi mart kitabını bekliyorum bol kitaplı günler diliyorum

2. 28 Şubat 2007
  3. humane

humane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba arkadaslar

bende kitabı bitirdim ama kimse yorum yazmayınca bende yazmadım

bana ole gelmiş olabilir bu benim dusuncem turkleri biraz yanlış lanse etmiş gibi geldi bana ve bu kitabı yazanın turk olması ilginc tabii kitapta onemli olan biyer daha var bir agabeyin kızkardesine tecavuz etmesi

elif safak demiş ki :

Benim bu kitabı yazmaktaki amacım, Türklüğü aşağılamak değil, tam tersine Türkler ve Ermeniler arasında insancıl ve barışçıl ortamın yaratılmasına katkıda bulunmaktır. Kitabın verdiği mesaj budur. Kastım da budur.

biz ne soykırım yapacak kadar kotu bir milletiz ne de ermenilere sadık diyecek kadar iyiyiz

baska bişey soylemek istemiyorum

4. 1 Mart 2007
  5. zzeyy

zzeyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlar bekleyin azcık kaldı. Daha çok konuşacağız. Evet mart kitabı da şimdiden belirlense iyi olur.

6. 3 Mart 2007
  7. yezavel

yezavel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende kitabı daha önce okumuştum herkesin okumasını bekliyordum
    ilginç ve sürükleyici geldi bana.önemli ve gündemden neredeyse hiç düşmeyen bir konu soykırım ama artık geçmişle yaşamayı bırakmalıyız.
    farklı değerlere sahip iki ailenin yollarının çarpıcı bir biçimde kesişmesi,
    sürekli türkleri kötüleyen bir ailenin çocuğu olan bir kızın tanıyarak anlayarak aslında düşünüldüğü gibi olmadığını görmesi
    ensest ilişki
    ve banu karakteri özelliklede bu beni biraz ürküttü
    edebi açıdan biraz zayıf ve amatörce buldum onun dışında zevkle okudum

8. 4 Mart 2007
  9. humane

humane Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    zeycim mart kitabını sanırım ben verecegim

sis ve gece ahmet umit herkez kabul ederse okuyalım mı ???

10. 8 Mart 2007
  11. zzeyy

zzeyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Evet sevgili arkadaşlarım nihayet bitirdim kitabı. İlk söz olarak şöyle diyeyim : Sarsıldımm. Kurgusu çok tuhaf. Biraz fazla tesadüfi. Türk filmlerini anımsatmadı değil. Ama yine de oldukça sağlam bence. Yani kurgu için söylüyorum bunları. Diğer yönlerini de yazacağım. Ama önce bir kurgudan bahsetmek istedim. Çünkü beni en çok etkileyen tarafı orası idi. Siz kurguyu nasıl buldunuz?

12. 9 Mart 2007
  13. zzeyy

zzeyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Kızlarrrrrrrrrrrr,pegasuss,humane neredesiniz?

14. 10 Mart 2007
  15. yezavel

yezavel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    zeyy beni çağırmamışsın ama :KK43: ben cvp verim ben türk romanları fazla okumuyordum yavaş yavaş başladım ahmet ümit kurgu konusunda çok başarılı
    bunuda başarılı buldum daha öncede dediğim gibi özelliklede banu karakteri beni çok etkiledi ve ürküttü bu romana mistiklik kazandırmış.

16. 10 Mart 2007
  17. yezavel

yezavel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu arada mart kitabı sis ve gecemi kesinmi başlayayım ona göre kızlar duyun sesimi

18. 10 Mart 2007
  19. zzeyy

zzeyy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Aaaa canım benim. Olur mu hiç öyle şey? Sadece biraz bu konuda artık kafam karışık. 21 kişi başladık bu güne. Ama düzenli olarak takip eden üç kişi kaldık. Seni de hemen dahil edebiliriz sevgili yezavel. Hoşgeldin diyelim :1yes2: Evet Banu karakteri çok enteresan. Romanın gizli çözücüsü. Kilit noktasında yani. Yazar Banu karakteri olmasa bir çok şeyin içinden çıkamazdı zaten değil mi? Onun sayesinde okuyucu bir çok düğümü çözüyor. Aile içindeki rolünden başka Ermenilerle ilgili meselede de sanki Banu üzerinden şöyle bir mesaj verilmiş gibi geldi bana. "Gerçekleri ancak bir cininiz varsa tam olarak bilebilirsiniz. Boş iddialara gerek yok."