Baba yadigarı minik evim için önerilerinizi yazar mısınız kızlar?

Konusu 'Sorular, Sorunlar, Tavsiye ve Öneriler' forumundadır ve moonna tarafından 29 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

29 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : moonna
  1. moonna

moonna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    598
    Ödül Puanları:
    163
    kızlar bana acil yardım lazım.babam benim gelin çıktığım eski minik evimizi bana verdi.evin tadilata ihtiyacı var.3 katlı bir ev .biz 3.katta oturacağız.ve planı biraz karışık.baştan sona dekorasyon yapacağız.ev 2+1...salonu biraz geniş,mutfak ve diğer 2 oda küçük.yeni mutfak dolapları yaptıracağız,banyo yenilenecek...bu arada eski eşyalarımın hepsinide atmayacağım ama bazılarını gözden çıkardım.mesela gümüşlüklerim var onları kullanmayacağım sadece büyük 8 kişilik masamı ve oturma grubumu salona koyacağım.
    özellikle mutfak ve banyo için önerilerinize ihtiyacım var.ne gibi malzemeler kullanmalıyız?perdeler nasıl olmalı?minik evler için güzel dekorasyon önerileriniz var mı acaba?
    umarım bir an önce bitiririz ve bende burada resimlerini paylaşırım minik evimin...

2. 29 Temmuz 2010
  3. ilayda cem

ilayda cem Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    tatlım banyonda ve dar mekanlarda ,siyah beyaz kontrası kullanarak,dar mekanı daha geniş gösterebilirsin,bu renık oyunlarıyla olur....
    ve odalarında büyük şişman eşyalar yerine daha kullanışlı,fonksiyonel eşyalara yer ver...ne güzel kendi evin olacak...hayırlı olsun...

4. 29 Temmuz 2010
  5. moonna

moonna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    598
    Ödül Puanları:
    163
    canım evet inşallah kendi evim olacak..darısı olmayanlara..
    bende siyah beyaz ı ve aralarında birazcıkta kırmızıyı çok seviyorum.mutfal dolaplarımı kırmızı istiyorum fayanslarınıda gri-siyah tonlarında ama dahamı dar görünür diye endişelerim var doğrusu.
    şu andaki eşyalarımın çoğunu elden çıkarıcam artık.yani mesela tek oda yapmayı düşünüyorum salon ve oturma odası aynı oda olacak.
    onun dışında başka bir oda olucak orasıda misafir odası birazda çalışma odası gibi..
    zaten tek oda kalıyor yatak odası..oraya baza almayı düşünüyorum.en azından sandığı benim için büyük ölçüde toparlayıcı olur diye..
    renk konusu aklımı karıştırıyorbilmiyorumkismile

6. 29 Temmuz 2010
  7. Caramelim

Caramelim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    kücük odalarda - koyu ve cok karisik renklerden kacin derim cünkü odayi oldugundan kücük gösterir o yüzden ferrah ve büyük görünüm icin öncelikli beyaz oldugu gibi ucuk renkleri tercih edebilirsin. renk secimlerinde cok uc renkleri degilde daha soft gecis yaparsan gönlünede gözünede hitap ettigi gibi dingin olur

8. 29 Temmuz 2010
  9. mozarellaaa

mozarellaaa Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    47
    Ödül Puanları:
    113
    ev küçük olduğu için koridorlarda ve odalarda bol bol ayna kullanabilirsin

10. 29 Temmuz 2010
  11. Huysuz

Huysuz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bnce mutfakda kırmızı kullanma daha küçük görünur daha açık renkler düşün

12. 29 Temmuz 2010
  13. moonna

moonna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    598
    Ödül Puanları:
    163
    evet küçük bi araştırma sonucu kırmızıdan vazgeçtim...
    bolca ayna kullanmayı düşünüyorum.yatak odamda lila düşünüyorum,bilgisayar-misafir odası yapacağım odada mavi tonları olabilir.salonum krem rengi..mutfakta kararsızım henüz..
    özellikle perde ve halı uyumları önemli benim için..CADIARZU

14. 30 Temmuz 2010
  15. moonna

moonna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    598
    Ödül Puanları:
    163
    kızlarr kırmızıdan vazgeçemicez sanırım.eşimde mutfağı kırmızı istiyor bende..kırmızı-beyaz olursa darlık açısından çok sorun olmaz diye düşündük.zaten mutfak için küçük bi masa kullanıcaz.günlük kullanım için.misafirler için salondaki büyük yemek masasını kullnmayı düşünüyoruz.
    koridoru krem rengi yaptırmayı düşünüyoruz ve ayna kullanıcaz orda.
    küçük odamıza 2 kullanışlı kanepe koyucaz.kanepeler pastel tonlarda yastıkları renkli olucak.yeşil,tutuncuda olabilir.ve bilgisayar masası ile küçük tv orada olucak.
    salonumuza koltuk takımı ve büyük yemek masası kullanmayı düşünüyoruz konsol falan koymıcaz.duvarlara hoş tablolarla hareketlilik katarız diye düşündük.
    banyoda açık tonlarda ve biraz genişce oldugundan bol dolaplı olucak.bordürleri kırmızı siyah düşünüyoruz banyonun.
    yatak odası için kararasızız.lila nasıl olur acaba?duvarla lila,yatak örtüsü,perde ve halıda biraz daha koyu mor tonları???
    fikirlerinizi yazarsanız seviniriz....

16. 4 Ağustos 2010
  17. beyker

beyker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bence düşünceleriniz güzel uygulayın bence.bu arada bende evimi tadilat yaptırdım mutfağımı kırmızı beyaz yaptırdımçok güzel oldu her gelen çok beğeniyor mutfağımı .çıkmak istemiyorlar mutfaktan gelenler :))
    bu arada beyazı ağırlıklı kullanabilirsin dolablarında kırmızıyı da aralara serpiştirsin dolapçınız.ben öyle yaptırdım çok hoş oldu tavsiye ederim.umarım yardımcı olabilmişimdir.evini en güzel şekilde dekor edip ömür boyu mutlu ve huzurla oturman dileğiyle canım

18. 4 Ağustos 2010
  19. moonna

moonna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    598
    Ödül Puanları:
    163
    güzel dileklerin ve fikirlerin için çook teşekkür ederim canım.
    evet kırmızı beyaz mutfağa bayılıyorum ben.eşyaların hepsini şimdilik değiştirmeye imkan yok ama elimden geldiğince bazı değişiklikler yapıcaz bakalım.en çokta evdeki bazı eşyalarımı elden çıkarıcağım için mutluyum aslında.çünkü bana çok fazla geliyordu eşyalar.kalabalığı sevmiyorum ama evlenirken hepsi bi hevesle alınmıştı.
    duvarlar krem rengi olacak ama ton olarak daha karar veremedik.banyo fayansları konusunda karrasızım.renk olarak ne kullansam acaba?bu işler çok zormuş yaa :KK43:
    bu arada sende mutfagının resimlerini koysan belki fikir olur bana