Babalarimizi Unutmayalim,,,,,,,

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve Shiilla tarafından 6 Haziran 2007 başlatılmıştır.

6 Haziran 2007
    Konu Sahibi : Shiilla
  1. Shiilla

Shiilla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    BABALAR GÜNÜ - Haziranın 3. Pazar Günü

Antik Roma'dan bugüne BABALAR GÜNÜ

Anneler Günü kadar eski olmasa da Babalar Gününün de bir geçmişi var. Bazı tarihçiler, Babalar Gününün Antik Roma'da bile kutlandığını belirtiyor. Bazı araştırmacılar tarih belirtmezken Babalar Gününün Batı Virginia'da ortaya çıktığını savunuyor. Batı Virginia'da yaşayan John Dowdy'nin annesi öldükten sonra onun yerini alan babası için böyle bir gün kutlanmasını istediği söyleniyor. Diğer araştırmacılar ise 1910 yılında Washington'daki John Bruce Dodd'un 6. çocuğunun doğumu sırasında hayatını kaybeden annesinin ardından hayatını çocuklarına adayan babası William Smart'a özel bir gün armağan etmek amacıyla bu fikri ortaya attığını belirtiyor.

Dodd, anneler günü kutlanırken babalar gününün olmayışını büyük bir haksızlık olarak nitelendirmiş. Hemen babasının doğum günü olan 5 Haziran'ın babalar günü ilan edilmesi için çalışmalara başlamış. Ama bu çalışmalar bir sonraki yılın 19 Mayıs'ına kadar sürmüş.

Babalar Günü ilk kez 19 Haziran 1910'da Washington'un Spokane şehrinde kutlanmış. Daha sonra diğer eyaletlere yayılmış. Ancak Babalar Günü resmi olarak 1924 yılında Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Calvin Coolidge'in desteğiyle kutlandı. 1966 yılında ise o dönemin başkanı Lyndon Johnson, her yıl haziran ayının üçüncü pazarının Babalar günü olarak kutlanacağını açıklayan bir bildiri yayımladı. a.s.

2. 6 Haziran 2007
  3. zerrinn

zerrinn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canımbabam benim 6 yıldır hasretim sana özlemin her gün büyüyor yüreğimde seni unutmadım sevkatini sevgini saçlarımı oksamanı ama eminim gökyüzünden bir yerde beni izliyorsun ve hala korumaya devam ediyorsun seni çok seviyorum babammmm babalar günün kutlu olsun dünyanın en iyi babasına.....

4. 6 Haziran 2007
  5. fguney

fguney 2. bebeğim yolda Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende babamı çok seviyorum hala.ya onun sevgisinin yerini hiç bişi tutmuyor.ben çocukken bir gün rahatsızlanmıştım inanın ki ayağında ayakkabısız terliksiz beni kucağına aldı arabaya koydu hemen hastaneye.canım babam senin kıymetini nasıl öderim ben.

6. 12 Haziran 2007
  7. ayxsxinn

ayxsxinn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    babamızııı yılın bi günü degıl hergün anımsamalıyızzz,,aslında degılmı,,,,

8. 12 Haziran 2007
  9. EU1

EU1 Guest

canım babamı hiç unuturmuyum iyiki varsın babacığım iyiki hayattasın

10. 13 Haziran 2007
  11. qwert

qwert Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    keşke benim babamda yaşasaydıda onu bir gün değil her gün öpücüklere boğsaydım ama ben onu hiç tanıyamadımki sesini nefesini hiç hissedemedimki ben ona hiç baba diye seslenemedim hiç işten geliş saatlerini bekleyemedimki bu benim içimde hep bir yaradır
    ben bütün babalrın babalar gününü kutluyorum

12. 13 Haziran 2007
  13. calikusumuz

calikusumuz Aklım egede kaldı...... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Ah canım bu babalar günü geldikçe içim acıyor. ben babamı kaybedeli beş yıl oldu.Allah hayatta olanlara uzun ömürler versin.

14. 14 Haziran 2007
  15. Shiilla

Shiilla Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    gwert ve gihtıyar ,,babalarınız nur içinde yatsınlarrr,,mekanları cennet olsun....hayırlı evlattt bırakmışlar negüzel arkalarında bk,,,allahhh size uzun ömurler versın..

16. 14 Haziran 2007
  17. yasemin38

yasemin38 jasjassssssss Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    Allah ölmüşlere rahmet etsin,yaşayanlarada uzuzn uzun ömürler versin inşallah..baba ayrı bişeydir,boşluğunu yaşatmasın rabbim..canım babam benim,hiç ayrılmayız inşallah

18. 14 Haziran 2007
  19. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    Babasını,annesini kaybetmiş arkadaşlarımıza,Allahtan rahmet diliyorum