Babam evleniyor

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve yasemin1976 tarafından 8 Nisan 2010 başlatılmıştır.

8 Nisan 2010
    Konu Sahibi : yasemin1976
  1. yasemin1976

yasemin1976 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    sevgili Arkdaslar,

bundan 7 ay önce annemi karaciger kanserinden kaybettik hersey birden bire oldu annem 2 hafta icinde vefat etti. 58 yasinda hayata gözünü yumdu. Cok zor bir dönem gecirdim daha kendime yeni yeni gelmeye basladim derken. Bugün babamin evlendini duyduk cok kötü bir duygu sanki annemi bugün birdefa daha mezara koymus gibi bir his. Diyeceksiniz normal birsey bende biliyorum elbet bir gün evlenecekti ama bukadar erken deyil ya offfmafoldumben
    Biz yurtdisinda yasiyoruz bize izine diye gidiyorum diyor sonra bu is,
    Simdi ben o nasil davranmam lazim? Onu affedemem gibi geliyor.

Lütfen bana yardim edin

2. 8 Nisan 2010
  3. jasmeen

jasmeen Yasemenler dile geldi ... Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Çok zor bir durum tatlım . Belki sizin için erken bir ewlilik ama ; baban için çok daha uzun bir zaman dilimi olabilir bu süre . Anlayışla karşılamaktan başka yapabileceğiniz birşey yok .
    Hem babanızın mutlu olmasını anneniz de isterdi diye düşünüyorum . Biraz empati yapmaya çalışın . Kendinizi de ; annenize karşı , bu duruma engel olamadık diye düşünüp suçlu gibi hissetmeyin . Hayat yaşayanlar için dewam ediyor , herkesin mutlu olmaya hakkı war .

Siz de onun için sewinin , üzülmeyin . Hayat çok kısa opuyorumnanaktan

4. 8 Nisan 2010
  5. PastelBoya

PastelBoya Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Zor bir durum bencede erken bir evlilik babanız yanlız mı yasıyordu??

6. 8 Nisan 2010
  7. rosenoire

rosenoire Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    37
    Ödül Puanları:
    148
    Elbette yaşam devam ediyor ama keşke bu kadar acele etmeseydi .Haklısın çok zor ve kabul edilemez birşey .Ama hiç değilse yanlız kalmayacak .Seni çok iyi anlıyorum , ama nedendir bilmiyorum eşleri ölünce erkekler niçin hemen evlenmek isterler? Sanırım bu konuda pek tarafsız bir yazı yazamıyacağım .Benden daha sağ duyulu düşünen arkadaşlar sanırım seni daha iyi yönlendirebilirler canım .Anneciğin huzur içinde yatsın .Sadece şunu diyebilirim , kalbin babanı affetmese de baban yanlız kalmıyacağı için sen de daha huzurlu olursun.Madem o hemen evlenmeyi tercih etmiş tüm sorumluluk artık babana ait.Sen mutlu ve huzurlu ol canım.

8. 8 Nisan 2010
  9. sebbnemm

sebbnemm umutlarbaskabaharakaldı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    146
    cnm allah rahmet eylesin sizin alışması zor bir durum . ama genelde erkekler içintek başlarına yaşamak zor geliyor sizede yük olmak istememiştir ve kendine bir hayat arkadaşı bulmuştur.

eğer mutluysa sizde onun için mutlu olun sonuçta o uzun zamandır aynı yastığa baş koyduğu eşini kaybetti birşeyleri atlatması daha kolay olur.

bence anlayışlı davranın babanıza inşallah aranız düzelir

10. 8 Nisan 2010
  11. cilekk

cilekk Kücük adamIna asIk.. Üye

Beğenildi:
    16
    Ödül Puanları:
    146
    Allah rahmet eylesin anneciginize.. cok cok zor bi durum.

Ben illaki evlenmesi taraftari diilim,yillarca evlenmeden hayatlarini devam ettiren insanlar taniyorum.Ha illlaki evlenmek isteyebilir bunada saygi duyaraim ama bazi seylerin hemen cabucak gelismesi beni rahatsiz etti.

Keske hemen diilde biraz zaman gecseydi sizi bu fikre alistirsaydi.O zaman aradaki saygida yitmemis olurdu.Ama insl.cok mutlu bir hayati olurda sizinde iciniz rahat yasarsiniz.

12. 8 Nisan 2010
  13. ..MELEK..

..MELEK.. O artik 3. sinifta =) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Babaniz Turkiye'de bir basina mi yasiyordu?
    Eger oyleyse, bu zaman dilimi O'na daha uzun ve zor gelmistir belki...
    Sizi de anliyorum ama ne olursa olsun, cocuk degilsiniz, babanizin kararlarina anlayisla yaklasin bence, Sonucta bu O'nun hayatini ilgilendiren bir durum.

14. 8 Nisan 2010
  15. PassioneLore

PassioneLore herkes haddini bilecek ! Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    146
    babanıza tavır alıp kusemeyecegınıze gore durumu kabullenmekten baska care kalmıyor
    keske bu kadar acele etmeseydı ama onun acısından bakıldıgında hayat arkadasını kaybetmıs olmak onun acelecı davranmasına da sebeb olmus olabılır
    yanı sebeb ne bılemeyız
    tavır alıp babanıza annenızın yadıgarına mesafelı olacagınıza
    destek olun keske bızde bulunabılseydık nıkahınızda deyın
    esıyle de ne samımı ne mesafelı olun
    sonucta tek ortak noktanız babanız

16. 8 Nisan 2010
  17. gulbeyaz_31

gulbeyaz_31 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    40
    Ödül Puanları:
    113
    Allah rahmet eylesin öncelikle... babanız Türkiye de tek yaşıyor ise çevresinde çocuğu fln yoksa bu durum onu daha çok üzmüştür sonuçta bi şekilde evlencekti evet biraz erken olmuş ama saygı duymaktan başka yapılabilecek bişey yok cnm ya yalnızlık Allah a mahsus ..ama yinede babanla otur konuş bakalım gerçekten bunu istio mu belki biraz daha zaman tanır kendine

18. 8 Nisan 2010
  19. essmeralda

essmeralda pamuklara sarsam seni... Pro Üye

Beğenildi:
    33
    Ödül Puanları:
    148
    Allah anneciğinizim mekanını cennet etsin öncelikle.

ben babanızın evlenmesine değilde; sizden habersiz evlenmesine şaşırdım. insan evladıyla böyle önemli bir konuyu paylaşmaz mı; başkalarından duymanız daha kötü olmuş bence.
    bu konuda kızmakta haklısınız.
    tabiki babanızın başkasıyla evlenmesi de zor. erken de olmuş.
    ama ne kadar da geç olsa aynı etkiyi yaratırdı sizde.