Babam evliliğime tamamen karşı... Ne yapmalıyım:(?

Konusu 'Bir derdim var : (' forumundadır ve unattainable tarafından 18 Nisan 2009 başlatılmıştır.

18 Nisan 2009
    Konu Sahibi : unattainable
  1. unattainable

unattainable bitter Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    [.Merhabalar uzun suren bır ılıskının ardından evlılık kararı aldık..Aılede 4 kızız en kucugu benım ve hepsı evlendı.Fakat babam benım evlenmeme kesınlıkle karsı cıkıyor yasın erken fln dese neyse senın evlenmenı suana kdr dusunmemıstım hıc ,yurt dısına cık eglen fakat evlenme dıyor onun cok rahat bır baba olmasına karsılık ben tam bır ev kızıyım evıme baglıyım.Boyle demesının yanı sıra cık egz eglen dıyor ya delı gıbı calısan gece gunduz eve de katkıda bulunan benım..Erkek arkadsımda(erkek arkdsm dıyorum cunku henuz sozlenemedık bıle) artık olsun ıstıyor aılesı de Of'lu bıde beklemıyoarlar artık ne yapmalıyım bılmıorumÇok üzgünüm çoook yardımlarını beklıorum:Saruboceq:

2. 18 Nisan 2009
  3. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    Babalar için kızlarını evlendirmek zordur hele ki sen en küçüksün belki de seni çok sevdiğindendir...

Bu konuda annenden veya diğer kardeşlerinden yardım al canım...

Takıldığım bir konu da yazmamışsın erkek arkadaşını gördümü de hayır diyor görmeden önceki tepkisi mi bu?

4. 18 Nisan 2009
  5. gulmetre

gulmetre Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok zorLarsa kaç kaydirigubbakcemile
    tabi eqer gerçekten sewiyor ve gerçekten eşin olabileceqin düşünüyorsan...

6. 18 Nisan 2009
  7. snookie

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153

Bunu mümkün olduğunca yapmamaya çalış canım sonra yüz yüze bakamazsınız ne olursa olsun baban sonuçta...

Benim annemin bir lafı var ulu dinlemeyen ulur diye...

İletişim kurarak çözmeye çalış eğer kısmetinde varsa kim ne derse desin olur bunu unutma...

Hakkında hayırlısı olsun...

8. 18 Nisan 2009
  9. unattainable

unattainable bitter Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Takıldgı konu yok hıc bırsey soylemıyormus annemegelmesınler kovarım evden dıyormus bu arada babam emeklı subay.Kacmak en son benım ıcınde cunku boyle bırsey bı en buyuk ablamda bıde bende basıma geldı buyuk ablamda kacarak evlendı esıyle mutlu ama pısman dugununde babam olmadgı ıcın hala.Aslında hak verıyorum bıraz acıkcası 3 ablamında evlılıgı mukemmel degıl o yzuden olabılır dıye de dusunuyorum ama evlenecgm ksıı tamamıyle guvendgm bırı zaten neredeyse her gun 3 posta gorusyoruz artık ıcımız dısımız bır..10 mayıs ta gelmek ıstıyoruz dıye tarıg koymus babası babamda bılıyor bunu bakalım o zamana kdr heyecanla beklıyorumbenneyaptımki

10. 18 Nisan 2009
  11. snookie

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153

Hımmm...

Tahmin etmiştim senin iyiliğini istediğinden karşı olduğunu...

Ama her evlilik mutsuz değil...

Bence aileler araya girmeden sadece erkek arkadaşınla babanı tanıştırmaya çalış bir görsün konuşsun belki fikri değişir...

İnşallah hakkında hayırlısı olur canım...

12. 18 Nisan 2009
  13. Egem

Egem Yokluk içinde Cumhuriyeti kuranların torunuyuz. Pro Üye

Beğenildi:
    9.435
    Ödül Puanları:
    238
    bu bir çözüm değil canım sakın ha:1no2:ben ne kaçanlar gördüm daha sonra kucaklarında çocukla dönen inşallah baban da ikna olur daha mutlu olursunuz.evin küçüğü olduğunuz için sizi hala küçük görüyor alışır merak etme

14. 18 Nisan 2009
  15. Nadas

Nadas Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    148
    kaçma fikrini aklının ucuna bile getirme sakın..
    kusura bakmayın ama oldukça cahilce bir yaklaşım olmuş bu...
    tabi besle büyüt okut,gözünden sakın her imkanı sun..
    sonra evden kaçsın..peki baba kapısı olacak mı evden kaçınca?
    ben senin böyle bir cahillk yapacağını sanmıyorum canım..
    baban neden böyle diyor önce bir onu araştırmak lazım..
    o çocugu sana uygun görmüyor mu,çekincelerimi var yoksa küçük nazlı kızından
    ayrılacağı için mi böyle davranıyor?
    eğer ikinci söylediğimse halledersin çok sorun olmaz...zamanla evlenme fikrine alışır
    ama ilk söylediğim gibiyse bir kez daha gözden geçir ilişkini derim..
    baban seni gezdirip tatile gönderecek kadar iyi kalpli biriyse gerçekten senin mutlu olmanı isteyen biridir..mutlu bir evlilik yaparsan zaten onlar senden çok mutlu olur...hakkında hayırlısı olsun..

16. 18 Nisan 2009
  17. unattainable

unattainable bitter Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    cok tşk ederım herkese yardımlarınız ıcın..Annemde başta tutturuodu sen evlenme dıye tanıstı cok sevdı ve artık babamı ıkna etme yolunda annemde bır yolcu:)Dedıgım gıbı kacmak ımkansız ablam gıbı uzulmek ve uzmek kesınlıkle ıstemem bencdee tanımadgı ıcın yapıyor bılse karsımdakının her sabah ıse goturup aksam aldıgını ne kadar ıyılıgını ıstedgnı oda anlıycaktır ama dedgınız gıbı hayırlısı..Evlı olan arkdaslarımında tecrubelerını almak ısterım:asigim:

18. 18 Nisan 2009
  19. eninde sonunda evleneceksiniz babanızın karşısına çıkın hiç olmazsa sözlenmek istediğinizi söyleyin.. ee babanızda turşunuzu kuracak değil ya :))